Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Latvijas lepnuma” balvas cienīga ārste

Pie finiša nonācis 2007. gads. Pie tā nonācis arī Pļaviņu pilsētas 80 gadu jubilejas gads. Sakarā ar to izdota grāmata par Pļaviņām. Šī grāmata ir ļoti interesanta. Tajā aprakstīta Pļaviņu vēsture, kā arī ievietoti raksti par vairākiem cilvēkiem.

Mūsu pilsētā ir dzīvojuši un arī tagad dzīvo daudz brīnišķīgu cilvēku. Taču šajā grāmatā nav pieminēta ārste Livdāne, kura varētu būt “Latvijas lepnuma” balvas cienīga. Šī ārste pirms daudziem gadiem tūlīt pēc Medicīnas institūta beigšanas sāka strādāt Pļaviņu slimnīcā. Viņa bija ļoti laba ārste. Pļaviņās toreiz plosījās gripas epidēmija. Daudzi saslima, arī paši ārsti. Bija izsaukums pie smagi slima bērna, bet nebija neviena, kas brauc. Vienīgi ārste Livdāne, pati būdama ļoti slima, aizbrauca pie šī slimā bērna. Bērnu viņa izglāba, bet pašai radās komplikācijas, un pēc pāris dienām viņa nomira.

Dakteris Siliņš (pseidonīms — Elmārs Apse) darīja visu iespējamo, lai viņu glābtu, bet tas tomēr neizdevās. Pēc viņas nāves Elmārs Apse uzrakstīja dzejoli ārstes Livdānes piemiņai. Šis dzejolis publicēts dzejoļu grāmatā “Galodiņa”.

Grāmatā par Pļaviņām nav pieminēts arī veterinārais iecirknis, kurā labi strādāja veterinārārsti Avens un Celmiņa. Vēl nav pieminēts Mihails Hohlovs, kurš ilgus gadus darbojās pilsētas domē un daudz darījis Pļaviņu labā. Tādus cilvēkus nedrīkst aizmirst.

Lietotāju raksti