Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Droši ieteikumi līgotājiem

Šogad kalendārs mums īpaši labvēlīgs, jo esam tikuši pie četrām Jāņu brīvdienām. Tāpēc esam sagatavojuši drošo ieteikumu un rotaļu sarakstu, lai svētki neizvērstos  “beigtā ballē”.

“Viltus trauksme!” Visā nopietnībā paziņo, ka zvanījuši kaimiņi un brīdinājuši, ka pa apkaimes ceļiem braukā netrafarētas policijas mašīnas!

Ja Jāņu naktī nolūkotā tautumeita vēlas, lai viņu aizved uz Munameģi
papardes ziedu lūkoties, apsoli viņu aizvest nākamajā dienā, bet vispirms
piedāvā atpūtu siena gubā! Dzirdēts, ka papardes ziedi mēdz slēpties arī
salmos!

Uzsauc draugam taksometru! Iespējams, viņš to novērtēs visu atlikušo dzīvi.

“Izglābt draugu” nenozīmē, ka obligāti jānoskrūvē riteņi iereibušā drauga automašīnai. Moderni ir nejauši “pazaudēt” iedarbināšanas čipu jeb imobilaizeru.

Samaini auto atslēgas, ja iereibušais draugs sāk ļoti uzstāt par došanos mājās ar auto. Visticamāk, pūloties iedarbināt spēkratu, viņš turpat arī paliks un drīz vien aizmigs.

Kas gan tā par līgošanu bez kausa rokā! Taču, ja esi šoferis, pagatavo sev bezalkoholisko kokteili “Skaidrais Jānis”, saskandini ar draugiem un liec viņiem uzminēt tava kokteiļa sastāvdaļas — uzvarētājam būs jāpiedāvā sava bezalkoholiskā kokteiļa versija.

Jāņu naktī jāņabērni iet rotaļās. No šoferīšiem savāc automašīnu atslēgas un, viņiem neredzot, paslēp kādas līgotājas vai līgotāja vainagā. Nu šoferīšiem jāiet atslēgas meklēt. Slēpējs tik viegli atslēgu vis neatdod — tā ir jāizpērk. Kamēr uzdevumu sagudro un atradējs to ceic, Jāņu rīts jau klāt.
 
Ja svinības notiek lauku mājās, tad pagalmam noteikti jābūt izrotātam. Mājas rotāšanu sāk ar vārtiem. Parūpējies, lai vārti ir paredzēti caurbraukšanai! Tad, kad visi līgotāji sabraukuši, pierotā vārtus, lai izbraukt pa tiem naktī nav iespējams.

Lai nevienam nebūtu “beigta balle”!

Lietotāju raksti