Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krāna ūdens smird. Ko darīt? 15

“Staburaga” redakcijā vairāku Aizkraukles daudzdzīvokļu māju iemītnieku vārdā vērsās Ilze Ivanāne un izteica neapmierinātību ar ūdens kvalitāti.

Ivanānes kundze un citi aizkrauklieši apgalvo, ka Bērzu ielā 2, Jaunceltnes 30, Sprīdīša 6, Lāčplēša 9 un citās daudzdzīvokļu mājās Aizkrauklē ūdens smako. Viņi ar pretenzijām vērsušies arī SIA “Aizkraukles ūdens”, bet nekas netiekot darīts.
“Staburags” sazinājās ar “Aizkraukles ūdens” valdes locekli Gudrunu Vectirāni.
— Šobrīd vairākās mājās Aizkrauklē tiešām ir šī problēma, bet esam darījuši visu, kas bija mūsu spēkos. Iedzīvotājiem jāsaprot, ka nevaram pārtraukt ūdens piegādi visai pilsētai. Ūdenscaurules nav gludas, mēdz šūpoties, tuvojas pavasaris, un šādas neērtības nav nejaušas. Šāds ūdens veselībai kaitējumu nevar nodarīt, jo tajā nav piesārņojuma. Regulāri ņemam ūdens paraugus analīzēm, un nekas nenorāda apdraudējumu. Visas veiktās pārbaudes liecina, ka ūdens kvalitāte atbilst Latvijā noteiktajām normām, — teic Vectirānes kundze.
Dzirdēts, ka līdzīga situācija un smakojošs ūdens ir arī citviet Latvijā. Dažas pašvaldības ar šo problēmu mēģina tikt galā, piemēram, nomainot caurules. Protams, šībrīža ekonomiskajā situācijā tas šķiet utopiski. Taču iedzīvotāju neapmierinātība ir saprotama, jo kuram gan gribētos dzert smakojošu ūdeni vai tādā mazgāties?   Pagaidām gan nāksies to paciest un cerēt, ka ūdens smakošana tiešām ir saistīta ar pavasara tuvošanos un pēc tam viss atkal būs kārtībā. Tikai nesaprotu, kāpēc mums, aizkraukliešiem, ik mēnesi par nekvalitatīvu smakojošu ūdeni būtu tik daudz jāmaksā?

Komentāri 15

Ūdensblusa

Ūdens smird arī Pļaviņās.Trauki,it īpaši metāla,paliek dzelteni.Nomazgājam,noberžam un atkal paliek dzelteni.....

pirms 9 gadiem, 2010.03.11 10:02

777

Centrā gan viss OK. Drīzāk tajā ūdensvada atzarā ir problēmas.

pirms 9 gadiem, 2010.03.11 10:19

kostja

arī Jaunceltnes 39 mājā NENORMĀLII SMIRDĪGS ŪDENS,PIEDĀVĀJU tai gudrunai iedzert kādu glāzīti ,lai te nestāsta ,ka nav kaitīgs!un par ko mēs MAKSĀJAM pietiekoši dārgi?ja nevarat tikt galā ar šo problēmu,tad NEPILDAT SAVUS PIENĀKUMUS! UN NEVAJAG AIZRUNĀTIES ,KA CITUR ARĪ SMIRD,KA IR KRĪZE! FUI,PAR TĀDU TUKŠU MULDĒŠANU!

pirms 9 gadiem, 2010.03.11 10:30

222

Arī Jaunceltnes 23/2 jau ilgāku laiku no krāna tek smirdīgs ūdens.Pat uzvārot smaka paliek.

pirms 9 gadiem, 2010.03.11 11:41

X

Tie kas dzīvo Aizkraukles pagastā jau pie šādas normas ir pieraduši.Gaidījām kvalitatīvo ūdeni līdz ar ūdens vadu rekonstrukciju un pieslēgšanu pilsētas ūdens vadam, bet tā arī brīnumus nesagaidījām-tas pats smirdīgais, rūsainais ūdens joprojām tek pa krānu, kā tecējis. Tagad tikai par šo "brīnumu" ir arī lielāka nauda jāmaksā! Pluss vēl regulāri jāiepērk dzeramais ūdens. Sievietes te var aizmirst par balinātiem matiem un gaišu drēbju nēsāšanu, jo tas viss ar laiku paliek rūsgans:(((

pirms 9 gadiem, 2010.03.11 14:24

smirdulis

Jā, Aizkraukles pagastā ūdens ir pamatīgs smirdulis. Taču nevienu tas neinteresē, lielie kungi un kundzes par pagastnieku problēmām tikai smīn. Pagasta ļaudis novada vadībai vajadzīgi tikai vēlēšanu laikā, bet pārējā laikā var mazgāties smirdīgā ūdenī un slidināties netīrītās ielās!

pirms 9 gadiem, 2010.03.11 20:12

9099-.......Tu esi mana bargā,apakšbiksītes nosūtīsim pa pastu,šim pasākumam ūdens kvalitāte nav iespaidojama, jo vairāk rūsas....joH20+ALUMINIJS+cinks

pirms 9 gadiem, 2010.03.12 23:13

kārpa

Dzīvoju Jaunceltnes ielā 43.Ūdens, kas tek pa krānu ( it sevišķi karstais ūdens) smird pēc dusta. Pēc mazgāšanās āda sūrst, bet ir arī labums- dažas kārpas iznīcināja. Bet ko šāds ūdens iznīcinās iekšējos orgānos, dieviņš vien to zina !!!

pirms 9 gadiem, 2010.03.13 12:34

ja

šodien arī smird pēc dusta un agrāk arī smirdēja vecajā rajonā

pirms 9 gadiem, 2010.03.13 13:48

ezis

Man patīk šis paskaidrojums-pavasaris, caurules "staigā"....Ko tas nozīmē, kā tas ir saistīts ar smaku-varat normāli atbildēt?Vienkārši neveikla atrunāšanās. Arī mums, Lāčplēša ielā 25, ūdens ne pa jokam smird.Pēdējo gadu laikā neko tādu neatceros. Bet galvenais taču naudu iekasēt-tā nesmird!

pirms 9 gadiem, 2010.03.13 14:04

.....

varbūt kādu mēnesi-divus NEMAKSĀT PAR NEKVALITATĪVU ŪDENI visiem aizkraukliešīem???tā izsakot savu protestu pret ūdens saimniecības direktors neprasmi un nevēlēšanos novērst smirdoni?! un tiešām ! CAURULES "STAIGĀ!" NU TAD DARIET KAUT KO LAI nestaigā! par to jūs naudu saņemat......

pirms 9 gadiem, 2010.03.13 19:47

Lietotāju raksti