Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izglābt pasauli pāris minūtēs 3

Aldim ir 17 gadu. Lasīt, rakstīt un rēķināt savas slimības dēļ viņš diemžēl neprot. Savukārt izprast un novērtēt notikumus, cilvēkus un mūžīgo cīņu starp labo un ļauno viņš spēj daudz dziļāk.

Alda pasaulē viss ir vienkārši. Labais un ļaunais drosmīgi sadzīvo: darbīgo pingvīnu tautu no ugunsnelaimēm glābj sauszemes, ūdens un gaisa glābšanas vienības. Kustības drošību ielās nodrošina ceļu policisti, mediķi steidz palīgā ikreiz, kad atskan trauksmes zvans. Savos maršrutos pēc stingri noteikta grafika kursē sabiedriskais transports, pat atkritumu izvešanas un ielu tīrāmās mašīnas regulāri rūpējas par draudzīgās pingvīnu tautas dzīves ērtībām. Tikai retumis jāiejaucas policijas specvienībām, ja kāds neapdomīgs noziedznieks pārkāpis pieļaujamās robežas. Tad tiek likti lietā arī drosmīgi karavīri ar speciāli apmācītiem suņiem.

Tikmēr pingvīnu pasaulē kā jau dzīvē — strādā, mīl, veido ģimenes, dodas ceļojumos, svin valsts svētkus, svinīgās ceremonijās sagaida citu valstu prezidentus, bet skumju brīžos — godam atvadās. Katrs notikums pingvīnu tautu tikai vieno.

Šajā mazajā pasaulītē atainojas Alda lietu izpratne — dzīvot, darot labu citiem. Lielākās autoritātes puisim ir krusttēvs Verners, ugunsdzēsējs, un tēvocis Oskars, kurš vienmēr ir klāt, ja tiek lūgta palīdzība. Ar vērtējošu skatienu Aldis vienmēr ir vērojis arī policistu darbu. Savos nākotnes sapņos Aldis vienmēr vēlējies darboties drošības dienestos (ir pat sagādāts viss policista “aprīkojums”) un, protams, ar tehniku.

Ar tehniku jau nu gan vēl jāpagaida, bet savs velosipēds Aldim ir. Ar to tiek pārraudzīta Kokneses apkārtne, izbraukti parka celiņi un mazās ieliņas. Jāatzīst, Aldim ir gadījies sagādāt izbīli citiem kustības dalībniekiem, jo, braucot uz priekšu, skats vairāk vēršas atpakaļ — jāredz taču, kas notiek aizmugurē!

Tāda ir Alda ikdiena: draugs Edijs, pingvīnu pasaule, mājas runči, Aksels, Juris un... velosipēds.

Bet kādu rītu kāpņutelpā viņa velosipēda vairs nebija. Ļoti uztraukts Aldis ieskrien istabā ar šo nepatīkamo ziņu: “Ne jau riteni viņi man nozaga, bet — draugu. Es katru rītu, ar viņu sasveicinājos un aprunājos. Tagad es pat nezinu, kas ar viņu noticis Lūdzu, ziņosim policijai...”

Bet pieaugušo pasaule nav tik vienkārša. Ģimenē valda atšķirīgs noskaņojums — māsa priecājās, ka tas “vecais krāms” ir pazudis — radusies iespēja tikt pie jauna. Tētis dusmīgs, pat nevar saprast par ko — vai par bezspēcību, vai pašu lētticību: jau vairākus gadus šis ritenis ir stāvējis aiz dzīvokļa durvīm — dzīvojam taču piektajā stāvā! Mamma mierina, bet vieglāk nekļūst, jo neviens pat negrasās ziņot par pazudušo velosipēdu, zinot, ka vairāk kā četriem tūkstošiem iedzīvotāju ir tikai viens policists un viņam tiešām ir daudz nopietnāku un steidzamāku lietu, ar ko jātiek galā.

Un tad... Ne tikai pasakās tā notiek. Pēc divām dienām ne saukts, ne gaidīts, savā auto kārtējo dienas reidu veicot, ceļā gadās pilnvarotais Agris Nungurs.

Policists apstājas. Uzklausa zēna bēdustāstu. Pieraksta Alda velosipēda pazīmes un tālruņa numuru.

Te nu jāteic — izbrīnīti bija visi, arī pats pilnvarotais, jo... Alda “draugu” atrads pēc nepilnām 10 minūtēm!

Tik operatīvi reti izdodas nostrādāt pat visoperatīvākajiem dienestiem! Sajūsma, ko šis atgadījums izraisīja, nav zudusi vēl šobrīd. Un pateicība par atgūto “draugu” nevar satilpt divās rindiņās avīzes pēdējā lapā.

Šis notikums nosargāja zēna pasauli — viņš atguva savu “draugu”. Un ne tikai —  viņā nostiprinājās ticība drošības dienestu nepieciešamībai. Un nu arī policijas darbinieka autoritāte ieguva pilnīgi reālu seju un vārdu — Agris Nungurs. Esam pateicīgi, ka mūsu pašvaldībā strādā tāds cilvēks un ka viņam ir arī tehniskais nodrošinājums šī atbildīgā darba veikšanai. Vēlam visiem dienestiem, kam patiesi rūp cilvēku miers, veselība un drošība, daudz, daudz tādu labu darbu!

Komentāri 3

Gunta Leona

Gods un slava 1 konkrētam cilvēkam. Bet varbūt uz šo lietu var paskatīties arī "plašāk". Lai kā to slēpj un neatzīst, ir mums 2 sabiedrības - slimo (arī to, kurus citi atzīst par slimiem) un veselo ( to, kuri sevi atzīst par veseliem). Varbūt abām šīm sabiedrībām vajadzētu "atrast vienu kopēju draugu" ( ne jau velosipēdu), kurš nemaz noteikti netiek meklēts, jo nevar meklēt to, kā nav.

pirms 11 gadiem, 2008.03.07 23:52

Koknesietis

Tiešām ļoti jauki ,ka mums ir tāds policists :)

pirms 11 gadiem, 2008.03.18 15:32

ritenis

Jeee Agris labaakais:D...vinjs izglaaba pasauli 10 minuutees...es vinju ar to arii apsveicu..taa tik tureet:D:D:D:D:D:D:D:D:D

pirms 11 gadiem, 2008.03.24 18:01

Lietotāju raksti