Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērniem sniegā un salā jāiet kājām 10

Sarmite Malinauskaite no Neretas novada Pilskalnes pagasta “Palcāniem” sašutusi vērsās “Staburaga” redakcijā jo vairs neredz risinājumu problēmai.

Viņas bērns mācās Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 2. klasē un šogad skolu apmeklējis tikai divas dienas. Līdzīgā situācijā ir vēl septiņi šajā pusē dzīvojošie bērni. No ceļa, kur rītos plkst. 7.40 piestāj autobuss, viņi dzīvo vairāk kā divu kilometru attālumā. No mājām līdz skolai ir septiņi kilometri. Autobuss ne vienmēr piebrauc laikus, un bērniem nākas salt. Tādēļ bērni janvārī slimojuši un skolu nav apmeklējuši. Lai mazajiem rītiem nebūtu jāsalst, Sarmīte kundze ar iesniegumu, kurā lūdz nodrošināt šiem bērniem pašvaldības transportu, vērsās pie Neretas novada domes priekšsēdētāja vietnieka Arvīda Kvieša. Viņš apsolījis šo jautājumu atrisināt un izskatīt domes sēdē. Deputāti to esot atbalstījuši, un apsolīts, ka no 1. februāra šāds autobuss kursēšot. Pirms pāris dienām Sarmīte zvanījusi Kvieša kungam, lai noskaidrotu precīzu autobusa kustības laikus, un bija sašutusi par viņa atbildi, ka autobusa tomēr nebūs.
“Staburags” sazinājās ar Neretas novada domes priekšsēdētāja vietnieku Arvīdu Kviesi un uzklausīja viņa viedokli. Viņš personīgi esot ticies ar katra skolēna vecākiem, izmērījis attālumu no vistālāk dzīvojošā bērna mājām līdz autobusa pieturai, un tas ir 1,5 kilometri. Ceļš līdz šīm mājām ir pārāk šaurs un autobusam tikpat kā neizbraucams. Pēc likuma pašvaldībai jānodrošina skolēniem ar transports, ja attālums ir trīs un vairāk kilometru no mājām līdz pieturvietai. Neviens no vecākiem, izņemot Sarmītes kundzi, neiebilst pret pašreizējo autobusa maršrutu, lai gan viņas mājas ir tikai 300 metru no pieturas.
Šis jautājums izvirzīts apspriešanai domē un deputātu atbalstu neesot guvis. Katram braucēja vēlmēm autobusa maršrutu diemžēl nevar pakārtot. Kvieša kungs piedāvājis izmantot skolas dienesta viesnīcu., bet bērna vecāki uzskata, ka sākumskolas klašu skolēniem dzīve internātā nav piemērota.
Laukos paliek arvien mazāk ģimeņu ar bērniem un pagasta vadībai būtu jācenšas saglabāt katru no tām, gādājot par labākām bērnu izglītības iespējām. Vai tiešām noteicošie ir metri, likuma “burts”, nevis cilvēciska attieksme?

Komentāri 10

novadu_zinas_sarmītei

vai varat atsūtīt savus kontaktus uz e-pastu: jelgavastv@inbox.lv

pirms 9 gadiem, 2010.01.30 08:32

Hahaa

Tak to jautaajumu var nokaartot citaadaak. Re kur Aizkraukles pagastvecis pats vai shoferis brauc ar pashvaldiibas mikroautobusu un savaac mazos beernus uz skolu. Pirms tam vinju vecaaki uzraksta iesniegumu un lieta dariita.

pirms 9 gadiem, 2010.01.30 10:49

Indulis

Krievu laikā televīzija nokārtotu gan, bet tagad .......... , kad galvenokārt ņem starp kājām un nevis galvā, tad tai televīzijai arī slaidi spļauj virsū no pagrabstāva.

pirms 9 gadiem, 2010.01.31 08:49

aculiecinieks.

Pirmkart Kviesis nav bijis pie vecākiem un neko nav ar viņiem runājis.Otrkart ceļa posmu no Palsāniem nav mērijis un viņš labi zina ka no Palsāniem līdz Svajāniem ir vairāk kā divi kilometri.Un otram tālajam bērniņam līdz pieturai Drusti ir vairāk kā divi kilometri.Deputāti savu piekrišanu bija devuši.Kā es to zinu? Te ir neliels pagasts un visi visu zina,tikai pagasta vīri uzskata ka nevienam citam nav tiesību,tikai viņiem.Iesaku iesaistīt televīziju.Lai veicas.

pirms 9 gadiem, 2010.01.31 13:14

Sviests

Vispirms bvajadzētu precizēt, cik tad īsti liels gabals ir no mājas līdz pieturai - 2 km vai 300 metru? Tā kā drusku ir atšķirība. Pēc tam vajag precizēt - "autobuss nepiebrauc laikā" - ko tas nozīmē? kavē 2, 5, vai 30 minūtes Tā ir liela atšķirība. Cien. sarmītes kundzei - lielajā salā tik mazi bērni skolu drīkstēja neapmeklēt, bet janvārī slimo visi - gan tie, kas dzīvo 200 metru no skolas, gan tie, kas 10 kilometrus, tā ka tas nav rādītājs un šoreiz kviesis nav vainīgs un arī autobuss nav vainīgs un šoferis nav vainīgs. Tiešām ir kosāla dienesta viesnīca Neretā, un vismaz aukstajā laikā jau bērni noteikti varēja palikt pārnakšņot.
Bet autra murgu par "cilvēcisku attieksmi'' nesapratu, ko ar to domājis?!

pirms 9 gadiem, 2010.01.31 13:14

sarmites masa

kas tas par murgu-300 metri liidz pieturai......300 metri varbuut no Trainu maajaam sanaak,bet ne no Palsaniem!
Sviests-tu umnjik/ca ja nezini kaads patiesiibaa ir attaalums labaak paklusee!:@
te vajag degpunktu iesaistiit,lai visus tos pagasta sunjus panjem pie dziesmas......

pirms 9 gadiem, 2010.01.31 21:48

bardaks

Nu jau laikam runa sāk iet par spītību.Bērniem autobuss pienākas,ir trīs kilometri vai nav.Tas būtu tikai cilvēcigi.Ko tie bērni pa slapjdraņķi darīs. Un dienesta viesnīca der tikai lielākiem bērniem.Sākumskolas bērniem vēl nav īstā vieta,nepadomāiet neko sliktu.Pagasts ietiepies jo negrib neko darīt, bet noteikti varētu.Neretas domes kungi un dāmas beidziet ākstīties, kautkas jums noteikti ir jādara runa iet par maziem bērniem.Cilvēki taču par jums vēlēja.

pirms 9 gadiem, 2010.02.01 10:52

neatbalstu

gudriniece pazuda, vai mācās baušļus, lai sāktu godīgi dzivot. Paši rullē, ka mašīnai riepas svilst, bet par savu bērnu neparūpēsies. Drīz jau pagastam būs no gultas princese jāizceļ. Drusku pasiem vajag padomāt ka tikt uz skolu. Dīkdienības kalngals. Kauns!

pirms 9 gadiem, 2010.02.03 15:10

Es katru dienu vedu bērnu ar ragaviņām uz bērnudārzu cauri visai Neretai, un tas ir tāds pats attālums kā tiem bērniņiem līdz autobusam. Nu man ir jāprasa domei maršruta autobuss.

pirms 9 gadiem, 2010.02.06 00:52

Lola

Šādas situācijas ir jāanalizē, ir jau cilvēki kuri ļoti cenšās, bet ir tādi, kas nu ir novada aprūpē un domā, : viss, lai viņi rūpējas, dod mums naudiņu - KRĪZE.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 13:53

Lietotāju raksti