Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Atklāj Latviju no jauna”

Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) uzsāk vietējā tūrisma veicināšanas kampaņu “Atklāj Latviju no jauna” un aicina iedzīvotājus par godu valsts svētku mēnesim aktīvi apceļot Latviju, kopīgiem spēkiem sakrājot un uzdāvinot Latvijai miljons apceļoto kilometru. Katrs iedzīvotājs kilometrus var pievienot speciālā aplikācijā draugiem.lv - www.draugiem.lv/atklajlatviju

Kā liecina TAVA informācija, šobrīd iedzīvotāji vairāk izvēlas apceļot Latviju aktīvajā vasaras tūrisma sezonā. “Atklāj Latviju no jauna” mērķis ir mainīt iedzīvotāju priekšstatus par ceļošanas paradumiem un parādīt ceļošanas iespējas gada garumā — arī vēlā rudenī, ziemā un agrā pavasarī.

Daniels Pavļuts, LR Ekonomikas ministrs: “Plānojot ceļojumus vai brīvdienas, nereti aizmirstam, ka nav jābrauc uz ārzemēm, lai redzētu skaistas ainavas, piedzīvotu neaizmirstamas emocijas un baudītu lielisku atpūtu. Latvija to visu spēj piedāvāt gan tiem, kuriem patīk ceļot vienatnē, gan tiem, kuri ceļo kopā ar ģimeni vai draugiem. Tuvojoties Latvijas Republikas 94. proklamēšanas gadadienai, aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju un mūsu valsts viesi ne vien atcerēties par sev mīļajām vietām Latvijā, bet tās arī apceļot un atklāt jaunas vietas, kurās vēl ne reizi nav būts. Latvija mainās, attīstās un virzās uz priekšu, tāpēc nelaidīsim garām iespēju to redzēt savām acīm un gūt prieku, ko sniedz Latvijas daba, vietas un cilvēki.”

Lai mudinātu iedzīvotājus vairāk apceļot Latviju, kā sākuma starts kampaņai ir izstrādāts īpašs apceļoto kilometru skaitītājs, kas sociālajā vietnē draugiem.lv aicinās iedzīvotājus aktīvi apceļot Latviju un kopīgiem spēkiem mēneša laikā sakrāt Latvijai miljonu kilometru.

Jānis Palkavnieks, sociālā tīkla „draugiem.lv” pārstāvis: „Sakrātie miljons kilometri būtu simboliska iedzīvotāju dāvana Latvijai tās dzimšanas dienā novembrī. Tāpēc mūsu visu uzdevums brīvdienās kopā ar ģimeni jauki pavadīt laiku un doties iepazīt jaunas vietas Latvijā. Nav svarīgi, cik tās ir zināmas vai populāras. Tā arī var būt ceļošana pa laukiem, pastaiga pilsētā vai gar jūras krastu, garšīgu pusdienu baudīšana kādā jaunatklātā restorāniņā, kādas izstādes apskate. Galvenais, ka mēs mainām savus priekšstatus par ceļošanu, esam aktīvi un izbaudām Latvijas dabas un tūrisma sniegtās priekšrocības, neatkarīgi no gadalaika.”
Iesaistīties kilometru krāšanā ir vienkārši! Tikai www.draugiem.lv/atklajlatviju/miljons  jāpievieno nobrauktie kilometri, norādot veikto maršrutu un pievienojot fotogrāfiju.

Kampaņas „Atklāj Latviju no jauna” 20 video stāstos labās gribas vēstneši dalīsies sajūtās par viņuprāt skaistākajām vietām dažādos Latvijas reģionos – Rīgā, Vidzemē, Zemgalē, Latgalē un Kurzemē. Katrs video stāsts ir par savu reģionu. Tie tiks rādīti četros posmos, saskaņā ar gadalaikiem. Pirmie pieci stāsti būs par ziemas apceļošanu, aicinot cilvēkus iepazīt reģionus šajā sezonā. Kampaņa ilgs līdz 2013. gada rudenim, un tās idejas autors un īstenotājs ir reklāmas aģentūra „The Matter”.
„Atklāj Latviju no jauna” informatīvie atbalstītāji ir Latvijas Televīzija, JCDecaux un Draugiem.lv.
Vairāk uzzināt par kampaņu „Atklāj Latviju no jauna” un sekot līdzi tās aktualitātēm varēs kampaņas mājas lapā www.atklajlatviju.lv un www.draugiem.lv/atklajlatviju. Ikviens, rakstot draugiem.lv, varēs uzrunāt arī vēstnešus un iegūt viņu ieteikumus par apskatāmajām vietām viņu pusē.

Lietotāju raksti