Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdība neredz iespējas strauji uzlabot iedzīvotāju finansiālo aizsardzību pret veselības riskiem

Lai gan veselības nozare krīzes gados ir piedzīvojusi vienu no lielākajiem finansējuma samazinājumiem un krīzes gadu negatīvā ietekme vēl nav līdz galam pārvarēta, strauju problēmu risinājumu valdība šobrīd nesola. Valdība šodien atbalstīja Veselības un Finanšu ministrijas sagatavoto Ministru kabineta atbildes vēstuli Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai saistībā ar Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas pētījumu "Cilvēks. Veselības aprūpes sistēma.", kurā secināts, ka Latvijas iedzīvotāji nav finansiāli aizsargāti pret veselības aprūpes izmaksām nopietnas saslimšanas gadījumā.

Vēstulē uzsvērts, ka valsts budžetā finansiālo iespēju robežās tiek meklēti risinājumi papildu finansējuma piešķiršanai veselības aprūpes jomai un pakāpeniski ir jānodrošina nozares finansējuma palielinājumus. Taču iespējas to darīt ir atkarīgas no valsts galvenajiem makroekonomiskajiem rādītājiem un to prognozes.

Tāpat tiek norādīts, ka jautājums par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu ir skatāms gadskārtējā valsts budžeta sagatavošanas un izskatīšanas procesā kopā ar visu ministriju un centrālo valsts iestāžu vajadzībām.

Zināmas cerības tiek liktas uz veselības nozares darba grupu, kurai līdz šā gada 10.septembrim jāizstrādā risinājums ilgtspējīgas veselības aprūpes sistēmas finansēšanas modelim, identificējot finansēšanas avotus.

Kopumā vēstulē pētnieku iniciatīva iedziļināties veselības aprūpes problemātikā tiek vērtēta atzinīgi, bet vienlaikus norādīts, ka pētījums nav orientēts uz sabiedrības veselību kopumā. "Veselības aprūpes sistēma - kvalitāte un pieejamība - ietekmē tikai aptuveni 20% no cilvēka vispārējā veselības stāvokļa, pārējo daļu nosaka vide, veselības paradumi un sociāli ekonomiskie faktori [..]," teikts vēstulē.

Latvijā un pasaulē