Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc Skrīveros ūdens tik dārgs? 13

Skrīveros plānots ievērojami palielināt maksu par ūdeni un kanalizāciju. Līdzšinējo 1,65 latu par kubikmetru vietā būs jāmaksā Ls 2,30. “Staburaga” redakcijā vērsās Ilvija Līvmane no Skrīveriem, ka skrīverieši savākuši ap 200 parakstu pret tik krasu ūdens apgādes tarifa palielināšanu un nosūtījuši vēstuli Aizkraukles sabiedrisko pakalpojumu regulatoram, Skrīveru pagasta padomei un SIA “Skrīveru saimnieks”. Diemžēl neviena atbilde vai arī uzaicinājums uz sapulci, kurā izskaidrotu tarifu krasās paaugstināšanas iemeslus, nav saņemts. Tāpēc arī skrīverieši lūdza “Staburaga” palīdzību.

Skrīveru pagasta padomes priekšsēdētāja Gunta Lisenko skaidro, ka ūdens apgādes tarifu plānots palielināt, jo Skrīveru pašvaldība sākusi vērienīgu ūdensvada un kanalizācijas sistēmas rekonstrukcijas projektu. Tajā ar 140 tūkstošu latu līdzfinansējumu jāpiedalās arī SIA “Skrīveru saimnieks”.  Tarifu palielināšana ir vienīgā iespēja iegūt līdzekļus, lai uzņēmums spētu atmaksāt aizņēmumu. Jaunos tarifus vēl apstiprinās Sabiedrisko pakalpojumu regulators. Ja pēc ūdensvada izbūves pieaugs tā lietotāju skaits, nākotnē varēs domāt par tarifa samazināšanu.

Ūdenssaimniecības rekonstrukcijas projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā četri miljoni latu. Skrīveru pašvaldība izmanto Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējumu. Pašvaldības daļa — 706 tūkstoši latu. Šo naudu uz 27 gadiem pašvaldība aizņemas no Valsts kases.

— Tagardējais ūdensvada tīkls ir ļoti nolietots, īpaši ūdenstornis. Caurules sarūsējušas, un tās praktiski nav iespējams salabot, — skaidro Gunta Lisenko. — Paredzēts izveidot jaunas ūdens ņemšanas vietas, ierīkot ūdens atdzelžošanas iekārtas. Skrīveru centra daļa uz dienvidiem no dzelzceļa plānots izbūvēt jaunu ūdensvada un kanalizācijas tīklu, kā arī jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Savukārt no dzelzceļa uz ziemeļiem sakārtos esošo kanalizācijas tīklu.

Skrīveros strādās uzņēmumu “Eko akva” un “Laterna” spaciālisti. Ūdensvada un kanalizācijas sistēmas izbūves laikā vairākās ielās veiks apjomīgus rakšanas darbus, tāpēc pagasta iedzīvotājiem būs jāizjūt zināmas neērtības. Kad jaunie tīkli būs izbūvēti, pašvaldība plānos ielu asfalta seguma atjaunošanu. Darbus pie projekta paredzēts sākt vēl šogad.

Komentāri 13

Aita

Skrīveru pašvaldība un pasvaldības uzņēmums neko nedara lai vis būtu lētaks? To 2.30 ls būs jamaksā par rūsainu ūdeni Isntitūtā !!!

pirms 10 gadiem, 2008.11.26 20:37

āzis

..cik var liet....mums tikai kultūra,,viss pārējais pašplūsmā

pirms 10 gadiem, 2008.11.26 21:49

m

nekas pardzivosiet. atkal viss jums slikti....neko nedara slikti. dara slikti.
lai tiktu pie labumiem ar zinamam izmaksam jarekjinas.

pirms 10 gadiem, 2008.11.27 08:43

Anna

Tas ūdens netikai institūtā rūsains, pie mums saimniecības pusē tas pats. Reizēm ar netīrumiem un smirdīgs...:((

pirms 10 gadiem, 2008.11.27 09:19

zeks

Projekts nav slikts, bet kāpēc jamaksā par to kā vēl nav?! Vai veikalos ejot jūs par preci maksājat par gadu uz priekšu? Ne taču! Par gatavu preci atdodat naudu, sekojot līdzi stingri cenām, tad lūdzu padomājiet par nabaga tautu, tā trūkst līdzekļu izdzīvosanai, tagad vēl par to kā nav, gribat lai maksājam.
Ja vajag līdzekļus, tad domājiet ar savām gudrajam pagasta galviņām kur tos ņemt, nekaitējot iedzīvotajiem.Nevajag kalt plānus kā Napoleons !
KAD BūS PRECE BūS ARī NAUDA !!!

pirms 10 gadiem, 2008.11.27 09:26

ūdensnopudeles

Ko pīkstat par rūsainu - saimniecībā nekad nevar zināt, kad nāks melns un eļļains. Balta veļa veļasmašīnā - laimes spēle -trāpīsi kaut cik izmazgāt, vai ārā ņemsi kaut ko līdzīgu lupatām, ar ko atslēdznieki instrumentus slauka...

pirms 10 gadiem, 2008.11.27 11:10

mm

udeni uztaisit bez naudas nevar....
a lai dabutu naudu japiesaista finansejums
ta ka pa prieksu jadabuj nauda par ko uztaisit labaku pakalpojunmu...

pirms 10 gadiem, 2008.11.27 12:08

LM

Aita, tak rakstu izlasi!!! Tāpēc jau tarifu ceļ, lai būtu par ko īstenot projektu un dabūt to labo ūdeni!

pirms 10 gadiem, 2008.11.27 13:31

arī Skrīveriete

piekrītu Zekam!
tā jau nespējam nosegt pagājušajā gadā mājas nomainīto jumtu, kura dēļ apsaimniekošanas maksa mūsu mājā ir augstāka nekā Aizkrauklē, kur, starp citu, arī maina mājām jumtus un durvis, nerunājot par apkures astronomiskajām izmaksām, kad oktobrī, kad ārā bija +10, bet kurināja uz pilnu klapi, toties tagad dzīvoklī ir knapi +15

pirms 10 gadiem, 2008.11.27 17:22

skeptiķe

samaksāsim naudiņu, kāds nopelnīs, bet ūdeni nedabūsim un beigta ballīte būs:(((
Tā tas viss notiek, ja neesat pamanījuši...

pirms 10 gadiem, 2008.11.28 15:25

NV skeptiķei

Ar šādu nostāju Tu nekad neko neizmainīsi.

pirms 10 gadiem, 2008.11.30 17:11

Viss jau būtu skaisti... Tikai rodas jautājums, vai tiešām visi būs spējīgi samaksāt !! Maksāsim uz priekšu, bet nav jau zināms kad saņemsim tīru udeni, jo viss parasti ievelkas..
Kāds varbūt teiks, ja nevari maksāt tad nelieto.. bet par ko tad ir maksāts visus iepriekšējos gadus.. un kāpēc, tad ātrāk netika par to domāts ???Kad cenas bija mazākas!!!

pirms 10 gadiem, 2008.11.30 17:26

ijbc

mainiet deputātus,ja gribat labākas pārmaiņas...veiksmi vēlēšanās....

pirms 10 gadiem, 2008.12.16 10:04

Lietotāju raksti