Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc ir vērts dzīvot?

Jautājumu, kāpēc ir vērts dzīvot, interesenti varēs uzdot aktrisei un rakstniecei Dacei Priedei, kura 10. maijā viesosies Jaunjelgavas kultūras namā.

Par Daci Priedi stāsta Jaunjelgavas kultūras nama direktore Dace Kuršinska:

— Dace Priede ir apbrīnojams cilvēks ar mākslinieces dvēseli. Dzimusi un augusi Rīgā, kļuvusi par diplomētu aktrisi. Viņa ir piecu bērnu māte un vecmāmiņa, režisore, evaņģēliste, rakstniece un pat sētniece. Vairākus gadus dzīvojot laukos, viņa iemācījās jāt, slaukt govi un “novest” cūku līdz desām. Priedes kundze prot šūt, izšūt, adīt, lāpīt, rakt dārzu, bet patlaban to nevēlas darīt, jo viņai patīk dzīvot. Augstāk par visu māksliniece vērtē uzticību.

Viņa sarakstījusi un laidusi klajā vairākas grāmatas: “Saule špagas akmenī”, “Kamenes uz stīgām”, “Mēnesstars pār jūru”, “Zirnekļa tīkls smilgās”, “Mēnesstars pār ezeru”. Četras grāmatas nodotas sagatavošanai.

Tiekoties ar Daci Priedi Mātes dienas priekšvakarā, runāsim ar viņu par mātēm, bērniem un mazbērniem, par viņas grāmatām. Priedes kundze stāstīs arī par ASV indiāņu dzīvi un mūsu tautu ciešanu paralēlēm. Viņa runās arī par kalpošanu Dievam un par teātri, par lietām, kuras mūs aizved neikdienišķajā pasaulē.

No Daces Priedes virmo pozitīva enerģija, dzīvesprieks un mīlestība. Viņas dzīves skatījumu veidojusi tikšanās ar indiāņu mācītāju Amerikā, jo kopš tā laika, tiekoties ar cilvēkiem, māksliniece rosina klausītājus domāt par labestību, mīlestību un piedošanu.

Lietotāju raksti