Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zatlers piekrīt apmeklēt Maskavu 1

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, tiekoties ar Latvijas prezidentu Valdi Zatleru, izteica viņam ielūgumu ierasties vizītē Maskavā. Zatlers šo ielūgumu pieņēma.

Puses vienojās, ka turpmāk vizītes konkrēts datums un tās saturs tiks saskaņots pa diplomātiskiem kanāliem.

Valsts prezidents uzsvēra, ka vizītei Krievijā būtu jābūt saturiski piepildītai, proti, tai jādod praktisks ieguldījums Latvijas un Krievijas divpusējo ekonomisko un kultūras attiecību intensificēšanā.

Tikšanās laikā pārrunāta abu valstu robežlīguma ratifikācijas rakstu apmaiņa, kā arī parakstītie līgumi par Latvijas apbedījumu statusu Krievijas teritorijā un Krievijas apbedījumu statusu Latvijas teritorijā un par sadarbību sociālās drošības jomā.

Gan Zatlers, gan Lavrovs atzinuši, ka valstu sadarbība ievirzījusies pozitīvā un konstruktīvā gultnē. Tikšanās laikā pārrunāta abu valstu divpusējā un daudzpusējā sadarbība Baltijas jūras valstu padomē, īpašu uzmanību pievēršot sadarbībai dabas aizsardzības un kuģošanas drošības jautājumos.

Sarunā apspriesta arī Latvijas un Krievijas vēsturnieku līdzšinējā sadarbība. Kā norādīja Valsts prezidents, nākotnē būtu nepieciešams sekmēt iespējas abu valstu vēsturniekiem veikt pētījumus otras valsts arhīvos.

Komentāri 1

Kurmis

Lai jau brauc laimīgs,saņem ēzeļa ausis,ko Putins solīja,un var arī nebraukt atpakaļ,varbūt vēl uzdāvinās kādu par Godmaņa iecelšanu par premjeru.

pirms 11 gadiem, 2007.12.21 10:55

Latvijā un pasaulē