Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāraud par rupjību 25

Gaidas kundze no Mazzalves pagasta atbrauca uz Aizkraukli iepirkties lielveikalā “Mego”. Diemžēl iepirkšanās viņai sagādāja tikai pārdzīvojumu un asaras.

— Ieejot veikalā, iepirkumiem paņēmu ratiņus un sāku aplūkot preces. Mani uzmanīgi novēroja gara auguma vīrietis, taču es par to daudz neuztraucos, jo sapratu, ka viņš ir tirdzniecības zāles uzraugs. Kad pie kases samaksāju par pirkumu, noliku  ratiņus vietā, un devos uz durvīm. Pēkšņi man pieskrēja klāt svešs vīrietis un asā tonī krievu valodā pavēlēja: “Ei, noliec grozu vietā!”. Es sabijos un viņam tāpat krieviski atbildēju: “Atvainojiet, es neredzēju!”. Iepirkumu ratiņus pēc tam iebīdīju dziļāk pie pārējiem. No veikala izgāju raudādama.

Pati Rīgā 20 gadu esmu nostrādājusi par pārtikas preču pārdevēju, un mani šāda, kā sapratu — otra zāles uzrauga, rīcība ļoti sarūgtināja. Esmu otrās grupas invalīde un jutos pazemota. Meita ar znotu gan mēģināja mani nomierināt, taču satraukums nepārgāja.

Kāpēc veikalos strādā cilvēki, kuri nerunā valsts valodā? Vai tiešām krievu bezkaunībai Latvijā nekad nebūs robežu? — grib zināt Gaidas kundze.

“Staburags” par notikušo informēja veikala “Mego” vadītāju Diānu Kalniņu.

— Atvainojos Gaidas kundzei par veikala darbinieka uzvedību. Par šo cilvēku tā nav pirmā sūdzība. Esmu pieņēmusi viņa atlūgumu, un martā viņš veikalā vairs nestrādās. Protams, darbiniekiem ir jārunā latviski, un arī iepirkumu ratiņi vai groziņi vietā jānoliek ir tieši veikala darbiniekiem. Zāles uzraugiem pircēji nav jātraucē, bet, ja viņiem ko jautā, laipni jāpaskaidro gan par preču cenām, gan sortimentu, — sacīja veikala vadītāja.

Komentāri 25

eizeenija

nu ***. es atvainojos- sviests ir sii kundze! shausmiigu jau paari dariijumu nodarija vinjai :) ka pat jaaraud!!!

pirms 11 gadiem, 2008.02.29 13:08

kā tad,atkal

atkal kārtējais nacionālā naida kurināšanas raksts!vai tik ļoti vajadzēja pasvītrot valodu,kādā runāja šis rupjais darbinieks?te jau atbildība darba devējam!tieši viņš pieņem darbā bez valsts valodas zināšanām!vai arī valsts valodas komisijas kompetence!

pirms 11 gadiem, 2008.02.29 20:17

Cristyne

Ja kundze 20 gadus ir nostradājusi Rīgas lielveikalā, tad viņai būtu jāzina, ka ratiņu sakārtošana ir darbinieku ziņā.
Domāju, mums ir tiesības pieklājīgi aizrādīt darbiniekam par viņa pienākumiem, un nav svarīgi vai viņš ir krievs vai latvietis.

pirms 11 gadiem, 2008.03.01 12:52

pircēja

šajā gadījumā ir vairākas neskaidrības!pirmkārt "Mego"veikalā nav ratiņu,joar tiem tur nav iespējams izspraukties,otrkārt :vai rupjībai ir kāds sakars ar tautību un valodu?treškārt,visiem ir zināms,kādas pārdevējas bija pirms 20 gadiem(padomju laikos) un tagad ši večiņa dabūja atpakaļ to, ko bija pelnījusi(dots devējam).Bet tas ,protams, nav attaisnojums rupjībai.Diemžēl kultūras līmenis pie mums ir arkārtīgi zems,bet tam jau ir dziļākas saknes.vajag aizbraukt uz vecām Eiropas valstīm un redzēt, kā tur veikalā sagaida un apkalpo pircējus!Arī reportieriem vajag pārdomāt savus tekstus,jo nedrīkst aizskart vispārināti kādu tautu,vai nāciju!Es arī esmu "cittautiete" .bet Latvijas pilsone un nevēlos lasīt šādus aizskarošus rakstus!

pirms 11 gadiem, 2008.03.02 10:03

???

rupjība valsts valodā būtu pieņemama un mīļāka?

pirms 11 gadiem, 2008.03.02 14:28

hmm

Jā,par rupjībām visos Aizkraukles vekalos ir bijušas ne mazums sūdzību.Tomēr šis teikums par valodu...kāds tam sakars.Tas nozīmē,ja veikala apsargs būtu latvietis,aizskarošu tekstu būtu pateicis latviešu valodā,bet tādā pašā tonī,tad kundzīte būtu tik pat laimīgi iznākusi no veikala,kā iegāja???
Negribu nevienu apvainot,protams apsarga rīcība ir pretīga,it īpaši ja tas ir pensionārs,bet te nav nekkāda sakara ar tautību.Man nav nekā pret krievu tautības cilvēkiem,arī pret citiem.Izskatās,ka kundzītei vairāk interesēja kādas tautības cilvēks viņai atbildēja,nevis kā atbildēja.

pirms 11 gadiem, 2008.03.03 00:03

=p

man jau liekas, ka aizkrauklē visi krieviski saprot un/vai runā!

pirms 11 gadiem, 2008.03.03 19:29

pircēja

neesmu ne"tolerantā latviete",ne internacionāliste,bet tā pati krieviete ,kura prot runāt,lasīt latv.valodā un vēl arī būt iecietīgai pret jebkuru cilvēku.Protams valoda jāzin,bet nevajag dēļ viena rupja veikala strādnieka aizvainot citus!fui!Runa ir par to,ka rupjībai un trulumam nav tautības(tas attiecas arī uz iepriekšējo komentāru rakstītājiem).Jābrīnās arī par Staburaga reportieres nostāju(katrā ziņā jūs neveiciniet "cittautiešu integrāciju" sabiedrībā.Nojaušu, kādus naida un dusmu plūdus tūlīt sagaidīšu...

pirms 11 gadiem, 2008.03.03 20:51

prieks

visiem ir labi,atvainojiet bet musu pensionari nekad nav apmierinati

pirms 11 gadiem, 2008.03.04 09:33

morāle

Un tagad papētam iepriekšējos komentārus,kur tiek lietoti nesaprotami jēdzieni kā ,,URLAS", rakstītas rupjības, atklāti kurināts nacionālais naids, necieņa. Jūs domājat, ka krievs (jeb kā jūs saucat URLA"), kurš perfekti pārzin latviešu valodu (katrā gadījumā neraksta ,,nēesmu", ,,kaud ko"....)runās sadzīvē latviski? Nē. Tikai tik cik nepieciešams. Diemžēl.
Šī raksta atsevišķi komentāri, manuprāt, ir pakļaujami izvērtēšanai tiesībsargājošās iestādēs.

pirms 11 gadiem, 2008.03.04 12:57

pircēja(tā pati)

jā ,valoda jāzin,bet ar rupjību un nacionālima izpausmēm neko nevar panākt!Es gan rakstu,gan runāju perfekti,bet to nevar teikt par dažu latviešu prasmi!palasiet komentārus!starp citu, arī 6 valodu zinātājam-pareizi būtu cittautieši,nevis cittautībnieki!

ībnieki

pirms 11 gadiem, 2008.03.04 22:51

olga

da,2 goda ne zivu v latvii......priezzzala v gosti,zasla vesherom v mego...o boze,etot ohrannik nastupal mne na pjatki,daze ne obrasaja vnimanija na moi komentarii,sto on agent 007.zachem nado tak unizat ljudej,ja dumaju ,sto eto podaetsja rukovodstvom.riba portitsja s golovi...........

pirms 11 gadiem, 2008.03.05 02:58

aizkraukliete

domāju,ka šis veikals ilgi vairs nepastāvēs,jo pircēji izvēlas iet iepirkties tur,kur ir preču un cenu izvēle,gan arī laipna apkalpošana.Šāda veida vērošana ir cilvēku tiesību pārkāpšana!lūdzu ar video!

pirms 11 gadiem, 2008.03.05 11:02

morāle

Vai tiešām zolīds, kārtīgs krievu puisis Mihails, kurš strādā MEGO par uzraugu (apsargu), kurš, acīmredzami, godīgi pilda viņam uzticētos pienākumus, ir pelnījis pārmetumus tikai dēļ tā, ka kāds uzskata, ka viņu ,,izspiego". Pats, iepērkoties MEGO, redzēju, ka daži apmeklētāji vulgāri un nekaunīgi zog. Lūdzu izbeidzam ķengāt cilvēkus tikai un vienīgi par to, ka runā krieviski!

pirms 11 gadiem, 2008.03.05 11:23

ess

bet ta ir, ja tu esi latvija tew jaruna latviski, nevis krieviski, nekad nepiekapsos krieviem un nerunasu krieviski ja es esmu tiira latviiete!!

pirms 11 gadiem, 2008.03.05 20:01

ak vai?

6 valodām-tur jau tā lieta,ka Endzelīns-tā ir pagājušā gadsimta leksika un tādu valodu šobrīd lieto tikai tādi snobi,kā tu.Vairāk neko neatradi,kā tikai teikuma sākumburtu?Arī tā ir demagoģija,kad vairs nav ko teikt!Nožēlojams esi savās ambīcijās!Katrs tavs rakstītais vārds ir žultains un nepatīkams.Izlasi labāk vēl vienu komentāru no ,tad sapratīsi, ka daudzi latvieši ļoti slikti zin savu dzimto valodu!Viela pārdomām!

pirms 11 gadiem, 2008.03.05 20:37

to ess

Tur tā lieta, ka krievu tautības pārstāvis pēc viņa ķengāšanas, apsaukāšanas par URLU,arī nepiekāpsies...

pirms 11 gadiem, 2008.03.05 20:47

ak vai

Tieši tā-ĶENGĀŠANAS!UN ziniet,ir tāds teiciens:russkije ne zdajutsa!Tā ir bijis visos vēsturiskos notikumos un tā ir tautas īpašība!Bet dažam patīk ĶENGĀTIES!

pirms 11 gadiem, 2008.03.06 08:47

pircēja visiem"mazdēliem"

neviens nav neko nomelnojis,vai nonicinājis un nevajag draudēt!Es esmu tāda pati Latvijas pilsone kā tu,kurš ceļot savu pāsapziņu, nievājoši izsakās pret nelatviešiem!Tur jau tā lieta,ka vienkārša sadzīviska situācija tiek pasniegta ideoloģijas un patriotisma kontekstā,pie tam apsaukājoties un naidīgi.Bet par strēlniekiem ir cits stāsts...

pirms 11 gadiem, 2008.03.06 19:40

baltkrievs

Esmu baltkrievs, tātad - urla. Līdz noteiktam laikam uzskatīju sevi par Latvieti. Ar bērnu dziedājām ,,Še kur līgo...", ,,Zilais lakatiņš..." Tomēr kaut kas nesanāca...
Šoreiz gribētu citēt Jāni Jaunsudrabiņu: ,,It kā koku zari mežā sasniedzas, it kā upju ūdeņi bez apstājas tek un apskalo visu zemeslodi, tā katram cilvēka solim ir sava nozīme un katrs – pat vismazākais notikums ir saistīts ar Visumu”.
Lūk, arī Gaidas kundzes neveiksmīgs dialogs ar veikala apsargu radīja gandrīz vai ,,starpnacionālas problēmas”. Padomāsim par to. Vai bija vērts to publicēt? Vai bija vērts diskutēt?
Kādreiz militārajās mācībās tālajā Krievzemē kāds Krievu virsnieks, dzirdot, ka esmu no Latvijas, ierindas priekšā teica: Вот, где истоки нашей культуры!" Vai tā?

pirms 11 gadiem, 2008.03.07 09:10

Lietotāju raksti