Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU – jauna zemkopības ministra gaidās

Valsts prezidents Andris Bērziņš 6.janvārī izlēma jaunā valdības vadītāja amatam nominēt Laimdotu Straujumu. Kā šādu notikumu pavērsienu, ka lauksaimniecības nozare zaudējusi L. Straujumu kā līdzšinējo zemkopības ministri un uzstājīgu lauku attīstības aizstāvi, vērtē Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU)?

LLU Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Ilmārs Dūrītis: "Uzskatu, ka tas ir ļoti labi, ka L.Straujuma tika nominēta ministru prezidenta amatam. Protams, no vienas puses žēl, ka mēs zaudējām, manuprāt, ļoti veiksmīgu zemkopības ministri, taču no otras puses – jādomā valstiski. Esmu pārliecināts, ka viņa izvirzīs atbilstošu, viņas iesāktos darbus turpinošu pēcteci."

Arī LLU Lauksaimniecības fakultātes dekāne Zinta Gaile uzskata, ka L.Straujumas kļūšana par valdības vadītāju vērtējama pozitīvi, jo, viņasprāt, Straujumas kundze ir kompetenta un spējīga to darīt: „L.Straujuma prot veiksmīgi komunicēt ar dažādiem iedzīvotāju slāņiem, uzklausīt cilvēkus un izdarīt pareizos secinājumus no dzirdētā. Turklāt viņa ir cilvēks ar stingru mugurkaulu un savu viedokli.”

„Domāju, ka tas ir pozitīvi arī Latvijas lauku attīstībai, jo L. Straujuma pazīst laukus un ir nepastarpināti informēta par laukos notiekošo atšķirībā no iepriekšējiem premjeriem. Viņa arī skaidri parādīja, ka lauksaimniecības izglītību vērtē ļoti augstu. LLU turpmākai attīstībai svarīgi būtu, lai nākamais zemkopības ministrs interesētos ne tikai par lauksaimniecisko ražošanu un tiešmaksājumu palielināšanu, bet arī novērtētu izglītības, zinātnes un LLU lomu lauksaimniecības attīstībā," tā Z.Gaile.

Līdzīgu viedokli pauž LLU Konventa priekšsēdis Voldemārs Bariss, kurš augsti vērtē L. Straujumas zināšanas par valsts pārvaldi un ilggadējo pieredzi valsts sekretāres un ministres amatā: "Straujumas kundze ļoti labi pārzina sistēmu un cilvēkus, ir ļoti atsaucīga un atvērta komunikācijai. Tomēr, neskatoties uz to visu, manuprāt, viņai trūkst politiskās autoritātes, un es viņā neredzu arī ambīcijas, kas nepieciešamas politiķim," uzskata V. Bariss.

V. Bariss arī norāda, ka tagad ministru prezidenta amatā L.Straujumai prioritāri būs visi valsts līmenī risināmie jautājumi un priekšplānā izvirzīsies citas rūpes, un, tā kā LLU un lauksaimniecības nozarei galvenokārt būs jāstrādā ar jauno zemkopības ministru, tad pašlaik visa uzmanība jākoncentrē sekojot līdzi tam, kādi kandidāti šim amatam tiks izvirzīti.

Jāpiebilst, ka LLU ir vienīgā valsts universitāte, kura strādā Zemkopības ministrijas pakļautībā.

Lietotāju raksti