Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VSAA izsūtījusi 414 000 personificētas vēstules iedzīvotājiem par sociālajām iemaksām

Septembrī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), izmantojot elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS), septembra sākumā izsūtīja vēstules gandrīz 414 000 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 42 gadiem par sociālajām iemaksām, aģentūru LETA informēja VSAA.

Vēstules izsūtītas, lai pievērstu uzmanību sociālās apdrošināšanas iemaksu nozīmei un ietekmei uz iedzīvotāju nākotnes pensiju un citiem sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem.

Kā skaidroja VSAA, vēstules izsūtītas cilvēkiem, kuri savas darba gaitas uzsākuši pēc 1996.gada 1.janvāra. Šo personu sociālās apdrošināšanas tiesības atkarīgas tikai no tā, cik ilgi un kādā apmērā veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas. Darba ņēmējiem, kuriem 2017.gadā vismaz vienu mēnesi bijis darba ņēmēja statuss, ir nosūtīta VSAA rīcībā esošā informācija par viņu darba algu, no kuras 2017.gadā veiktas iemaksas, par kopējo apdrošināšanas stāžu un uzkrāto pensijas kapitālu.

Mēneša laikā ar aģentūras sagatavoto informāciju EDS iepazinušies 33% no visiem adresātiem jeb vairāk nekā 140 000 iedzīvotāju. Pēc vēstuļu izsūtīšanas septembrī, salīdzinot ar augustu, par 18% pieaudzis portālā "Latvija.lv" pieejamā elektroniskā pakalpojuma "Informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem" izmantošanas gadījumu skaits. Kopumā šis pakalpojums izmantots 14 205 reizes.

VSAA plāno arī nākamgad sagatavot personificētus ziņojumus sociāli apdrošinātajām personām un aicina arī pārējos adresātus iepazīties ar VID EDS sistēmā saņemtajām vēstulēm, lai uzzinātu par darba devēja veiktajām iemaksām 2017.gadā un savu uzkrāto apdrošināšanas stāžu.

Latvijā un pasaulē