Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnu ar sunīti atstāj uz ielas 70

"Staburaga" redakcija saņēma kāda lasītāja vēstuli:
"Jau sen vēlējos jums uzrakstīt, bet pēc tā, kā šodien autobusa vadītāja izrīkojās ar bērnu vairs klusēt nespēju.
Šoreiz nerunāsim par SIA "Aizkraukles ATU" šoferīšu rupjo un izteikti nelaipno  izturēšanos pret pasažieriem, necenzētu vārdu lietošanu, goda un cieņas aizskaršanu (vienreiz braucot pats biju liecinieks, kad tā vietā, lai invalīdam palīdzētu iekāpt autobusā, vadītājs skaļi uzkliedza: "Kropli, kāp ātrāk iekšā, man ir grafiks!").
Šoreiz tikai par 18 novembra reisu nr: 71970018, Aizkraukle -- Rīga, pulksten 15.30.

Autobusā iekāpa bērns ( 10 -- 11 gadus vecs) bez vecākiem. Bērnam somā līdzi mazs sunītis. Izskatījās, ka bērns nebrauc pirmo reizi, jo viņš jau bija iegādājies biļeti gan sev, gan sunītim. Bet autobusa vadītājs bērnu neielaida autobusā, jo, lūk, sunītim nebija līdzi potēšanas pases. Neielaist autobusā ir viens, bet kliegt uz bērnu (kas arī ir pasažieris un klients) ir pavisam cits. Neņemot vērā pārējo pasažieru sašutumu, bērnu autobusā neielaida. Būtībā bērnu atstāja uz ielas. Neskatoties uz to, ka pēc Pasažieru pārvadāšanas noteikumiem vedot suni, līdzi jābūt potēšanas pasei, uzskatu autobusa vadītāja rīcību par necilvēcīgu".
Situāciju skaidro Aizkraukles autotransporta uzņēmuma valdes locekle Aija Ciganoviča:
— Par apgalvojumiem sūdzības pirmajā daļā ATU vadībai nekas nav zināms, jo tāda līdz šim nav saņemta, nav arī noteikts, kādā reisā šis iespējamais konflikts ar invalīdu noticis.
18. novembrī reisa Aizkraukle – Rīga autobusā tiešām netika ielaista meitene ar suni. Ir saņemts mutisks paskaidrojums no autobusa vadītāja un kasieres.
Kad meitenes vecāmāte dienā pirkusi biļeti autobusu stacijas kasē, viņai paskaidroti dzīvnieku pārvadāšanas noteikumi, jo kasiere suni redzējusi. Šie paskaidrojumi nav ņemti vērā. Vadītājam bija tiesības neielaist meiteni ar suni autobusā, jo Ministru kabineta 2007. gada 11. decembra Noteikumi parsabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu un izmantošanu noteic, ka "sabiedriskajā transportlīdzeklī aizliegts pārvadāt dzīvniekus, izņemot kaķus, dekoratīvos putnus, mājputnu vai dekoratīvo dzīvnieku mazuļus, kas pārvadājami krātiņā, kastē vai citā dzīvnieka pārvadāšanai piemērotā veidā.  Suni sabiedriskajā transportlīdzeklī drīkst pārvadāt, turot viņu īsā pavadā. Sunim jābūt ar uzpurni un ar žetonu pie kaklasiksnas. Pasažierim, kurš pārvadā suni, jābūt līdzi suņa vakcinācijas apliecībai." Šīs prasības nebija ievērotas, jo nebija potēšanas apliecības un, pēc autobusa vadītāja paskaidrojuma, suns bijis meitenes rokassomiņā. Autobusa vadītājs noliedz, ka būtu rupji vai aizskaroši izturējies pret bērnu, tikai ievērojis noteikumu prasības. Pasažieru pārvadāšanas noteikumus var izlasīt autobusu stacijā pie kases. Pagaidām nekādas izmaiņas šajos noteikumos nav veiktas. Iedzīvotājiem ir tiesības iesniegt priekšlikumus Ministru kabinetā un lūgt mainīt esošos noteikumus.
Ar mums ir sazinājusies arī meitenes māte, un pēc sīkākas notikušā noskaidrošanas konfliktsituācija tiks risināta. 

Komentāri 70

katja

Kāda tad tur vēl konfliktsituācija!!!???
Likums ir???
Šoferis likumu ievēroja???
Pasažieris likumu ievēroja???
Tad pēdējais laiks sajēgt, ka likumi- var būt slikti vai labi - bet tie IR JĀIEVĒRO!!! Tad kur ir tā robeža, ciktāl var pārkāpt vienu likumu, bet ciktāl nedrīkst citu!??? Krievu laikos ieraduši zagt, melot, krāpties. Turklāt šajā situācijā pasažieris TIKA BRĪDINĀTS laicīgi par suņa vešanas procedūru!
Lai iet suņa īpašnieki piketēt pie saeimas par likumu nepilnību nevis kasīties ar tiem, kas likumus ievēro.

pirms 10 gadiem, 2008.11.21 19:36

kaija

nu labi , ka tas nebija pašā vakarā un tumsā. ceru , ka bērns tika tā vai tā līdz mājām.

pirms 10 gadiem, 2008.11.21 22:42

dzīvniekmīlis

Nav ko vainot šoferi.Pareizi - likums paliek likums, mums visiem tos vajadzētu sākt beidzot pildīt, nevis tos ignorēt, kur vien iespējams.(par smēķēšanu - spļaujam virsū noteikumiem, par dzīvnieku pārvadāšanu - tāpat)Kāds varbūt izdomās arī čuskas, krokodilus un vēl nezin ko pārvadāt ar sabiedrisko transportu un šaubos, vai tad tie sunīša aizstāvji arī klusēs un sēdēs kopā vienā sēdeklī
Un nav tie Aizkraukles ATU šoferi tik melni, kā Jūs te mālējiet. Turieties šoferīši visi kopā, nevis būs kāds "baltais zvirbulis" kas ne tik suni vedīs, bet i govi iekraus. Un novērtējiet, soferīši, savu priekšnieci - viņa ir taisnīga gan pret Jums , gan pasažieriem. Lai Jums visiem kopā veicās!

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 09:00

Es

Šis "cilvēks-šoferītis" ir jāsit un jāsit smagi!!!!!!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 09:38

jolis

Iekāptu autobusā Sončika ar saviem kvekšķiem,tad potēšanas pasi neprasītu.....

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 10:03

minne

Ir labi cilvēki,ir ļauni,.... Ir apmierināti un ir neapmierināti... A šis šoferjuga ir neapmierināts gan ar dzīvi, gan neapmierināts un nedabūjis gultā (domāju man ir taisnība). Parasti tā uzvedās kuri sen nav dabūjuši...(tas attiecas gan uz vīriešiem, gan sievietēm), tad viņiem sākas lielummānija,visi vainīgi u.t.t. Vīņš pat varbūt ir einuks,nu kuram nav bērnu, tad gan es viņu saprotu...Izsaku viņam līdzjūtību. Arī mana meita citreiz ņem savu suņuku sabiedriskajā transportā RĪGĀ, bet tik glupu attieksmi par laimi nav piedzīvojusi.

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 11:14

jjjjj

ja jau butu liels dobermanis, bet cik saprotu mazs sunītis, un mazs bērns. Saprotu, ka likumi ir likumi, bet ir jau tomēr cilvēcība, nu pabrauktu kādu gabalu, un izkāptu savā pietura. Neticu, ka autobuss bija tik pilns lai bērns ar suniti nevarētu apsēsties atsevišķi. žēl, ka tada neizpratne.

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 11:21

jjjjj

ja jau butu liels dobermanis, bet cik saprotu mazs sunītis, un mazs bērns. Saprotu, ka likumi ir likumi, bet ir jau tomēr cilvēcība, nu pabrauktu kādu gabalu, un izkāptu savā pietura. Neticu, ka autobuss bija tik pilns lai bērns ar suniti nevarētu apsēsties atsevišķi. žēl, ka tada neizpratne.

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 11:22

minnis

Tev, minne, laikam pašai arī ir ļoti lielas problēmas visās jomās.
Labi ka ir interneta komentāri - cilvēkiem ir kur žulti izgāzt, tak jau labāk tiem īgņām paliek.

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 12:00

minne minnim

Man viss OK! Bet tiem kam nav,tie to žulti gāž kur vien var, ja pašam būtu viss labi, būtu laimīgs, tad ar citus darītu laimīgus. Domā tam muļķa šoferim labāk palika,ka neielaida bērnu ar sunīti somā autobusā? Gan jau nāks viņam atpaāļ tā "laipnība".

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 12:12

opis minnim

Kur tad minni,saskati problēmas minnē. Par to ka aizstāv mazu bērnu? Visi ministri apiet likumus savā labā, a te sūda šoferis,kurš noteikti savā dzīvē ir ņēmis naudu un nav izdevis biļeti,neielaiž bērnu autobusā. Kauns. Ne jau par to, ka neizdeva biļeti- visi grib dzīvot ,kur var tur mēgina nopelnīt. Netbalstu, bet arī nenosodu.

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 12:32

braucēja

Kāpēc neviens neraksta avīzē tad, kad pasažieri uzvedas nepieklājīgi - izlamā šoferi, pievemj autobusus, un pat atļaujas rokas palaist pret auto vadītāju, bet viņam nav laika skriet uz avīzi, jo reiss jāpabeidz pieklājīgam Tajos strīdos neviens pasažieris un aizstāvis neuzrodas. Pati esmu šadas situācijas pieredzējusi, jo esmu pastāvīga braucēja uz Rīgu.
Jā, varbūt nevajadzēja tā darīt šoferītim, bet vai tagad vajag visus šos "gudros"komentārus. Un reizēm iedomājieties paši sevi - tā otra "vainīgā" ādā, kā Jūs rīkotos .Nevajag vainot tikai vienu, visos strīdos ir vienmēr divas puses.

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 13:24

A

Murgs - negribu nevienu vainot, bet kā paliek ar bērna drošību??? Tagadējos ta bērnam bīstamajos laikos!!!?
Esmu mamma - šermuļus uzdzen tik liela bezjēdzība :(((

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 13:35

A

... un vispār autopārvadātājiem jāpriecājas, ka viņu pakalpojumus vēl kāds izmanto fantastisko cenu dēļ....

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 13:46

Arī mamma

Bet tas bērns tak nebij viens - es tā sapratu. Vai tad viņa pieaugušajiem radiniekiem nav nekāda atbildība un pienākumi pret bērnu, viņu tak nepameta perona vidū ar sunīti padusē. Un varbūt, ka paši arī sāka konfliktot, kas šoferi izveda uz principu... varbūt nevajag mums to visu dramatizēt - labāk viensreiz redzēt, nekā spriest pēc avīzes rakstītā un tiešām beigsim sodīt. Neaizmirsīsim, ka visi esam tikai cilvēki

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 13:48

dzhamalungma

Nu un ko tad tas maizais suniitis, kursh ietilpst rokassominjaa buutu nodariijis apkaarteejiem? Pielaidis cieniitajam shoferiitim trakumseergu???
Domaaju, ka daudzi cilveeki ir daudz netiiraaki vai slimaaki kaa mazais sunelis!!!
Domaaju, ka labs shoferis arii vareetu izadriit kaadu pretiimnaakosho soli un mazajai meitenei ljaavis braukt!
Smiekli naak par shiem burta kalpiem - nu jau arii shoferiem. Bezsirdis!

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 14:10

dusmigaa...

nu lūk,spilgts piemērs-KUR PAZŪD MAZI BĒRNI!!!!!ŠITĀDU URODU DĒĻ PĒCTAM CIEŠ VISA ĢIMENE,DRAUGI,PAZIŅAS UN KLASESBIEDRI.
vaitad tas ir normali,vakara,berns viens pats,majas netiek.vazajas tur aizkraukle pa auteni visadi sadzerusies kemi.mazums kas var gadities.nu tiešam nekadas atbildibas.
gribu zinat,ko soferitis daritu,ja vinja bernu sita,natura panemtu un izmestu ara no autobusa.noteikti tiesa iesudzetu visu pasauli.
riktigs murgs gan tajos likumos,gan cilveku galvas.

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 14:18

Rupucis

Mazs sunītis varētu būt mazāk kaitīgs kā viens otrs divkājainais pasažieris.

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 14:25

vvvvv.

Ļoti gribētos uzzināt šī šoferīša vārdu.Izlasīju un pat sāku raudāt,jo katras brīvdienas mans bērns ar mazo Jorku brauc uz laukiem,nekad tādi brīnumi nenotika.Bieži brauc ar Aizkraukles autobusu.Un mūsdienās....bērns.Prātam neaptverams.

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 14:57

Lietotāju raksti