Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziemassvētki Latvijā aizritējuši mierīgi

Ziemassvētki un garās brīvdienas visā valstī aizritējušas mierīgi, atzīst policijas pārstāvji un mediķi.

24. un 25. decembrī uz Latvijas ceļiem nav notikušas smagas avārijas, informē Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja preses nodaļas priekšniece Kristīne Mežaraupe. Laikā no 21. līdz 24. decembrim visā Latvijā avārijās gājuši bojā seši, bet cietuši 65 cilvēki.

No 21. līdz 24. decembrim visā valstī aizturēti 142 autovadītāji, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, un četri autovadītāji, kuri atradās narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē. Kopumā tika pārbaudīti 37 068 autovadītāji.

Par agresīvu braukšanu šajās dienās kopumā tika aizturēti septiņi autovadītāji, bet par dažādiem pārkāpumiem tika brīdināti un sodīti 297 gājēji.

Katastrofu medicīnas centra direktors Mārtiņš Šics informē, ka neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem Ziemassvētku brīvdienas Latvijā pagājušas mierīgi un klusi, jo nav bijuši nelaimes gadījumi ar lielu cietušo skaitu. Nelaimes gadījumu svētkos bijuši mazāk nekā pērn šajā laikā.

Vairāk darba garajās brīvdienās bija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbiniekiem.

25. decembrī Ludzā, Mazajā ezerā, VUGD darbinieki izglāba ledū ielūzušu vīrieti, bet 24. decembrī VUGD palīdzība bija nepieciešama diviem vīriešiem, kuru gumijas laiva Lubānas ezerā tika pārdurta uz ledus gabala. Pašu spēkiem vīrieši netika krastā, tāpēc tika izsaukti glābēji. Tā kā Lubānā nav VUGD, glābšanas brigāde nelaimē nonākušajiem devās palīgā no Madonas. Glābšanas dienestam bija jāmēro garš ceļa posms, tāpēc palīgi ieradās notikuma vietā tikai pēc stundas. Pēc abu vīriešu nogādāšanas krastā viņi nodoti neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieku aprūpē. Abu izglābto vīriešu stāvoklis ir smags.

Latvijā un pasaulē