Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lieciet mūsu bērnus mierā! 5

Izlasīju pensionāres Dainas domas 22. maija ”Staburaga” numurā par pensionāru zemo kultūru. Piekrītu — tikšanās laikā ar Labklājības ministrijas pārstāvi zālē daudzu bļaustīšanās ir nekulturālības izpausme. Saprotu arī to, kas mudina cilvēkus šādi rīkoties. Esam iedzīti stūrī. Tad jau labāk organizēti aizbraukt uz Rīgu un ”nolaist tvaiku” pie Saeimas nama. Ja var tik skaļi un dedzīgi kliegt zālē — spēka pietiek. Arī rezonanse būtu labāka.

Taču kategoriski nepiekrītu tam, ka mūs uzturēt ir bērnu un mazbērnu pienākums. Ko mēs varējām palīdzēt saviem vecākiem? Ravēt bietes, novākt kartupeļus, vākt sienu. Ar naudu un produktiem mums palīdzēja tieši vecāki. Es te nerunāju ne par partijas un citiem darbiniekiem līdzīgās iestādēs, kā arī par toreizējiem tirdzniecības darboņiem.

Tagad mūsu bērniem ir savi bērni. Viņi atnāk mums logus notīrīt, izmazgāt veļu. Naudu? Cik maksā parasta dienesta viesnīca studentiem? Cik iztika? Un ja nelaimējas mācīties budžeta grupā? Cik maksā skolēna mācību līdzekļi? Un kur tad visi komunālie maksājumi pašiem? Pensionārs drīzāk uzliks cilpu kaklā, nevis pieļaus, ka viņa dēļ mazbērns nevar iegūt izglītību.

Un visbeidzot: viss, ko mēs sastrādājām, kas ar mūsu darbu tika ielikts tepat Latvijā, tas viss tepat Latvijā arī palika. Vai mēs vainīgi, ka visu izvazāja, izzaga, privatizēja? Ka tautsaimniecību postīja, nevis attīstīja? To cilvēku, kas to ieviesa, bērni un jau arī mazbērni tagad ir pie teikšanas. Un tie, kam tajā jezgā izdevās kaut ko vairāk pakampt, arī tagad ”pūš” viņu stabulēs. Lieciet mūsu bērnus un mazbērnus mierā!

Valstij naudas pietiek. Pietiek, lai arvien vairāk un vairāk palielinātu ierēdņu armiju, paaugstinātu viņu algas, slēgtu darījumus ar šaubīgām kompānijām un par ikdienišķu darbu maksātu astronomiskas summas. Tur aiziet mūsu nauda, lai citi var savus bērnus un mazbērnus nodrošināt. Viņiem trūkums vecumdienās nedraud. Katram pensionāram esot jāpadomā — kā pašam uzlabot savus dzīves apstākļus… bet to jau mēs ik brīdi darām, citādi jau sen būtu nomiruši. Tikai laiks iet, bet mēs paliekam arvien vecāki un nespēcīgāki. ”Uzlabot savus dzīves apstākļus” lai mums pamāca pensionāre Daina kādā ”Staburaga” numurā. Nudien, man trūkst padoma

Komentāri 5

Dafne

Piekrītu pilnībā. Mēs esam maksājuši nodokļus visu mūžu un audzinājuši bērnus, kuri tagad strādā un maksā nodokļus. Kad viņiem nebūs vairāk kā trešdaļu algas jāatdod valstij, tad viņi varēs mūs uzturēt.

pirms 11 gadiem, 2008.05.29 06:11

Ludis

Žel, ka tā nauda, ko mūsu bērni samaksā nodokļos, tiek izmaksāta pabalstos tiem, kas paši bērnus nav audzinājuši, kas nav strādājuši, narkomānu lutināšnai un tamlīdzīgām lietām.

pirms 11 gadiem, 2008.05.29 06:20

Cecīlija

Piekrītu raksta autorei.Arī es savai mammai daudzos darbos varu palīdzēt, bet ar naudu-nu nekādīgi. Kaut arī strādāju valsts iestādē, esmu tai "mazo" sarakstā, kuri velk no algas līdz algai...Atliek lūgt Dievu, lai mamma pēc iespējas ilgāk spētu pati sevi nodrošināt...

pirms 11 gadiem, 2008.05.29 09:01

G.Leona

Pens var lielīties, ka izaudzinājuši labus bērnu, sūkstīties, ka maz naudas. Tikai tos "visu apzadzējus" laikam audzināja kādi mistiski pensionāri no Kosmosa.

pirms 11 gadiem, 2008.05.29 13:14

Nodokļu maksātāja

Jau astoņpadsmit gadus tavs PSRS ne tuvu nestāv mūsu nodokļiem, daudz, bezjēdzīgāk viņus tagad aprij pašu latviešu valdība. Skolām ,slimnīcām , pensionāriem nav naudas, bet par krēslu rīvēšanu un tukšu vāvuļošanu valdībā var vēl papildus piemaksāt. Tad nu gan smagi pārstrādājušies. Pilnīgi pretīgi ka tie nodokļi aiziet nekur. Un grib vēl lai godprātīgi maksā.

pirms 11 gadiem, 2008.06.02 10:42

Lietotāju raksti