Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vienkāršos transportlīdzekļu vadītāju pārkāpumu uzskaites punktu reģistrēšanas un dzēšanas kārtību

Valdība šodien pieņēma noteikumus, kuru mērķis ir vienkāršot transportlīdzekļu vadītāju pārkāpumu uzskaites punktu reģistrēšanas un dzēšanas kārtību, kā arī ieviest jaunu ietekmēšanas līdzekli - braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības.

Noteikumi paredz piesaistīt punktu dzēšanas termiņu punktu reģistrēšanas datumam, kas atbilst Ceļu satiksmes likumā noteiktajai pārkāpumu uzskaites punktu reģistrēšanas un dzēšanas kārtībai. Tāpat paredzēta iespēja brīvprātīgi apmeklēt apmācības kursus (semināru) ceļu satiksmes drošības jautājumos, un noteikts, ka aizlieguma termiņš par maksimāli atļauto punktu skaita pārsniegšanu ir viens gads, kā arī izslēgta iespēja ar iepriekšējā ciklā reģistrētiem punktiem atkārtoti saņemt aizliegumu.

Tāpat paredzēta jauna ietekmēšanas līdzekļa ieviešana - braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības. Persona drīkst brīvprātīgi apmeklēt kursus punktu samazināšanai. Vienlaikus arī noteikts, kādos gadījumos tiek piemērots attiecīgais ietekmēšanas līdzeklis, izvērtējot izdarītos pārkāpumus, kā arī izstrādāti grupas piemērošanas noteikumi un kārtība.

Precizēta arī kārtība, kādā tiek apstiprinātas tās personas, kas veic apmācību ceļu satiksmes drošības noteikumos un drošas transportlīdzekļu vadīšanas jautājumos, kā arī pievienota A2 kategorija, kas atbilst Ceļu satiksmes likumā noteiktajam transportlīdzekļu kategoriju iedalījumam.

Noteikts, ja personai ir reģistrēti 12 punkti un vienlaikus jākārto tiesību atjaunošanas eksāmeni, tad pēc eksāmenu nokārtošanas reģistrēto punktu skaits tiek samazināts par diviem punktiem.

Noteikumi arī paredz, ka jaunā vadītāja statuss personai tiek pagarināts vēl par vienu gadu pēc vadīšanas tiesību atjaunošanas, ja personai ir bijis piemērots transportlīdzekļu vadīšanas tiesību aizliegums.

Tāpat ir saskaņotas redakcijas ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa attiecīgajām dispozīcijām. Par atsevišķiem pārkāpumiem tiek noteikti no jauna pārkāpumu uzskaites punkti, piemēram, par luksofora papildsekcijas signāla neievērošanu, par transportlīdzekļa īpašnieka obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas neesamību.

Latvijā un pasaulē