Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izsmēķus met pa logiem 31

“Staburaga” redakcijā vērsās satrauktā aizkraukliete Lidija Freiberga, kura pauda neapmierinātību par apkārt valdošo nekārtību.

Freibergas kundze ir sētniece un savu darbu veic pēc labākās sirdsapziņas, tomēr  viņai sāp sirds par to, ka cilvēki neciena viņas darbu. Katru rītu viņai jāuzlasa pudeles, cigarešu izsmēķi un citi atkritumi, ko Lāčplēša ielas namu iedzīvotāji izsviež pa logiem.

Kundze arī pauda neapmierinātību ar Aizkraukles novada ģimnāzijas vadību, kura necīnās ar nepilngadīgajiem smēķētājiem skolas apkārtnē. “Esmu bijusi gan  policijā, gan pie skolas direktora, bet neviens neliekas ne zinis. Nezinu vairs, ko iesākt, izsmēķi ir visur — darba man ir divreiz vairāk,” savu sašutumu pauda Freibergas kundze.

Komentāri 31

DJ Bobo

Katram savs. Sētniecei pienācīgi jāpilda pienākumi, kuros neapšaubāmi itilpst aī izsmēķu un pudeļu npovākšana.

pirms 11 gadiem, 2008.04.25 21:59

Pacepamies

Par divreiz lielāku darbu - 2x lielāku algu.

pirms 11 gadiem, 2008.04.26 07:51

jk

daudz lielaaka probleema ir atkritumu dedzinnaashana pie garraazhaam, tas ir indiigi

pirms 11 gadiem, 2008.04.26 12:50

Bobo JD

Tieši tā! Katram netīrelim jāpieliek klāt aptīrītāju, lai staigā līdz un sakopj. Tikai kur lai ņem tik daudz sētnieku, cik ir to netīreļu un vai šie vēl nebūs neapmierināti, ja kāds ar slotu un liekšķeri visur ies pa pēdām...

pirms 11 gadiem, 2008.04.26 13:47

Aturiibnieks

kaarteejaa pukstosaa tante atradusies, ja nepatiik lasiit izsmeekus un vaakt pudeles, tad lai nestraadaa par seetnieci. Buutu labaak ierosinaajusi, domei pilseetaa vairaak miskastes uzstaadiit, nevis uz policiju skraidiijusi, siikos piipmanus apsuudzeedama.

pirms 11 gadiem, 2008.04.26 21:46

Tante-Atturībniekam

Kāda jēga likt tās atkritumu urnas! Smēķētāji var pusstundu ļuļķēt, stāvot tām tieši blakus, bet izsmēķi viņi aizmet pretējā virzienā. Tad vēl atkremšļojas un nospļaujas turpat, kur stāv... Pavērojiet tos! Laikam viņiem ir iekšēja nepieciešamība pēc netīrības... Īstenībā jau smēķēšana arī ir viens no netīrības veidiem.

pirms 11 gadiem, 2008.04.27 08:40

DJ Bobo

Divas dažādas lietas: 1)smēķētāji; 2) pukstoša tante, Lasi: kundze.
Kad 1993. gadā sāku strādāt kādā ,,kārtīgā valsts iestādē”, nācās pacīnīties, lai uz galda ,,ofisā” nestāv smirdīga ar izsmēķiem pieblīvēta konservu bundža. Tur neko nevarēja iestāstīt un panākt...diemžēl...
Piedzīvoti arī laiku, kad šie tantuki – sētnieki (mūsu gadījumā kundze) obligāti bija jāsauc vārdā – tēvavārdā, tie ,,strādāja” pāris stundas dienā, saņemot trīskāršu toreizējā inženiera atalgojumu. Šie tantuki strādāja pamatā ar labi attīstītu balsi, nolamājot visus, kas pagadās tādēļ, ka nenoslaucīja kājas, desmit reizes staigā, nejauši kaut ko izmeta utt. Kas tagad mainījās? Es redzu: sētnieks pavicina slotu rītā no 6:00 līdz7:00. Tāpēc jau šis ,,amats” arī mūsdienās ir ,.cienījams”
Normālos ofisos, iestādēs sētnieki, apkopēji atrodas darbā visu dienu. Ja aiz kāda apmklētāja vai personāla paliek pēdas, viņa pienākums noslaucīt, bet ne lamāties

pirms 11 gadiem, 2008.04.27 09:18

mumu

Cūkmeņu kļust arvien vairāk arī Aizkrauklē,jo intelekts un kultūra nav viņu stiprā puse.Par apkopēju -sētnieku darbu arī piekrītu:jāstrādā vairāk kā 2 stundas dienā,bet pilsētā patiešām trūkst atkritumu urnu,piem.ceļā caur birztalu uz Purvciemu nav nevienas,bet pie mājām sētnieces salikušas sarūsējušus spaiņus.Visatļautība valda visapkārt!

pirms 11 gadiem, 2008.04.27 09:34

aaa...

Varētu būt gan vairāk uzstādītu atkritumu konteineru...pie soliņiem.Tas mūsu pilsētā gan ir deficīts.Par to jau daudzus gadus tie lūgts un runats, bet kā nav tā nav.Tāpēc daudzas vietas tiek palaisti atkritumi pa gaisu...

pirms 11 gadiem, 2008.04.27 10:49

Onkulis

Es arī piederu pie tiem, kas mēģina sakopt pēc mūsu netīreļiem. Un nezinu, vai smieties, vai raudāt par latviešu paradumu lamāt nevis tos, kas uzvedas cūcīgi, bet tos, kas satīra...

pirms 11 gadiem, 2008.04.27 11:35

Vai tad

Vai tad sētniekus jālamā arī par to, ka viņi vismaz to sarūsējušo spaini noliek, lai būtu kur gružus iemest??????

pirms 11 gadiem, 2008.04.27 11:38

Sušķis

Nu kātas var būt, ka šodien vēl nav atjaunota tā zālīte, kuru es pagājšnedēļ izmīdīju?! Kāpēc piecas pāri pieciem vēl nav pacelts tas izsmēķis, ko es bez piecām piecos nometu?! Un kāpēc nav nolikta miskaste tieši tur pie taciņas caur birztalu, kur man iegribas izmest savus gružus?! Vai man vajadzētu tērēt savus kuslos spēciņus un stiept konfektes papīriņu līdzi?!

pirms 11 gadiem, 2008.04.27 12:14

Haha-Mumu

Nu kā tad! Ja sētnieks strādās 8 st dienā un 5 dienas nedēļā tāpat kā mēs visi, tad gan būs tīrs! Jo mēs tak mēslojamies tieši 8 st dienā, bet pārējā laikā esam cilvēki un tātad arī elementāri tīrīgi... Un, ja sētnieks no 6.00 līdz 14.00 novāks tos izsmēķus, ko es izmetīšu pa logu, tad no 14.00 līdz otram rītam būs tīrs... Jāsmejas! Kamēr mēs leposimies ar to, ka aiz mums paliek mēslu strīpa, pilsētā nekas nemainīsies.

pirms 11 gadiem, 2008.04.28 10:13

mumu

nesmēķēju,"semečkas ņegraužu,aliņus nedzeru ,suņus kakāt nevedu,jo tādu nav,tātad nemēsloju ne5minūtes,ne 8stundas ne es,ne mana ģimene!Bet cik tad sētniekam jāstrādā,ja jau to divkājaino lopu ir tik daudz pilsētā?

pirms 11 gadiem, 2008.04.28 20:00

DJ Bobo

Nu ko var darīt? Sētnieki paši izvēlējušies tādu amatu. Tagad sāksim viņus dievināt? Kritīsim un izsmēķus lasīsim? Dibināsim ,,SĒTNIEKU DIKTATŪRU"? Nepateicīgs darbs. Ja nepatīk, var iet uz pagastu par rēķinvedi.... nav tas sētnieks, kas staigā pa redakcijām... Cilvēku netīrība un nevīžība - tas ir cits jautājums un ne tikai Latvijā...

pirms 11 gadiem, 2008.04.29 07:55

Haha-Mumu

Nu nav nevienam sētniekam jāstrādā 24 stundas. Un kamēr būs tādi Bobi, kuri uzskata, ka pareizi ir mest savus mēslus, kur pagadās un sētniekam pēc sekundes jābūt klāt un jāsavāc, tikmēr apkārt būs netīrība. Un labi, ka tā. Jo tāds Bobs nevienu sliktu vārdu nesaka par saviem domubiedriem-netīreļiem, bet sētniekus lamā... Tātad patīk latviešiem pa saviem atkritumiem bradāt! Tādi esam...

pirms 11 gadiem, 2008.04.29 11:56

Spīdola

Nu re! Parunājām un noskaidrojām: viss ļaunums no sētniekiem! Nebūtu sētnieku, viss būtu tīrs un kārtīgs :DDD Varbūt ierosinām, lai Plūme izsludina mēnesi bez sētniekiem? Visiem vienlaicīgi atvaļinājumu... :) Vai arī Boba variantu: algosim tik daudz sētnieku, lai varētu mūs aptīrīt 24 stundas.

pirms 11 gadiem, 2008.04.29 12:19

DJ Bobo

Haha-Mumu!Citi!
Jūsu aizvainojošs komentārs ir nevietā! ,,Nerīreļi - domubiedri".... Ja diskutējat, tad, lūdzu, uzmanīgi lasiet komentārus!!! Lai Jums dotu Dievs (nedod Dievs) tik daudz pacīnīties ar pieķēzītājiem, sejā spļāvējiem, citiem......., kas, citu starpā, ļoti bieži (maigi sakot) sastopami starp latviešiem. Bet tas ir viens jautājums. Pareizi sakiet: ,,Tādi esam."

Cits jautājums - sētnieku/apkopēju attieksme. Nav tas sētnieks, kas kārtību ,,meklē" redakcijās...

pirms 11 gadiem, 2008.04.29 15:30

Atturiibnieks

piekriitu pilsonim Keinam, no slaavu puses naak vina piemineetie netikumi, kaa arii alkaholisms, kas visu papildina. Pats nesen paarceelos dziivot vietaa, kur domineejosaa iedziivotaaju tautiiba ir krievi, kas seit dziivo jau daudzus gadus desmitus un kuriem nekas vairaak par pudeli iipasi neintrese, bet apkaartni, pa so laiku ir taa piesaarnojuksi, ka buldozers vajadziigs, lai visu sakoptu. Viena otra kundze ir pat tik slinka, ka peec vinas dziivokla remonta, buuvgruzi jau veselu gadu staav izbeerti pie pasa loga, zaalaaja viduu.

pirms 11 gadiem, 2008.05.01 10:42

ZuliXP

Bakstīsi sūdu, tas sāks smirdēt - lūk to vajag pateikt tai tantiņai, kurai maksā par to, ja es urnu deficīta dēļ izmetu savu benāru kur pagadās

Kālab gan tos bezdarbniekus nepielikt pie darba, kuri ir iemitinājušies Spīdolas ielas sociālajās mājās????

pirms 11 gadiem, 2008.05.02 01:38

Lietotāju raksti