Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Traumatoloģijas slimnīcā novērots krass pacientu pieplūdums

Sākoties vasaras periodam, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā novērots krass pacientu pieplūdums, šodien preses konferencē informēja slimnīcas īslaicīgās ķirurģijas centra vadītājs Ēriks Ozols.

Līdz šim pavasara un vasaras periodā pēc palīdzības traumpunktā vērsās 40 līdz 50 pacienti dienā, bet šogad siltajos mēnešos pacientu skaits sasniedzis pat 60 un 100 cilvēku dienā. Ļoti augsts gūto traumu skaits šogad bijis aprīlī, kad traumpunktā vērsušies 1748 cilvēki.

"Dienas griezumā 50 līdz 60 pacienti varbūt nav daudz, bet mēnesī tie ir 300 līdz 400 pacienti. Traumu skaita pieaugums ir pazīme tam, ka vajadzīgi papildu profilaktiski, izglītojoši pasākumi," teica ārsts.

Ozols skaidroja, ka vasaras mēnešos iedzīvotāji visbiežāk gūst traumas, braucot ar velosipēdiem un motocikliem, sportojot, atpūšoties uz ūdens, apdedzinoties, kā arī saskarē ar dzīvniekiem, kuri mēdz iekost. Nereti traumas gūtas reibumā, šāds stāvoklis palielina risku savainoties, jo cilvēki bieži dara lietas, ko, iespējams, skaidrā prātā nedarītu, sacīja Ozols. Tāpat viņš minēja, ka, sākoties siltajam laikam, iedzīvotāji "atsvaidzina" braukšanas iemaņas ar velosipēdiem, motocikliem un citiem pārvietošanās līdzekļiem un nereti kļūdās to lietošanā, tāpēc savainojas. Bieži mediķu aprūpē nonāk arī sportisti, kuri pārvērtējuši savas spējas.

Ārsts aicina pieaugušos sargāt sevi ikdienā un neatstāt bez uzraudzības bērnus.

Latvijā un pasaulē