Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts kontrole: Valsts pārvaldē atsākas nesaprātīgi tēriņi 1

Līdz ar ekonomiskās krīzes beigām dažās valsts pārvaldes iestādēs ir notikusi atgriešanās pie iepriekšējo gadu raksturīgajiem tēriņiem - zemeņu kūku vietā tiek rīkotas pusdienas pilīs un dārgos restorānos.

Šādus secinājumus izdarījusi Valsts kontrole, pārbaudot 26 ministriju un centrālo valsts iestāžu 2013.gada pārskatus. Valsts kontroliere Elita Krūmiņa masu medijiem stāstīja, ka dažās valsts pārvaldes iestādēs apetīte salīdzinājumā ar 2012.gadu ir augusi un pērn rīkotas semināru pusdienas pilīs un koncepciju apspriešanas dārgos restorānos.

Valsts kontroles pārbaudēs atklājušās dažādas interesantas lietas saistībā ar līdzekļu izlietojumu, piemēram, par identifikācijas karšu ieviešanu un jauna cietuma būvniecību. Tāpat atklāts, ka kādā iestādē tikusi apmaksāta arī dalība maratona pasākumos, bet citviet pirktas dārgas dāvanas. Patīkami ir rotāt telpas ar ziediem, bet ir jāskatās, cik šāda vēlme ir samērojama ar valsts budžeta līdzekļiem, piebilda VK pārstāve.

Pārbaudot 2013.gada pārskatus, Valsts kontrole 25 gadījumos atzinumus sniegusi bez iebildumiem, sešos no tiem tomēr norādīts uz būtiskiem tiesību normu pārkāpumiem. Savukārt vienā gadījumā sniegts atzinums ar iebildēm, norādot uz būtiskiem tiesību normu pārkāpumiem un neekonomisku rīcību ar finanšu līdzekļiem.

Par Izglītības un zinātnes ministrijas un Zemkopības ministrijas pārskatos konstatētajiem tiesību aktu pārkāpumiem Valsts kontrole ir informējusi arī Ģenerālprokuratūru, par dažiem pārkāpumiem - Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, kā arī Iepirkumu uzraudzības biroju.

Valsts kontrole norādījusi uz pārkāpumiem Zāļu valsts aģentūrā, kur uzmanību pievērsa vairāki bilances posteņi par 4 647 554 eiro kā arī par neatbilstošiem avansa maksājumiem Nacionālajā veselības dienestā par 1 421 894 eiro. Krūmiņa atzina, ka avansa maksājumu tendence ir bīstama un šādu maksājumu apjoms pieaug. Pagājušajā gadā šī summa sasniegusi 2 536 594 eiro.

Krūmiņa atzina, ka iepriecinošs ir fakts, ka 12 iestādēs nav konstatētas nepilnības grāmatvedības uzskaitē un iekšējās kontroles sistēmā. Pirms gada šāda situācija bija deviņās iestādēs.

Kopumā Valsts kontrole ir sniegusi 161 ieteikumu konstatēto trūkumu novēršanai, no tiem deviņi ir ar augstu prioritāti, 128 - ar vidēju prioritāti, bet 24 ieteikumi ir vērsti uz gada pārskata sagatavošanas uzlabošanu.

"Valsts kontrole ir sagādājusi materiālu pamatīgai pētniecībai visiem tiem, kuriem patiesi interesē tas, kas notiek mūsu valstī," atzina Krūmiņa.

Komentāri 1

Berta

Nu un kas! Vai tad Sudraba maz atklāja, bet tik vien ir tā konstatēšanas daļa, ar ko viss arī beidzas. Nav jau Tautas kontroles komitejas, kad bija tādi, kuriem bikses slapjas palika vai ap dūšu slikti palika, ja saņēma "ielūgumu" ierasties uz rajona Tautas kontroles komiteju. Tagad tos Valsts kontroles atklājumus neņem ne galvā, ne starp kājām.

pirms 4 gadiem, 2014.05.20 18:42

Latvijā un pasaulē