Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir darbs tūkstošiem – atbildīgu strādāt gribētāju trūkst 8

Satraucoši, ka Latvijā turpina pieaugt ilgstošo bezdarbnieku skaits, lai arī darbinieku atlases tirgus ir aktīvs. Irdarbs.lv darba devēju ievietoto sludinājumu skaits kopš gada sākuma pieaudzis par 20% un mēnesī sniedz aptuveni 1500 jaunas vakances.

“Redzams, ka liela daļa no ilgstošajiem bezdarbniekiem darba meklējumos neiesaistās, bet izvēlas nestrādāt un saņemt kāda veida pabalstu no valsts, pašvaldības vai draugiem, tuviniekiem. Irdarbs.lv personāla atlases speciālistu vērojumi liecina, ka daļai nav nopietna attieksme pret iespēju iegūt darbu, kaut vai bez iepriekšēja paziņojuma neatnākot uz darba interviju, piemēram, ja līst lietus. Latvijas tautsaimniecība pēc ekonomiskās krīzes stabilizējas, un tomēr pakāpeniski pieaug arī atbildīgo darba meklētāju prasības. Turklāt Irdarbs.lv darba sludinājumus aplūko arī Anglijā, Īrijā, Vācijā, Dānijā, Zviedrijā, Somijā un pat ASV dzīvojošie, bet ticamāk, ka bez adekvāta atalgojuma piedāvājuma šī sabiedrības daļa Latvijas darba tirgū tik drīz neatgriezīsies,” atzīst Irdarbs.lv vadītāja Evija Šalte.  

““BTA Insurance Company” SE kā jebkura korporatīva kompānija, kas strādā ar mērķi attīstīties un paplašināt savu darbību ne vien Latvijas teritorijā, bet arī ārpus tās, galvenokārt, saskaras ar grūtībām piesaistīt profesionāļus ar augstu profesionālo kompetenci apdrošināšanas sfērā. Otra grupa darbinieku, kurus meklējam, lai nodrošinātu biznesa attīstību un pilnveidi vēl aizvien ir IT speciālisti, kurus Latvijā atrast un piesaistīt ir ļoti sarežģīti. Tāpat arī meklējam jaunos, perspektīvos darbiniekus, lai dotu viņiem iespēju izaugt par profesionāliem apdrošināšanas pakalpojumu pārdevējiem,” situāciju darba tirgū komentē “BTA Insurance Company”  SE personāla vadības departamenta direktore Zanda Gulbe.
Ja Rīgā, kur ir mazākais bezdarbs valstī, darba meklētājiem būtiskākais ir oficiāls atalgojums – neto ne zemāks par Ls 300, Ls 200, tad reģionos situācija nedaudz atšķiras. Galvaspilsētā darbiniekus pašreiz vieglāk iegūt uzņēmumiem, kuri atsāk piedāvāt papildus bonusus kā veselības apdrošināšanu, darba automašīnu, gatavi apmaksāt telefona sarunas, ceļa izdevumus u.c. Arī  “BTA Insurance Company” SE, personāla vadības departamenta direktore Zanda Gulbe apstiprina: “Šobrīd vērojama pozitīva tendence, ka privātās kompānijas un valsts institūcijas jau atkal darbiniekiem piedāvā veselības apdrošināšanu motivācijas sistēmas ietvaros. Lai veicinātu darbinieku piederības sajūtu kompānijai, esam izstrādājuši motivācijas sistēmu. Viena no tās sastāvdaļām, kuru piedāvājām saviem darbiniekiem, arī laikā, kad liela daļa kompāniju no šī bonusa atteicās, ir veselības apdrošināšana.”

Tāpat darba meklētāji kļuvuši izglītotāki un pirms darba intervijas rūpīgi ievāc informāciju par darba devēju, veicamajiem pienākumiem, labprātāk izvēlas uzņēmumus ar labu reputāciju, par kuriem, piemēram, internetā nav lasāmas negatīvas atsauksmes no iepriekšējiem darba ņēmējiem. Tādēļ viens no Irdarbs.lv vadītājas Evijas Šaltes ieteikumiem darba devējiem ir: “Ja sludinājumā norādīts sazināties ar visiem pretendentiem, tad tas ir arī jādara, lai cik liels ir darba apjoms. Reti, bet gadās, ka darba sludinājumā norādīts neprecīzs darba pienākumu apraksts, kas neatbilst amata nosaukumam.”

Komentāri 8

Taisnība

Pats praksē esmu pārliecinājies, ka bez dāsnas samaksāšanas retais darbā nolīgtais darbiņu padarīs kārtīgi - tā, lai nav jāpārtaisa. Jā, pret darba devējiem prasības ir milzīgas : nenormēts darbalaiks, pīppauzes ik pēc ... stundām, pat minūtēm, pusdienas par brīvu, transports par brīvu . Un arī tad jāstāv blakām, lai darbu dara, nevis tūlīt apsēžas, kad esmu atgājis malā.
No šādiem strādnieciņiem saņemam tās kritiskās atsauksmes, jo, redz, šādam darba stilam par viņu izpratnē mazu samaksu ( 2 lati stundā) jau neviens muļķis neiešot strādāt!
Interesanti, cik stundā saņem skolotāji, ārsti, policisti?

pirms 6 gadiem, 2012.11.28 11:38

haltūrists

Ko tu čīksti? Ja maksā dāsnus 2 latus stundā,tad saņem rezultātu par 2 latiem! Maksā man kārtīgi par gabaldarbu un es pats meklēšu tevi-iedod vēl darbu! Interesanti,par cik tad pats strādā? Laikam kā svētais tēvs Terēzijs-par velti?

pirms 6 gadiem, 2012.11.28 18:20

Staļins

Es gan piekrītu Taisnībai. Tauta izlaidusies un negrib strādāt! Es ar devu 400gr maizes dienā,balandu zupu un baraku par velti kur pārgulēt,bet šiem nav labi! Nācās daļu apšaut.Tu,Taisnība,varētu sākumā vismaz iekaustīt tādus slaistus!

pirms 6 gadiem, 2012.11.29 06:19

Taisnība

Tur jau tā lieta, ka, ja salīgst uz stundām, tad staipa to darbu cik vien var pastiept, lai samaksa sanāk lielāka. tad nu pīpē ik pēc 15 minūtēm un skaļi prātuļo - kā tas darbs būtu jādara , bet rezultātā - 20 lati no manas kabatas ( + pusdienas un 5 lati ceļam) kā nebijuši -
pats dabūju visu pārtaisīt.
Tā kā nesprēgā, haltūrist!

pirms 6 gadiem, 2012.11.29 11:23

Koko

Tāpēc jāmaksā nevis par stundām, bet par konkrētu darba apjomu, Un tās firmas, kas nav par telefonu grāmatā atrodamas, lai necer uz labiem darbiniekiem, Zinām, kas aiz šīs anonimitātes slēpjas.

pirms 6 gadiem, 2012.11.29 12:52

666

Koko ir telefongraamatas reklaamas agents! Ar foruma paliidziibu cer piesaistiit sev klientuuru

pirms 6 gadiem, 2012.11.29 14:38

Koko

666, nepļāpā muļķibas. Es iestājos darbā firmā, kas nav telefonu grāmatā, beigu beigās man nesamaksāja, neko pietiesāt nevarēju, jo izrādījās, ka cilvēkam, kas parakstīja manu darba līgumu, nemaz nav paraksta tiesību.

pirms 6 gadiem, 2012.11.30 11:33

666

Koko! Tu tak esi galīgais analfabēts Darba tiesību jomā. Un tas, ka iekriti nav nekāda sakara ar telefongrāmatām. Daudzi uzņēmēji nereklamējas tur, jo neizmanto parastos telefonu un reklāma tur ir nesamērīgi dārga. Un, ja jāizšķiras vai maksāt kādam slinkam darbiniekam algu vai reklamēties telefongrāmatā, tad protams izvēlas pirmo

pirms 6 gadiem, 2012.11.30 12:02

Lietotāju raksti