Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VID darbiniekiem izmaksātas naudas balvas aptuveni 155 400 latu vērtībā

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vairāk nekā 1000 centrālā aparāta darbinieku šogad starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu naudas balvās samaksājis aptuveni 155 400 latus.

VID Komunikācijas nodaļā informēja, ka 1295 centrālā aparāta darbinieki katrs vidēji saņēmuši 120 latu naudas balvu.

Pēc VID datiem, 472 Zemgales reģionālās iestādes darbinieki saņēmuši katrs vidēji 90 latu naudas balvu, 560 Kurzemes reģionālās iestādes darbinieki katrs vidēji saņēmuši 85 latu naudas balvu, bet VID Vidzemes reģionālajā iestādē katrs no 469 darbiniekiem saņēmis vidēji 19,95 latus.

VID piebilst, ka atsevišķiem VID darbiniekiem dažādu apstākļu dēļ naudas balvas apmērs ir mazāks, piemēram, ja darbinieki nostrādājuši VID nepilnu gadu.

VID norāda, ka līdz ar to kopējā izmaksātā summa ir nedaudz mazāka nekā 254 836 lati, kas iegūstami, summējot iepriekšminētos skaitļus.

Pēc VID datiem, naudas balvas varētu nebūt maksātas Rīgas reģionālās iestādes, Rīgas muitas reģionālās iestādes un Latgales reģionālās iestādes darbiniekiem.

VID 2006. gadā vidēji viena ierēdņa un darbinieka materiālajai stimulēšanai gada nogalē tērēja 120,8 latus. Kopumā VID visā Latvijā strādā 5044 personas, līdz ar to kopējā summa tika lēsta ap 0,6 miljoniem latu.

Pērn VID atteicās nosaukt precīzu summu, kas tiek tērēta prēmijām par paveikto, uzsverot, ka ieņēmumu dienests ir viena no lielākajām valsts iestādēm Latvijā, tādēļ tas uzskata, ka absolūtie skaitļi objektīvi neatspoguļo situāciju, ja tiek salīdzināti ar citām, daudz mazākām iestādēm.

Šādu salīdzinājumu vai kopējās summas akcentēšanu, VID ieskatā, veikt ir nekorekti, jo, piemēram, 2005. gadā tā ticis radīts maldinošs priekšstats, ka VID saņem lielākās prēmijas valstī, kaut gan uz vienu cilvēku VID prēmijas bijušas vienas no mazākajām.

VID norādīja, ka ierēdņu un darbinieku materiālajai stimulēšanai finanšu līdzekļi tiek plānoti ikgadējā VID budžetā, kā arī materiālajai stimulēšanai tiek izmantoti finanšu līdzekļi no atalgojuma fonda ekonomijas.

Latvijā un pasaulē