Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazdārziņu liktenis atkarīgs no zemes īpašnieka 7

Pēc nesen “Staburagā” ievietotā paziņojuma, ka Neils Daniels Gillespie Dženings sāks izmantot viņam piederošo zemi “Nokalnos” Dzelzceļa ielā Aizkrauklē, satraukušies tie iedzīvotāji, kuriem tur ir mazdārziņi. Vairāki no viņiem vērsušies Aizkraukles novada domē, lūdzot pašvaldību palīdzēt saglabāt viņiem šos mazdārziņus.

Daudzas aizkraukliešu ģimenes savus dārziņus “Nokalnos” kopj jau vairākus gadu desmitus. Viņi to turpināja darīt arī tad, kad zemes reformas laikā šo īpašumu atguva Pēteris Lācis. 2002. gadā Lāča kungs mazdārziņu saimniekiem piedāvāja izpirkt šo zemi, jo īpašumu grasījās pārdot. Diemžēl lielākam skaitam cilvēku ir grūtāk vienoties, tāpēc šis darījums nenotika. Tomēr mazdārziņi tur saglabājās arī ar jaunās zemes īpašnieces Inetas Kolas atļauju.

Vēlāk “Nokalnus” iegādājās Dženinga kungs, kurš šobrīd nolēmis zemi izmantot citiem mērķiem — rūpnieciskajai un sabiedrisko ēku apbūvei. Aizkraukles novada domes zemes ierīkotāja Rita Reisa stāsta, ka īpašnieks savlaicīgi iesniedza novada domē iesniegumu zemes izmantošanas mērķa maiņai. Izsludinātās Aizkraukles novada teritorijas plānojuma grozījumu sabiedriskās apspriešanas laikā citi ierosinājumi vai iebildumi zemes zonējuma maiņai netika saņemti, un nebija arī iemesla īpašniekam atteikt. Daļu mazdārziņu teritorijas skars arī HES rezerves pārgāznes būve, un arī šai iecerei bija izsludināta publiskā apspriešana. Tomēr lielākā daļa cilvēku sāka satraukties tikai tad, kad laikrakstā izlasīja Dženinga kunga paziņojumu.

— Protams, zemes īpašnieks savu zemi grib izmantot pēc iespējas izdevīgāk, ja reiz to iegādājies. Tomēr ir panākta vienošanās, ka līdz rudenim iedzīvotāji savos dārziņos novākt ražu. Cilvēki ir neapmierināti, jo viņi šajos dārziņos ieguldījuši ilgu gadu darbu, un skaidrs, ka daudzi nespēs ierīkot jaunu dārziņu citā vietā. Tomēr pašvaldība meklēs iespēju ierādīt mazdārziņus citā vietā un no iedzīvotājiem jau saņemam iesniegumus, — saka Rita Reisa.

Lai palīdzētu risināt šo situāciju pašvaldības pārstāvji tiksies ar mazdārziņu īpašniekiem aicināts piedalīties arī “Nokalnu” zemes īpašnieks vai viņa pilnvarotā persona.

Komentāri 7

Viesis

Savā laikā Andris pārdeva Nokalnus arzemniekam, bet tagad cieš vietējie?

pirms 11 gadiem, 2008.04.06 20:03

Dārzkopis

Savaa laikaa vieteejiem bija dota iespeeja zemi izpirkt, ja to neizdariija, tad pasi vien vainiigi un nav ko gaudot tagad. Cerams, ka peec iespeejas atraak tur visu noliidzinaas un uzbuuves kaut ko normaalu, jo mazdaarziu teritorija neizskataas nekaada sakoptaa un atstaaj loti bomzisku iespaidu.

pirms 11 gadiem, 2008.04.07 16:57

kaza

ko tur dižu var uzbūvēt, ja elektrolīnijas visur pāri

pirms 11 gadiem, 2008.04.07 19:34

olga

būs jaunas darba vietas ,bet pendžas lai uzrok jaunu pļaviņu-protams iepriekš to iegādājoties.....

pirms 11 gadiem, 2008.04.08 00:38

bezdarbnieks

pilseetas iedziivotaajiem jaunas darba vietas vajadziigas nevis pensinaaru uzrakti zemes gabali

pirms 11 gadiem, 2008.04.15 21:47

mumu

darbs dārzā ir jauks vaļasprieks,bet tās būdiņas un draza ap tām izskatās BRIESMĪGI!Vajadzētu tomēr visam būt civilizētam,jo daži savelk no atkritumu konteineriem ko tik spēj!Arī jaunas darba vietas ir vajadzīgas Aizkrauklei,jo citādi novada dome gūst ienākumus no tā,ka lielākā daļa aizkraukliešu strādā Rīgā un tas nav viegli!Domes deputāti gan dzīvo zaļi no šiem sūri grūti sapelnītiem nodokļiem!

pirms 11 gadiem, 2008.04.18 10:19

Lietotāju raksti