Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visā Latvijā notiek Ēnu diena 1

Šodien visā Latvijā notiek ikgadējā karjeras izglītības akcija "Ēnu diena", kuras laikā zinātkāriem jauniešiem no visas Latvijas tiek dota iespēja iepazīt dažādu profesiju ikdienu, aģentūru LETA informēja "Junior Achievement - Young Enterprise Latvija" ("JA-YE Latvija") mārketinga vadītāja Sintija Lase. Akcijā "Ēnu diena" par darbinieka "ēnu" var kļūt ikviens 1.-12.klases skolēns. Jaunieši ir izvēlējušies ''ēnot'' dažādu profesiju pārstāvjus, tostarp arī politiķus. Šodien Ministru kabinetā viesosies vairāk nekā 50 skolēnu, kas izvēlējušies iepazīt Ministru prezidentes, nozaru ministru, valsts sekretāru un Valsts kancelejas (VK) ekspertu darba gaitas, turklāt pirmo reizi skolēni piedalīsies valdības sēdes simulācijas spēlē.

Kā aģentūru LETA informēja VK Komunikācijas departamenta vecākā referente Šarlote Abiļēviča, rīts Ministru kabinetā skolēniem sākies plkst.9.30 ar valdības nama vēstures iepazīšanu, apskatot Ministru prezidentu zāli, Viesu salonu un bibliotēku, kurā notiks īsa lekcija par sabiedrības līdzdalības iespējām valdības lēmumu pieņemšanā.

Pēc tam plkst.10 jauniešiem pirmo reizi būs iespēja piedalīties valdības sēdes simulācijas spēlē. Nozaru ministru "ēnas" varēs iejusties valdības pārstāvju amatos un izteikt priekšlikumus, kā mazināt jauniešu izbraukšanu no Latvijas. Savukārt Ministru prezidentes "ēnu" uzdevums būs pieņemt lēmumu, kurus no nozaru ministru priekšlikumiem atbalstīt. Pēc valdības sēdes skolēni varēs izmēģināt arī preses konferences simulāciju. "Ēnām" paredzēta tikšanās un fotografēšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V). Premjerministrei būs piecas "ēnas".

Arī ministriem būs savas "ēnas", piemēram, tieslietu ministrei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK) būs septiņas "ēnas", aģentūru LETA informēja ministres preses sekretāre Līga Ādamsone. Ministres jaunākā "ēna" Katrīna Čevere mācās Rīgas 94.vidusskolas 6.klasē, bet vecākā "ēna" Elīna Pļaviņa ir Juridiskās koledžas pirmā kursa studente un skaidri apzinās savas profesijas izvēli un ir aktīvas jaunās paaudzes piemērs. Savukārt ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (RP) darba gaitām sekos četri skolēni, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) Preses centrā.

Turpinot iepriekšējo gadu tradīciju, ar savu ikdienas darbu Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien iepazīstinās septiņus jauniešus, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Savukārt Saeimas deputātus un darbiniekus kopumā "ēnos" vairāk nekā 200 skolēni un studenti no visiem Latvijas novadiem, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā. Jaunieši varēs vērot Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V) tikšanos ar Gruzijas vēstnieku. Tāpat Jēkaba ielas "ēnām" būs iespēja piedalīties erudīcijas konkursā un pārbaudīt savas zināšanas par Saeimu, kā arī aplūkot parlamenta reprezentācijas telpas un individuāli nofotografēties Ēnu dienas kolāžai.

Kā ierasts, visvairāk jauniešu vēlējās "ēnot" Saeimas priekšsēdētāju Āboltiņu, kura no 52 jauniešiem, izvērtējot viņu motivāciju, izvēlējās četras "ēnas".

Savukārt ar Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) darbu varēs iepazīties astoņi jaunieši. Viņiem būs iespēja gan tikties ar domes priekšsēdētāju, kopā ar mēru piedalīties Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē, gan arī apmeklēt interesantus objektus, kas ikdienā nav publiski pieejami, piemēram, pašvaldības policijas videonovērošanas centru. Rīgas mērs tiksies arī ar pārējiem skolēniem, kas bija pieteikušies kļūt par viņa "ēnām", šo pasākumu ieplānojot kādā no turpmākajām nedēļām.

Šodien plkst.15 Rīgā, "Swedbank" galvenajā ēkā, notiks Latvijas karjeras izglītības akcijas "Ēnu diena" preses konference, kurā "JA-YE Latvija" pārstāvji informēs par Ēnu dienas norisi, aktuālajiem statistikas datiem, pēdējo gadu tendencēm karjeras izglītībā, kā arī aktualizēs ar karjeras izglītību saistītos jautājumus valstiskā līmenī.

Kā ziņots, pērn Ēnu dienai vortālā "www.enudiena.lv" kopumā 4668 vakances piedāvāja 510 uzņēmumi un iestādes. Piedāvātajām vakancēm bija reģistrējušies 8638 skolēni. Skolēnu pieprasītākās nozares bija komunikācija un mediji, kā arī veselības aprūpe un sociālā aprūpe.

Vispieprasītākā "ēnošanas" vakance pirms gada bija "airBaltic" stjuarte. Šim amatam bija pieteikušies 394 skolēni, bet vēl 261 jaunietis vēlējās "ēnot" pilotu.

Komentāri 1

Laura

Žēl, ka visi skolēni no Jaunjelgavas vidusskolas, kuri devās ēnot uz saeimu tika pieskaitīti pie Zaļajiem un Zemniekiem.
Piemēram, Laura Censone devās ēnot pārstāvi no Vienotības, bet staburaga rakstā rakstīts, ka pie Zaļajiem un Zemniekiem.
Rodas jautājums vai šis laikraksts pārliecinās par faktu patiesumu pirms to publicē, kā arī, kuram bija izdevīgi, ka visi skolēni, it kā vēlas ēnot tieši pie šīs partijas....

pirms 4 gadiem, 2014.02.14 22:38

Latvijā un pasaulē