Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par divām televīzijām nebūs jāmaksā

Laikraksta “Staburags” redakcija saņēma lasītāja Valda vēstuli, kurā viņš jautā par neskaidrībām, kas saistītas ar virszemes ciparu televīzijas ieviešanu Latvijā.

"Vēršos pie jums pēc padoma. Saprotu, ka neesmu vienīgais, kuram ir pilnīga nav izpratnes, kas notiks ar televīzijas uztveršanu saistībā ar digitalizāciju. Jau no pagājušā gadā izmantoju "IZZI" piedāvāto “Premium” paku, lai varētu lietot televīziju, internetu un telefonu.
Ar nelieliem izņēmumiem līdz šim viss ir darbojies labi.
"IZZI" komplektu pieslēdza bez maksas, bet līgums bija jānoslēdz uz diviem gadiem. Tagad, kad plāno pārtraukt līdzšinējo televīzijas apraidi un visiem liek obligāti pāriet uz “Lattelecom” virszemes ciparu apraidi, iznāk, ka man būs jāmaksā gan "IZZI" (jo noslēgts līgums diviem gadiem), gan “Lattelecom”. Nav arī skaidrs, vai būs jāpērk jauna antena, arī dekoderis daudz maksā. Un kas notiks ar interneta un telefona sakaru pakalpojumiem, kurus arī pērku no "IZZI" ?
"IZZI" teic, ka nekas nemainīsies, bet “Lattelecom” visu laiku reklamē, ka visiem jāpērk jaunie dekoderi. Kuram ir taisnība?
Vai “Staburags” varētu lūgt "IZZI" un “Lattelecom”speciālistiem skaidrojumu par šiem jautājumiem? Esmu prasījis vairākiem paziņām, bet viedokļi ir ļoti atšķirīgi." raksta Valdis.
"IZZI" preses sekretārs Artis Jurkevics lasītājam skaidro:
— “Lattelecom” virszemes ciparu televīzijai nav nekādas saistības ar "IZZI" sniegtajiem pakalpojumiem. "IZZI" klientiem nebūs jāmaksā par divām televīzijām, viņi saņems esošos pakalpojumus par to pašu samaksu. Mūsu klients nekādas izmaiņas savā televizora ekrānā nejutīs.
Ja cilvēks izmanto "IZZI" pakalpojumus, tad jauns dekoderis nav jāpērk, jo ar esošo uztvers tos pašus kanālus, kurus līdz šim. Ja kāds tādu arī iegādāsies, tad tā vienīgā funkcija būs tikai dekoratīva. Arī jauna antena nav jāpērk.
Izmaiņas, kas saistītas ar ciparu televīzijas ieviešanu Latvijā, attiecas uz tiem lietotājiem, kas skatās televīziju ar parasto āra antenu.
Mūsu klientiem nav nekāda pamata uztraukumam. Turklāt, janvāra rēķinam būs pievienota vēstule, kurā skaidrosim, ka nekādas pārmaiņas "IZZI" lietotājiem nav gaidāmas.
“Lattelecom” klientu apkalpošanas 117 speciāliste Inga Karzupova:
— “Lattelecom” piedāvā virszemes ciparu televīziju, savukārt "IZZI" - kabeļtelevīziju, tie ir dažādi pakalpojumi. Mūsu piedāvājums ir saistošāks tiem cilvēkiem, kuri dažādu apstākļu dēļ nevar izmantot kabeļtelevīziju, tas vairāk attiecas uz lauku iedzīvotājiem. “Lattelecom” nekādā gadījumā neliek obligāti izmantot mūsu pakalpojumus. Ja cilvēku apmieriena "IZZI" piedāvājums, tad mūsu pakalpojumi viņam nav jāpērk, arī par divām televīzijām nebūs jāmaksā.
Vairāk par virszemes ciparu televīzijas ieviešanu un ar to saistītajām pārmaiņām Aizkraukles reģionā var lasīt “ Staburaga” 2009. gada 17. decembra numura publikācijā “Drīzumā pāries uz ciparu apraidi visā Latvijā”.

Lietotāju raksti