Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauns jumts sadārdzina mājas apsaimniekošanu 11

“Staburaga” redakcijā vērsās kāds koknesietis (redakcijā uzvārds zināms), kurš lūdza noskaidrot tādu situāciju:
—  Kokneses pagastā, Tilta ielā 1, dzīvojamai mājai, kas pieder pašvaldībai, pirms trijiem mēnešiem nomainīja jumtu. Pēc jumta nomaiņas SIA "Kokneses komunālie pakalpojumi", neinformējot iedzīvotājus, paaugstināja apsaimniekošanas maksu. Iepriekš tā bija 5 lati un 33 santīmi mēnesī, tagad jāmaksā par deviņiem latiem vairāk.

Iepriekš remonts šajā mājā bija pirms aptuveni 35 gadiem. Pie mājas ir senlaicīga būve — arka, kas apdraud vietējo iedzīvotāju veselību un dzīvību. Iedzīvotāji lūguši to salabot,  pašvaldība neko nav darījusi. Nav remontētas koplietošanas telpās.

Šajā mājā dzīvo pārsvarā pensionāri un maznodrošinātas ģimenes un par apsaimniekošanu maksā regulāri.
Vai pašvaldība, kas apsaimnieko namu pēc remontdarbu veikšanu drīkst tik krasi paaugstināt apsaimniekošanas maksu?

Situāciju skaidro SIA “Kokneses komunālie pakalpojumi” rīkotājdirektors Armands Preiss:
— Lai nomainītu jumta segumu, uzņēmumam vajadzēja ņemt kredītu. Tik daudz līdzekļu, lai veiktu lielus remontdarbus, "Kokneses komunālajiem pakalpojumiem" nav. Nomainīt jumta segumu lūdza paši nama iedzīvotāji, un par to, ka paaugstinās apsaimniekošanas maksu, tika informēts mājas vecākais, kurš aptaujāja iedzīvotājus. Apsaimniekošanas maksas palielinājums ir 20 santīmu par kvadrātmetru. Saņemot maksājuma kvīti, iedzīvotāji redz par ko viņi maksā, atsevišķā sadaļā ir norādītas jumta nomaiņas izmaksas.

Par arku pašlaik nevaru sniegt informāciju. Māja ir privatizēta un jāskatās, vai arka pieder ēkai. Par šādu piebūvi "Kokneses komunālo pakalpojumiem" nav saņemts neviens iesniegums.

Komentāri 11

koknese rulle, aizkraukle gan neko par remontiem neprasa:):):0 Jānāk uz a-krsukli dzivot:)

pirms 10 gadiem, 2008.12.06 14:59

janka

mums Aizkrauklē arī tikko nomainīja jumtu, taču neviens maksu mums nepalielināja, varbūt nākošmēnes arī saņemsim kvīti trīskāršā apmērā!

pirms 10 gadiem, 2008.12.06 15:23

juris

laikam pa tiem trisdesmit gadiem tā saremontējuši māju, ka visa nauda iztērēta, ko cilv;eki gadiem maksājuši!

pirms 10 gadiem, 2008.12.06 15:26

optimists

kamēr kādam uz galvas neuzgāzīsies tas mūris un kādu nenositīs,neviens tur neko nedarīs. Sāks vēl meklēt no kurienes tas te pēkšņi uzradies, vai kādam pieder

pirms 10 gadiem, 2008.12.06 15:30

Koknesē jau papilnam visādu graustu. Sākot no Veinermājas tad uz Tilta ielas tas vecais šķunis un vēl šitais piemineklis

pirms 10 gadiem, 2008.12.06 15:34

O veinermāja tas jau gods Koknesei kā seja to neaiztieciet!

pirms 10 gadiem, 2008.12.06 15:35

nez par kādu apsaimniekošanu viņi tur runā paskatieties kāda kāpņutelpa!

pirms 10 gadiem, 2008.12.08 00:00

Rīdziniece

Pie mums tādu Veinermāju simtiem un visas kādam pieder. Likums neatļauj Rīgas domei ar privātīpašumu ko darīt. Acīmredzot, Koknesē notiek tieši tas pats. Bet, lai neuzkristu šis grausts uz galvas - vienkārši nav ko viņā līst...

pirms 10 gadiem, 2008.12.08 12:39

eseris

Pašvaki jau ir ar to apsainiekošanu(Tas paskatoties uz koplietošanas telpas bildi )
Tad jau jāskatās cik mājā bija uzkrājumi un par cik tad to jumtu mainīja. Bez datiem grūti komentēt.
p.s. liek tai manai bērnības "Veijneru mājai" mieru - tā jau ir "aizgājusi" ...

pirms 10 gadiem, 2008.12.08 15:11

Ha

Kurš tad to māju līdz tādam stāvoklim noveda, ja nepaši mājas iedzīvotāji. Varbūt pagasta pašvaldībai arī dibenu visiem bomžiem drīz būs jānoslauka, bet ja kāds apkārt staigās smirdoš, tad meklēsim vainīgos citur.Vai tad Veineru māju nenodzīvoja un nenodedzināja tās paraug iedzīvotāji. Vai kāds zina vispār, cik izmaksā šādas mājas nojaukšana un kāda birokrātija jāiziet, lai to vispār drīkstētu darīt. Kā nekā mājai un zemei taču vēl joprojām ir īpašnieki un dzīvo Izraēlā. Pagaidīs kamēr pagasts ēku nojauks un tad pieprasīs kārtējo kompensāciju.Gribētu paciemoties iepriekšējo komentētāju dzīves vietās un paskatīties, cik kārtīgi tās tiek apsaimniekotas no šo tukšu muldētāju puses!

pirms 10 gadiem, 2008.12.09 14:18

Lietotāju raksti