Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novada dome lūdz atlikt SEB bankas Valkas filiāles slēgšanu 1

Valkas novada dome no AS SEB banka vadības saņēmusi ziņu, ka no nākamā gada 9.februāra darbu pārtrauks bankas struktūrvienība Valkā, jo tās peļņas rādītāji nesakrīt ar akcionāru vēlmēm par kapitāla atdeves lielumu, informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere.

Ja banku slēgs, Valkas novadā finanšu pakalpojumi būs pieejami ārkārtīgi ierobežotā apjomā tikai Latvijas Pastā, kas radīs nopietnas problēmas gan iedzīvotājiem, gan komersantiem, gan tūristiem, gan pašvaldībai.
Saistītie raksti

Pašvaldība ir nosūtījusi vēstuli bankas prezidentam un valdes priekšsēdētājam Aināram Ozolam atlikt SEB bankas Valkas filiāles slēgšanu vismaz uz sešiem mēnešiem, lai tai būtu laiks atrisināt būtiskākās problēmas. Dome prasa aktīvi iesaistīties iepriekšminēto problēmu risināšanā arī valsts institūcijas, nosūtot vēstuli arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājam Kristapam Zakulim un finanšu ministram Jānim Reiram.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis norāda, ka vienīgās bankas slēgšana Valkas novadam ir ļoti nopietns trieciens. «Tas ievērojami pasliktina gan pašvaldības, gan uzņēmēju, gan iedzīvotāju situāciju un rada vairākas ārkārtīgi sarežģītas problēmas, kas būs jārisina - rēķinu nomaksas iespējas tiem iedzīvotājiem, kuri nelieto internetu, metāla naudas maiņa un inkasācija mazajiem komersantiem, skaidras naudas izņemšana pašvaldības pabalstu izmaksai, patēriņa kredītu formēšanas pieejamība katru darba dienu,» viņš atklāj.

Valkas novada dome uzskata, ka iedzīvotājiem, uzņēmējiem un pašvaldībām nepieciešamo finanšu pakalpojumu pieejamības nodrošināšana nedrīkst tikt pakļauta straujām izmaiņām, kamēr nav atrasti alternatīvi risinājumi. Ja bankas struktūrvienība darbību nepagarinās, pašvaldība cer vienoties ar banku, lai atsevišķi pakalpojumi tiek saglabāti kādu laiku, kamēr nav atrasts cits risinājums.

Priekšsēdētājs uzsver, ka dome centīsies rast alternatīvu gan ar Krājaizdevu sabiedrības darba uzsākšanu, gan veicot pārrunas ar citām bankām. Bet no bankas paziņojuma brīža līdz filiāles slēgšanai ir atlicis nedaudz vairāk kā mēnesis, un ir ļoti sarežģīti tik īsā laikā atrisināt šāda veida problēmas vai atrast alternatīvu.

Komentāri 1

Latvijā un pasaulē