Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atgriešanās skolas gados

Ir pagājuši 55 gadi, kopš mēs, 1953. gada absolventi, aizvērām toreizējās Pļaviņu 1. vidusskolas durvis.

Pirmo reizi pēc skolas beigšanas mēs satikāmies 1973. gadā, tad — ik pēc pieciem gadiem, vēlāk — jau katru gadu.

Līdz šim salidojumam mūsu pulkā jau nebija vairāku klasesbiedru: Jāņa Reinholda, Jāņa Lindes, Skaidrītes Bremzes, Leontīnes Āpšes, Valijas Dubro, Veltas Siliņas, Marijas Ganuļevičas, Rutas Miezones, Veltas Rūtiņas. Pēc salidojuma uzzinājām, ka mūžībā aizgājusi arī Rita Ozola.

Katru reizi tiekoties, mums ir, ko runāt — gan atmiņas par notikumiem skolas laikā, par iesaukām, skolotājiem. Laikam neviens skolotājs nav savā laikā no tām izvairījies — kā tās radušās un palikušas uz visu mūžu.

Arī šogad pienāca kārtējā tikšanās reize. Tāda pati un arī citāda, jo jaunajā Pļaviņu katoļu baznīcā, kas uzcelta uz vecas noliktavas pamatiem, pulcējās bijušie skolēni un skolotāji. Telpas — gaišas, mājīgas, tajās jūtams miers un pacilātība, atbrīvošanās no stresa un tagadējās dzīves steigas. Skanēja mūzika, aizlūgumu vadīja gan katoļu, gan luterāņu mācītājs. Aizlūdza par aizgājušiem skolēniem un skolotājiem, bet klātesošajiem novēlēja panākumus un optimismu.

Pēc tam devāmies uz Bārukalnu, kur uz klasesbiedru un skolotāju kapu kopiņām nolikām krāšņus pavasara ziedus, skanēja pateicības vārdi par gūtajām zināšanām un draudzību.

Tad pulcējāmies skolā, kur noklausījāmies skaistu koncertu, pilsētas, uzņēmumu, organizāciju un bijušo absolventu pārstāvju apsveikumus. Klausījāmies dziesmas un skatījāmies dejas. Vēlāk nācām kopā skolotājas Edītes Kupčas kabinetā, kur apsveicām savus klasesbiedrus — jubilārus, kuriem šogad paliek 75 gadi: Birutu Lisenko, Māri Kupču, Liliju Vītolu un Edīti Zeipi. Viņus sagaidīja garšīga torte, draugu dāvātie ziedi un suvenīri.

Un sākās atmiņu stāsti par skolotājiem, kartupeļu novākšanas talkām pie klasesbiedriem, ballīšu apmeklējumiem, negulētajām naktīm un eksāmenu piedzīvojumiem. Runājām arī par šodienas problēmām, kas saistītas ar veselību un ārstu apmeklējumiem, par viņu neiejūtību un augstajiem honorāriem. Sarunas turpinājās, pulkstenis nepielūdzami skaitīja stundas, austrumos debess jau sāka bālēt, kad jutām — šoreiz līdz saullēktam neizturēsim. Pulksten trijos atvadījāmies ar norunu, ka nākošajā gadā tiksimies Aiviekstes krastā pie Māra.

Lietotāju raksti