Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Divus gadus vienā klasē 10

Redakcijai piezvanīja Bebru pagasta iedzīvotāja (vārds redakcijai zināms), pensionēta skolotāja, un vēlējās paust savu viedokli jautājumā par skolēna atstāšanu uz otru gadu ar vienu neapmierinošu atzīmi.

– Esmu bijusī matemātikas skolotāja un pilnībā atbalstu šo lēmumu. Arī man bērnībā 3. klasē nācās palikt uz otru gadu. Rezultātā man turpmākajās klasēs nebija neviena trijnieka. Kļuvu skolotāja un mācīju matemātiku –  priekšmetu, kas bērnībā pašai sagādāja grūtības. Uzskatu, ka skolēna atstāšana uz otru gadu bērnam būs tikai ieguvums. Viņam nevajadzēs mocīties turpmākajās klasēs un justies kā viduvējībai, jo priekšmets būs apgūts pilnībā un viela izprasta. Tieši tās zināšanas, ko bērns iegūst skolā, viņam paliek atmiņā un noder visu mūžu.

Komentāri 10

Miks

Esmu mācījies bijušajā iekārtā,padomju skolā,arī toreiz vienu laiku bija tāda sistēma,ka atstāja uz otru ,trešo un pat ceturto gadu vienā klasē.Rezultāts bija ļoti skumjš,reizēm pat traģisks,un ne pa velti šis eksperiments tika atmests,kā nederīgs un nepedagoģisks.Iemācīt,šos pārsvarā huligānus,arī garīgi atpalikušus bija neiespējami,un viņi varēja ,kā jau vecāki par cītīgajiem,normāliem bērniem,jo bija vecāki,stiprāki un bez kompleksiem,ņirgāties par saviem klases biedriem,un arī parādīja visas savas samaitātās psihes izpausmes.Viņi lika puikām pīpēt,atņēma naudu,dauzīja kā pelavmaisus, tos kuri bija vārgāki,vai ar kādiem fiziskiem defektiem,bet uzcītīgi mācībās.Visi,kas paliek uz otru gadu pēc šī eksperimenta ,tika sūtīti uz palīgskolām,tas arī bija,kā audzinošs un nesekmīgajiem draudošs liktenis,un daudzi saņēmās,vismaz gada beigās,vai vasarā nokārtot parādus mācībās.Kā nesen teica mazmeita,jau tagad viņiem pāri dara,šie ,vecākie,atpalikušie.Vai vajag atkal,uzkāpt uz grābekļa un likt ciest kārtīgiem bērniem?

pirms 11 gadiem, 2008.06.04 18:14

zeks

Mums jau tagad visā valsti tadi apstakli ir raditi, ka lai iztiktu un apgadatu gimeni jarauj melnu muti abiem - matei, tēvam - no rita lidz vakaram. Vai pat vairakos darbos, ka rezultata berni paliek "sava" audzinasana. Un ja paskatas kadas tagad programmas tiem berniem, matus stavus celas! Ari skolotaji greko, piem. pasekoju krievu val. macibam,kauns!!! Darba burtnicas skolotaja ir labojusi tikai pirms brivlaiku iestasanas, bet kadus brinumus berns ir sarakstijis pirms tam - neviens darbs nav labots, sedeju lasiju un sausminajos. Ja taa maca citos prieksmetos, tad lai nebrinas par bernu nesekmibu, uzskatu ka dala vainas tad ir pedagogiem jauznemas.

pirms 11 gadiem, 2008.06.05 09:10

Heija

Pilnīgi piekrītu par skolas programmām.Tik sarežģīta un apjomīga!Kam tas ir vajadzīgs? Kas grib un ir spējīgs mācīties, daudz ko no pamatskolas vielas, varētu apgūt augstskolā. Bet tagad augstskolās laikam vairs nav ko mācīt,jo lekcijas notiek tikai 2-3 reizes nedēļā.Un tā tie cilvēciņi tādi, zināšanas tikai apmuļļājuši, izies lielajā dzīvē,gan tie kas spējīgi mācīties,gan mazākspējīgie. Jo pamatskolā un daļēji arī vidusskolā bērns tikai mācās mācīties.Īstā loģiskā domāšana un apjausma par zināšanu nepieciešamību, tā īsti, nāk pēc tam. Tad nevajag jaunajai paaudzei radīt riebumu(ar lielo sarežģītību un apjomu)pret mācību procesu jau pamatskolā!

pirms 11 gadiem, 2008.06.05 10:01

Skolnieks

blj* tas nav normaali,vecaa iedomajusies

pirms 11 gadiem, 2008.06.05 11:04

Dafne

Bebru skolotājai taisnība- jebkurā priekšmetā svarīgi kārtīgi apgūt sākumu, pamatus, tad tālāk būs vieglāk. Un, ja kādam bērnam tas neizdodas tik ātri kā citiem, otrs gads viņam palīdzēs.

pirms 11 gadiem, 2008.06.05 12:57

es

domāju, ka ir ok! ja nav apgūts- tad kāpēc jāvirzās tālāk- tātad vēlreiz atkārtot- kamēr tiek apgūts!

pirms 11 gadiem, 2008.06.05 23:30

etpige

Skatoties kur ir nesekmiga atzime.Ja piemeram,vizuala maksla?Makslinieks tur nesanaks,atstaj otru gadu vai ne.

pirms 11 gadiem, 2008.06.08 21:24

Dārta

Manai meitai visos priekšmetos vienmēr ir labas atzīmes, vienīgi vizuālā māksla nepadodas. Mākslas skolā meita nemācās, jo nav talanta. Uzskatu, ka skolotājam būtu jāņem vērā apstāklis, ja bērns piedalās stundas, visu dara kā viņš to redz un izjū, vienmēr ir viss nepieciešmais stundai līdzi, vajadžetu likt labu atzīmi. Citādi meitene ienīst gan skolotāju, gan priekšmetu, jo nekad nevar dabūt labu atzīmi. Uzrakstiet ko jūs par to domājat?

pirms 11 gadiem, 2008.06.10 16:06

es

gan jau MADONNU neprasa zīmēt! Ja kaut cik normāli to ābolu spēj uzzīmēt- tad jau ieliek normālu atzīmi.

pirms 11 gadiem, 2008.07.01 17:34

Lietotāju raksti