Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts kontrole: Plānošanas reģioni tērē lielus valsts budžeta līdzekļus, bet darbības imitē 4

Veicot revīziju plānošanas reģionos par to funkciju izpildi, Valsts kontrole secinājusi, ka darbības nav jēgpilnas, tās tiek imitētas, šodien žurnālistiem pavēstīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Valsts ik gadu plānošanas reģioniem atvēl teju 19 miljonus eiro. Plānošanas reģioni tiem uzticētos uzdevumus mēģina pildīt, taču darbības tiek imitētas. Pēc Krūmiņas domām, skumjākais ir tas, ka darbību imitācijai tiek tērēti ievērojami valsts budžeta līdzekļi.

Valsts kontroles padomes locekle Marita Salgrāve skaidroja, ka iemesls tam ir robi normatīvajos aktos, kā arī nepietiekama uzraugošo iestāžu kontrole pār reģioniem. To nepietiekami dara gan Satiksmes ministrija, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Viens no būtiskākajiem uzdevumiem, kas plānošanas reģioniem ir uzticēts, ir pasažieru pārvadāšanas kompensācijām novirzītās naudas apsaimniekošana - Valsts kontrole nav guvusi pārliecību, ka valsts piešķirtie līdzekļi tiek apsaimniekoti saimnieciski. Nav gūta pārliecība, ka 2011. un 2012.gadā izmaksātās kompensācijas no valsts budžeta ir izmaksātas pamatoti. "Ne tikai Valsts kontrole, bet arī paši plānošanas reģioni nevarēja izsekot izdevumiem," teica Salgrāve.

"Revīzijā atklātas pārvadātāju krāpnieciskas darbības - pasažieru pārvadāšanai tie izmanto savus privātīpašumus un privātās iekārtas. Šim nolūkam ir nodibināti uzņēmumi, no kuriem tiek nomāts īpašums, bet pēc tam valstij tiek prasītas kompensācijas. Šīs nepilnības būtu iespējams novērst, ja plānošanas reģioni būtu atbilstoši veikuši pārbaudes pie pārvadātājiem," noteica Salgrāve.

Veicot revīziju Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, Valsts kontrole secinājusi, ka noslēgtajos līgumos par dotāciju izlietojumu ir virkne nepilnību. Tas nemotivē plānošanas reģionus sasniegt izvirzītos mērķus. Tāpat ministrija nav izstrādājusi plānošanas reģionu nākotnes darbības modeli, līdz ar to darbus nav iespējams plānot ilgtermiņā. Nav arī izstrādāta plānošanas reģionu darbības finansēšanas kārtība.

Valsts kontrole ir izstrādājusi 46 ieteikumus. Tomēr valsts pārvaldei vajadzētu pieņemt lēmumu, vai šie plānošanas reģioni vispār ir nepieciešami.

Komentāri 4

eseris

tiek pildīts ierēdņa pamatbauslis - apsver visus variantus kapēc to nevadzētu darīt un ja tādu nav imitē darbību.

pirms 4 gadiem, 2014.02.05 15:29

vvv

Nav šaubu, ka Vienotības režims ir pats nekompetentākais un vērsts uz iedzīvotāju labklājības līmeņa pazemināšanu, kas ir tiešā pretrunā ar valdības un Saeimas funkcijām.
Faktiski tas, ko dara Vienotība, ir noziedzīga, pretvalstiska, krimināli sodāma secīgu un mērķtiecīgu pasākumu virkne, lai sagrautu tautsaimniecību un veiktu genocīdu pret valsts iedzīvotājiem.Minimālais, ko iedzīvotāji var tagad darīt- nebalsot par Vienotību nedz Eiroparlamenta vēlēšanās, nedz Saeimas vēlēšanās. Maksimālais - pēc vēlēšanām ierosināt kriminālprocesu pret visām iesaistītajām personām, izslēdzot jelkādu iespēju sagrauto mājsaimniecību un citu ekonomikas dalībnieku regresu norakstīt uz politisko atbildību.

pirms 4 gadiem, 2014.02.05 18:25

ee

nu tu neesi tā darba vilcējs..... papriekšu iemācies ķīniešu valodu un rakstību - citādi būsi bezdarbnieks ar garantiju.

pirms 4 gadiem, 2014.02.05 21:47

Latvijā un pasaulē