Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpmāk PVD atvērtie dati – mašīnlasāmā formātā

No, 22. septembra Pārtikas un veterinārā dienesta reģistru dati ir pieejami arī mašīnlasāmā formātā. Tas nozīmē, ka jebkurš interesents datus var lejupielādēt sev vēlamajā formātā – CSV, XML vai JSON. Datus var aplūkot, kā arī veikt to datorizētu apstrādi – atlasīt, grupēt, un pārpublicēt bez lietošanas ierobežojumiem. Saite - https://registri.pvd.gov.lv/open-data

“Cik mums zināms, Latvijā ir salīdzinoši nedaudz iestāžu, kuru rīcībā esošie dati būtu pieejami sabiedrībai kā atvērtie dati”, saka PVD Informācijas tehnoloģiju daļas vadītājs Harijs Rožukalns, “Uz to būtu jātiecas visām publiskā sektora iestādēm, jo tādā veidā dati kļūst pieejamāki, un tos ir iespējams automātiski analizēt, apkopot un apvienot, lai radītu jaunus inovatīvus risinājumus”.

Jāpiebilst, ka šis nav vienīgais projekts, kas realizēts, pateicoties PVD Informācijas tehnoloģiju daļas speciālistu zināšanām. Patlaban dienestā ir izstrādāta un pilnībā ieviesta mobilā aplikācija, ar kuras palīdzību PVD inspektori uzņēmuma pārbaudes protokolu aizpilda elektroniski, pārbaudes laikā ievadot datus uzreiz datubāzē, tādējādi samazinot inspekcijas laiku uzņēmumā un padarot PVD kontroli efektīvāku. Ja līdz šim uzņēmums saņēma uz vairākām lapaspusēm noformētu pārbaudes protokolu, tad tagad uzņēmējs, ievadot unikālu, tam piešķirtu kodu PVD sistēmā, pats var piekļūt sava uzņēmuma elektroniski parakstītam pārbaudes protokolam.


Latvijā un pasaulē