Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Staro Rīga" šogad iemantos Ziemeļeiropas lielākā gaismas festivāla godu

Gaismas festivāls "Staro Rīga" ar šo gadu oficiāli ir kļuvis par Ziemeļeiropas lielāko gaismas festivālu un šogad apmeklētājus īpaši pārsteigs ar daudzveidīgiem starptautiski atzītu mākslinieku izveidotiem objektiem un iespēju festivālā piedalīties jebkuram interesentam, žurnālistus preses konferencē informēja pasākuma organizatori.

Festivāla programma šogad ir sadalīta divās daļās - viena ir pamata, kur iekļauti "Staro Rīga 2014" primārie objekti, un otra ir līdzdalības akcija "Rīgas karnevāls", kurā iekļauto objektu autori ir sadarbības partneri un visi pārējie interesenti, kas līdz ar šodienu var piereģistrēt pašu veidotus gaismas objektus, pastāstīja festivāla kuratore Diāna Čivle un festivāla izpildproducents Mārcis Gulbis. Tādējādi visa Rīga šogad varot kļūt par festivāla dalībnieci.

Gulbis arī sacīja, ka festivāls "Staro Rīga" šogad "ir veicis lielu lēcienu" un var tikt uzskatīts par vienu no ievērojamākajiem spēlētājiem starp visiem šāda veida starptautiskiem pasākumiem. Šogad festivālā piedalīšoties lielākā daļa no patlaban pasaulē atzītiem gaismas māksliniekiem, tostarp no Kanādas, Portugāles, Francijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Vācijas, kā arī kaimiņvalstīm - Igaunijas un Lietuvas. Iepriekš festivāla programmu pamatā veidoja vietējie.

Viens no grandiozākajiem objektiem šogad būs spīdoša parāde "Gaismas slepenā dzīve". Tas būs kustīgs, multimediāls gaismas objekts jeb ceļojošs uzvedums, kurā piedalīsies ap 60 dejotāju. Savukārt gaismas objektu "Saliedētās zivis", kas tiks projicēts uz Rīgas Kongresu nama fasādes, speciāli Latvijai veidojuši kanādiešu mākslinieki, iespaidojoties no Dziesmotās revolūcijas notikumiem.

Vēl viens interesants objekts - "Lasītājs" - būs izstāžu zālē "Arsenāls". Tā būs performance, kur, izmantojot speciālu "smadzeņu frekvenču lasītāju", vizuāli tiks attēlota domu spēka iedarbība uz matēriju jeb atkarībā no konkrēta cilvēka smadzeņu impulsiem, klausoties konkrētu grāmatu lasījumos, tiks projicēts attiecīgs vizualizējums. Interesentiem laicīgi jāpiesakās šai performancei festivāla mājaslapā "www.staroriga.lv".

Tikmēr Daugavas krastmalā vieta būs īpašam objektam "Mana Latvija", kas būs veltīts Latvijas dzimšanas dienai. Tas būs Latvijas kontūras atveids, kur pirms 18.novembra uguņošanas ar svecītēm rokās aicināti sanākt visi klātesošie.

Starp festivāla objektiem šogad tiks apspēlēti arī visiem zināmie Rīgas simboli, piemēram, Melnais kaķis un Skursteņslauķis.

Speciālo festivāla "Staro Rīga 2014" avīžu pēdējā lapaspusē pieejama visu festivāla objektu karte. Ar alfabēta burtiem un zilu krāsu tajā ir atzīmēti visi pamatprogrammas objekti, bet ar skaitļiem un rozā krāsojumu - "Rīgas karnevāla" partneru, piemēram, galvenā festivāla partnera uzņēmuma "Lattelecom", objekti.

"Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis preses konferencē uzsvēra, ka festivāls veiksmīgi apvieno jaunākās tehnoloģijas un kultūras vērtības. Viņš arī atgādināja, ka šogad, kā ierasts,"1188" festivāla apmeklētāju ērtībām būs sarūpējis visu gaismas objektu digitālo karti.

Tikmēr Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) sacīja, ka "Staro Rīga" preses konference kā allaž ir grūtākais pasākums, jo nav viegli vārdos izstāstīt, kas gaidāms, - īpaši šogad, kad izveidota tik daudzveidīga un krāšņa programma un atvēlēts salīdzinoši daudz līdzekļu.

Kā žurnālistus informēja Čivle, Rīgas dome festivālam šogad atvēlējusi 355 000 eiro, daļa līdzekļu atvēlēta arī no Eiropas fondiem. Tāpat daļa līdzekļu būs no tirdzniecības vietu ieņēmumiem un sadarbības partneriem, bet kopējā festivālā ieguldītā summa nepārsniegšot pusmiljonu eiro. Visiem "Rīga 2014" pasākumiem visa gada garumā atvēlēti 1,5 miljoni eiro.

Festivāls "Staro Rīga" šogad notiks jau septīto reizi. Šogad tas norisināsies piecas dienas - no 14. līdz 18.novembrim. Katru dienu gaismas objekti apskatei būs pieejami no plkst.18 līdz 23.

"Staro Rīga 2014" galvenais partneris "Lattelecom" īpaši festivāla apmeklētājiem šogad izveidos jaunu bezvadu interneta punktu sabiedriskā transporta pieturvietā pie Ministru kabineta un Rīgas apgabaltiesas ēkām.

Savukārt uzziņu dienests "1188", līdzīgi kā ik gadu, veidos "Staro Rīga 2014" objektu karti internetā, kas būs ērti lietojama arī viedtālruņos un planšetdatoros.

Papildu informācija par festivālu un dažādi informatīvi materiāli festivāla dienās būs pieejami "Narvesen" tirdzniecības vietās Rīgā un informācijas centros atpūtas parkā "Egle" Kaļķu ielā 1a, Stacijas laukumā, laukumā pie Laimas pulksteņa un pie Pulvertorņa, Smilšu ielā 20.

Latvijā un pasaulē