Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīvokļa saimniece policistam prasa samaksāt parādu 13

Laikraksta “Staburags” redakcijā vērsās Jolanta Hohlačova — kāds policists viņai ir parādā par izīrēto dzīvokli. “Sākumā policista forma man viesa uzticību, taču dziļi vīlos. Turpmāk vairs neuzticēšos cilvēkiem policista formā!” sašutusi stāsta Jolanta Hohlačova.

Atstāj labu iespaidu
“Kādreiz dzīvoju Koknesē, tagad — Dobelē, bet Aizkraukles dzīvokli izīrēju kādam policijas darbiniekam,” stāsta Jolanta Hohlačova. “Kad pirmo reizi tikos ar savu nākamo īrnieku, viņš ieradās policista formā un radīja solīdu iespaidu, drošības izjūtu. Man likās, viss būs kārtībā, no dzīvokļa nekas nepazudīs, par īri un par komunālajiem pakalpojumiem maksās, viņam var uzticēties.”
Policists sākumā dzīvokli gribējis īrēt gadu, tomēr tajā dzīvojis tikai dažus mēnešus un par komunālajiem pakalpojumiem palicis parādā apmēram 50 latu. Sākumā esot solījis samaksāt, tomēr pēc tam vārdu nav turējis.
Tā kā dzīvokļa saimnieces ģimenē ir trīs bērni, trūkst naudas, grūti izbraukāt uz Aizkraukli, sarunas ar parādnieku notikušas pa tālruni, ar īsziņu palīdzību un portāla draugiem.lv starpniecību.
Parādnieku meklē divas bankas
“Papīrgrozā atradu viņa izmestos dokumentus — tie bija divi pirmstiesas brīdinājumi no “Latvijas Krājbankas” par 70 latu parādu un viens pirmstiesas brīdinājums no “Norvik bankas” par 123 latu parādu. Tātad viņš mānīja arī bankas!” saka sieviete.
Vai bija noslēgts īres līgums? “Nebija. Kad piedāvāju īres līgumu noslēgt, viņš atbildēja, ka iztiks bez līguma,” apgalvo Jolanta Hohlačova.  
Policists sarunā ar “Staburagu” gan noliedza, ka būtu parādā par dzīvokli. “Man naudas ir pietiekami, un es neko neesmu parādā!” viņš sacīja un solīja vērsties tiesā par goda un cieņas aizskaršanu, ja laikrakstā nosauksim viņa vārdu. Viņš arī apgalvoja, ka īres līgumu nav vēlējusies noslēgt pati dzīvokļa saimniece.
“Tie ir meli, es gribēju noslēgt īres līgumu!” saka dzīvokļa saimiece un rāda savstarpējo saraksti no draugiem.lv, kur piedāvājusi slēgt līgumu.
Palīdzību lūdz priekšniekam
Jolanta Hohlačova un viņas tēvs bijuši arī pie Aizkraukles policijas iecirkņa priekšnieka Ivara Zirņa, kurš ieteicis vērsties tiesā. “Tā kā nedzīvoju Aizkrauklē un man ir trīs bērni, grūti nokārtot visus dokumentus, lai vērstos tiesā, jāmaksā arī valsts  nodeva, bet nav tik daudz naudas. Gribēju pa labam,” skaidroja Jolanta Hohlačova, tomēr, būdama sarūgtināta, izteica apņēmību vērsties tiesā.
Arī “Staburags” kopā ar dzīvokļa saimnieci devās pie Ivara Zirņa. Jolanta Hohlačova viņam pateica visu, ko domā par policijas darbinieku, un lūdza palīdzēt. Zirņa kungs atcerējās padomju laikus, kad algas dienā ieradās kāda policista sieva un pieprasīja, lai izmaksā bērna uzturlīdzekļus. Tomēr šādi jautājumi nav policijas priekšnieka kompetencē, tos izlemj tiesa.
Darījums ar cilvēku, nevis ar profesiju
“Uzticējos cilvēkam policista formā!” pārmeta Jolanta Hohlačova. “Šajā gadījumā nav svarīgi — cilvēks ir policijas formā vai pidžamā, mācītāja vai ārsta tērpā. Ne jau ar profesiju slēdzam darījumu, bet ar konkrētu cilvēku. Viss atkarīgs no paša cilvēka un no tā, kā civiltiesiskais darījums ir noslēgts,” sacīja Ivars Zirnis. Viņš uzsvēra, ka policijas vadība pret darbinieku var vērsties un sodīt tad, ja viņš nav pildījis savus tiešos pienākumus, bet šis nav darba jautājums, turklāt ne policijas vadība, ne “Staburags” nevar izvērtēt, kurš kuram un cik ir parādā, un piespiest kādu maksāt. Zirņa kungs ieteica savākt pierādījumus, sniegt prasību tiesā un turpmāk ar īrniekiem slēgt dzīvokļa īres līgumu.
“Lai gan arī sadzīvē policijas darbiniekiem ir jāievēro noteikti uzvedības noteikumi, tomēr konkrētā policista rīcību mēs varētu vērtēt tikai pēc tiesas sprieduma. Ja tiesas spriedums būtu policistam nelabvēlīgs, dzīvokļa īpašniece varētu rakstīt policijai iesniegumu un lūgt izvērtēt darbinieka rīcību sadzīvē. Bet tiesas spriedums var būt arī nelabvēlīgs dzīvokļa īpašniecei,” saka Ivars Zirnis.

Komentāri 13

arno

Pazīstam, pazīstam to "godīgo trīs bērnu"māti. Pirms kāda laika arī mūsu paziņas gribēja īrēt no viņas dzīvokli. Tad arī sākās visādi interesanti piedāvājumi - līgumu viņa neslēgšot, jo negribot problēmas ar finansistiem(negrib nodokļus maksāt), vispirms bija dīvaini piedāvājumi - nu jūs(īrnieki) samaksāsiet pa virsu 60 LVL kādus pāris mēnešus, pēc tam varēsiet nemaksāt, pēc tam tikai komunālos ! Nu, vienkārši pasaka. Kad paziņas aizrādīja, ka līgumu slēgs obligāti, jo runāt var visādas lietas, bet līgums ir līgums, tad minētā kundze palika ļoti neapmierināta un pēc lūguma precizēt, cik tad mēnešus vajadzēs maksāt pa virsu, precīzu atbildi tā arī nespēja sniegt. Paldies šīs kundzes kaimiņiem, kuri neturēja sveci zem pūra, bet atklāja, ka minētā kundze savu dzīvokli tādā veidā izīrē 3-5 reizes gadā - bez līguma īrnieki tiekot vienkārši izmesti uz ielas, jo kāds ir pasolījis dzīvot bez līguma un "uzmest"pa virsu dažus latus vairāk. Lai arī policisti nav tā sabiedrības daļa, kura viestu uzticību, bet šajā gadījumā ieteiktu ieklausīties I.Zirņa teiktajā - ne viss ir uztverams no vienas puses, un atcerēties vecu tautas parunu - visskaļāk "zog" parasti kliedz tieši zaglis...

pirms 9 gadiem, 2010.05.29 19:11

dinis

šhi kundzīte pati savā laikā īrēja dzīvokli Aizkrauklē.Tikai pašai atmiņa gan klibo,ka arī ar viņu saimnieks karoja,jo maksat par īri nebija viņas stiprā puse.

pirms 9 gadiem, 2010.05.30 20:57

666

No šīs "cietušās" tiešām tikai pa gabalu. Arī man ar viņu ir bijušas darīšanas par dokumentu un parakstu viltošanu. Veikla kundzīte!

pirms 9 gadiem, 2010.05.30 22:59

777

Baigā bāba, kur nu kundzīte .........!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.05.31 19:48

ciba

histērike un mele ir tā Jolka.Cik viņa cilvēkus ir apmānijusi vai maz atcerās.

pirms 9 gadiem, 2010.05.31 20:39

Hm

Vai te visos šos nav rakstījis viens un tas pats cilvēks?

pirms 9 gadiem, 2010.06.02 12:17

Zinātājs

Šī Jolīte ir ļoti pazīstama dāma.Mūžīgi kur viņa paradās tur uzreiz problēmas.Intrigante un kašķīga baba.

pirms 9 gadiem, 2010.06.03 10:28

777

Nē nav viss. To var pārbaudīt griežoties ar iesniegumu policijā, lai noskaidro rakstītāju adreses.

pirms 9 gadiem, 2010.06.03 13:35

Inform.

Nu šis nav tas gadījums, kad policijai būtu jāskaidro kaut kādas adreses.

pirms 9 gadiem, 2010.06.04 15:23

kaimiņš

Vecene vienkārši saspiedusi galvu durvīs!

pirms 9 gadiem, 2010.06.28 23:40

vidis

Vai nodokļi par saņemto īresnaudu ir nomaksāti?

pirms 9 gadiem, 2010.09.09 07:54

Lietotāju raksti