Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespējamais vainīgais — ūdens

— Pļaviņās, Dzirnavu ielā 3, četrstāvu dzīvojamās mājas sienās parādījušās aptuveni 2 — 3 centimetrus platas plaisas — par to satraukts mūsu lasītājs Jāņa kungs.

SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi” vadītājs Sergejs Volkovs pastāstīja, ka ēkai jau veikta pārbaude, kurā konstatēts — nama nesošās sienas nav bojātas, līdz ar to plaisas nav radušās iedzīvotāju vainas dēļ. To cēlonis var būt gan Daugavas HES radītās ūdens svārstības, paaugstinot un pazeminot upes ūdens līmeni, gan arī ledus sablīvējumu spridzināšana Daugavā. Ir noslēgts līgums ar a.s. “Komunālprojekts” Rīgā par gruntsūdens izpēti, kura dos atzinumu par patiesajiem plaisu rašanās iemesliem un iespējamo vainīgo. A.s. “Komunālprojekts” padomju gados veica ēkas celtniecību.

Pēc atzinuma SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi” plāno lūgt finansiālu atbalstu tāmes izstrādei un ēkas remontdarbiem no Valsts ārkārtas fondiem vai Daugavas HES.

Lai vēja un lietus ietekmē plaisas sienā neizplestos, pagaidām tās aizpildīs ar montāžas putām.

Lietotāju raksti