Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pensijas vecumu nevis palielināt, bet samazināt 18

Kā jau pirms katrām vēlēšanām, arī šoreiz veidojas un apvienojas dažādas partijas. Par sīkpartijām nav vērts pat runāt, tās nāk un zūd, bet noorganizējās miljonāru kompānija “Par labu Latviju”. Rada izbrīnu, ko gan šie “uzņēmēji” un viņiem pietuvinātā augstā ierēdniecība, kas pārstāv 10 — 15% iedzīvotāju, vēl gribētu mainīt, jo viņiem jau tā visa ir gana? Varbūt vienīgi māc bažas, ka jau pēc pieciem līdz desmit gadiem nebūs, kas viņus apkalpo, kas uztur infrastruktūru — vecie un vārgie apmirs dārgās un neiespējamās veselības aprūpes dēļ, jaunie aizbrauks, un paliks tikai valsts pārvalde.

Tā kā viņu kompānijā ir pārstāvji arī no Aizkraukles puses, ar “Staburaga” starpniecību varētu paskaidrot, vai viņi apkopo spēkus, lai noturētu pastāvošo kārtību, vai domā arī padalīties ar reņģēdājiem, lai katru vakaru televīzijā neskanētu aicinājums “Ziedojiet latu Latvijas trūkumcietējiem!”.
Manuprāt, būtu jāsāk ar tautas skaitīšanu, cik tad to bāleliņu Latvijā vēl ir palicis, un vai viņi reāli spēj uzturēt 200 tūkstošu ierēdņu armiju? Jāsalīdzina ar pirmskara valsts pārvaldi, kad katram ierēdnim priekšā nestāvēja dators. Ievērojot visstingrāko taupību, visur un visiem bez izņēmumiem darba samaksa nedrīkstētu pārsniegt premjera atalgojumu, tas ir, 2000 latu mēnesī, progresīvo nodokli piemērot no 500 latiem. Pensiju, bezdarbnieka pabalstu, atlaišanas kompensāciju, māmiņu, papiņu u. c. pabalstu “griesti” — 350 latu mēnesī. Lai mazinātu bezdarbu un aizbraukšanu, vienai personai — vienu darba slodzi un vienu algu vai pensiju. Kamēr bezdarbs nav zemāks par 2 — 3%, atlaist no darba visus pensionārus, jo viņi pamatā ir kantoros sēdošie, kuri jau tā saņem lielākas pensijas, līdz ar to bezdarbs samazinātos vismaz par 60 — 70 tūkstošiem cilvēku. Neaizvietojamu speciālistu nav, un arī Rietumos kantoristi nav vajadzīgi, vajadzīgi meln-strādnieki.
Pensijas vecumu nevis palielināt, bet samazināt padomju laika līmenī, bet ne mazāku par 50 gadiem kā tagad dažādiem militāristiem. Ja cilvēks līdz 50 gadiem nostrādājis vismaz 25 gadus un nav darba, viņam jāsaņem vismaz 150 latu pensija, nevis jālūdz pabalsts vai pārtikas paka. Pārgalvīgiem kredītņēmējiem vienīgā valsts palīdzība, lai nenonāktu uz ielas — iedot vienistabas dzīvokli sociālajā mājā, lai zina, ka par nepārdomātu greznību ir jāmaksā. Valsts prioritātei jābūt ražošanai, nevis māksliniekiem un sportistiem. Par kādu krīzes novēršanu var būt runa, ja arī tagad tiek slēgti uzņēmumi un nekavējoties demontētas iekārtas, lai tur nekad neko vairs neražotu? Operai un olimpiešiem valdība bez ierunām piešķīra pa pusmiljonam latu prēmijām, bet uzņēmumam “Laiko” Mālpilī nedeva 300 tūkstošu latu kredīta garantijām, uzņēmums bankrotēja, 500 strādnieku palika bez darba. Un cik samaksās plūdos cietušajiem? Par ražošanas un patēriņa nesabalansētību liecina tas, ka sporta funkcionārs Aldons Vrubļevskis saņem 5000 latu mēnesī un prēmijas, bet Ingrīda Gulbe pamanījusies valsts pārvaldē saņemt algu, ne jau minimālo, 14 iestādēs! Bet cik saņem lauksaimnieks, ja piens ir avota ūdens vērtībā vai kviešu maiss divu trīs cigarešu paciņu vērtībā? Toties maiss Krievijā ražotā slāpekļa mēslojuma pirms iestāšanās ES maksāja trīs latus, tagad — 30 latu, tas ir, 10 reižu dārgāk.
Jānosaka centralizēts valsts ie-stāžu štatu un algu saraksts, nevis katra iestāde to nosaka pēc radu un draugu būšanas. Vai pagastos, kur nav pat 1000 iedzīvotāju, vien pensionāri un bezdarbnieki, vēl vajadzīga speciāla pārvalde? Pietiek ar motorizētiem vienu diviem sociālajiem darbiniekiem, kas izdala nabagiem pabalstus. Reizi nedēļā novads ar dažādiem priekšniekiem un vietniekiem var noorganizēt bezmaksas autobusa braucienu no attālākiem pagastiem uz centru un viss kārtībā. Vai vajadzīgas 35 augstskolas ar 6500 augsti algotiem pasniedzējiem, ja lielākajai daļai beigušo tāpat jābrauc uz Rietumiem par melnstrādniekiem, un izskolots jauns cilvēks šai valstij un vecākiem ir zudis. Kas šos zaudējumus var aprēķināt? No Sibīrijas vairums izsūtīto atgriezās, bet tagad aizbraukušie šādā valstī neatgriezīsies nekad. Vai tas nav savējo genocīds pret savējiem?

Komentāri 18

Hipo

Kas te par marazmu sarakstīts? No kādas naudas tad maksās tās pensijas, ja pensionēšanās vecumu samazinās līdz 50 gadiem?

pirms 9 gadiem, 2010.05.20 12:46

PENSIONĀRE

Kāpēc tādas muļķības rakstīt par pensijas vecuma samazināšanu-paskataties apkārt ,cik pensijas vecumu sasnieguši cilvēki strādā un neatbrīvo darbavietas jaunajiem,tikai palielinātpensionēšanas vecumu vai arī maksāt tikai algu,bet ne algu un pensiju,-atradušies neaizvietojamie kadri.

pirms 9 gadiem, 2010.05.20 13:09

Pensionārei -

Es, arī pensionārs, atbrīvoju savu vietu - smagu, netīru darbiņu bez brīvdienām. Atnāca tas jaunais, par kādiem tu rūpējies. Darbs viņam nepatika, alga vēl mazāk, strādāja pa roku galam, nepārtraukti zvanījās un skraidīja, citu darbu meklēdams,... Lūk, tāpēc arī tiek turēti veči, jo tiem pietiek ar mazumiņu... :)

pirms 9 gadiem, 2010.05.20 13:47

anna

mūsdienu cilvēki nav vairs tik izturīgi un tik veselīgi,lai varētu pagarināt pensijas vecumu.

pirms 9 gadiem, 2010.05.20 14:11

anna

neviens pensionārs ,diemžēl,no laba prāta nestrādātu ,ja būtu labi dzīves apstākļi,tātad
ar to zemo pensiju nevar izdzīvot.

pirms 9 gadiem, 2010.05.20 14:15

aizbraucu

hipo man jau liekas ka tu pats esi Marazms.Lasit nejedz,vai ari nesaproti realo dzivi lv.
Tapec jau ari nesmu lv,ka tur jauniem cilvekiem nav nekadu izaugsmes iespeju.un ar 100 ls menesi nestastiet man ka jauns cilveks var uzsakt savu personigo dzivi.Da par tadu naudu pat par dzivojamo platibu nesamaksasi,kur vel paest un apgerties

pirms 9 gadiem, 2010.05.20 14:21

Hipo

to: aizbraucu

Kapēc tad neradi darbavietas un nemaksā vairāk? Viena no Latvijas lielākajām problēmām ir tā, ka cilvēki gaida, ka kāds visu izdarīs un nokārtos viņu vietā (padomju savienības psiholoģiskais mantojums).

Piekrītu gan PENSIONĀRE, gan pensionārei - bieži pensionāri iekārtojas darbā tādēļ, ka viņi ir gatavi strādāt par pusvelti (jo tas viņiem ir kā papildu ienākums, nevis pamatienākumu avots), tādejādi savā ziņā kropļojot darba tirgu.

pirms 9 gadiem, 2010.05.20 16:18

Zita

Drīz jau nebūs kam Latvijā strādāt un dzīvot, jo jaunie dodās projām uz ārzemēm, darbspējīgie 40-50 gadīgie dzīvo bez darba, jo "jaunekļi" strādā pat divās un trijās darbavietās, viņiem taču jāpalīdz iegādāties bērniņiem dzīvokļi, mazbērniem mašinas jānopērk un tt.
Neaizvietojamie un aizsēdējušies kadri pašvaldībās tik ilgi atsēdēs savu laiku , kamēr valstī nepieņems likumu-jāļauj strādāt kamēr velk kājas.Laikam jau viņiem tomēr tie vēderi ir nepiepildāmi, sāta sajūta kā nerodas, tā nerodas.
Pārējiem jādodās uz sociāliem dienestiem-lūgt -dodiet pabalstus, vai ziedojiet paēdušai Latvijai.

pirms 9 gadiem, 2010.05.20 17:22

pensionare

Nepārliecina arguments -atnāca jaunais un negribēja strādāt,ja tiešām tā ,tad kāpēc nepiestrādāt,bet zinu simtiem gadījumu,ka dēls sēž mājās ,skatās televizoru,bet tēvs kurina.remontstrādnieks,lauksaimnieks,māte apkopēja,sargs,sētniece u.t.t.,lai bērnam vai mazbērnam pietiktu degvielas,ko braukāt,ne jau visiem gados cilvēkiem ir vienāda veselība,visus nevar nostādīt uz vienas līnijas,bet cik sporta organizatori,juristi,ierēdņi,skolotāji u.t.t.neaizņem darbavietas un nelaižot strādāt jauniem speciālistiem.

pirms 9 gadiem, 2010.05.20 18:07

Nē, Hipo

Sētniekiem maksā vienādi, pārsvarā minimālo - jauns tu esi vai pensionārs... :) Tikai jaunam cilvēkam tas, protams, ir par maz. Tā ka tirgu gan večuki nekropļo.

pirms 9 gadiem, 2010.05.20 18:38

Manuprāt-

Nevar 60 gadīgs večuks vairs uzsākt SAVU biznesu. Bet kāpēc tie jaunie, kam zobs uz pensionāriem, nevarētu padomāt - ko es varētu PATS izveidot!?

pirms 9 gadiem, 2010.05.20 18:41

MINNA

domāju, ka pensijas vecums jāpalielina līdz 65, un punkts!

pirms 9 gadiem, 2010.05.20 22:11

MINNA

domāju, ka pensijas vecums jāpalielina līdz 65, un punkts!

pirms 9 gadiem, 2010.05.20 22:12

krīze

KRĪZES un BEZDARBA APSTĀKĻOS visi pensionāri jāatlaiž ar likumu no valsts darbiem..sākot no sētnieka līdz priekšniekiem lieliem un maziem.Jāstrādā darbaspējīgiem cilvēkiem,bet ja negribēs strādāt,tad NEKĀDUS PABALSTUS!NAV TAK NORMĀLI ,KA VALSTS IESTĀDĒ IEEJOT JŪTIES ,KĀ VECO ĻAUŽU PANSIONĀTā!nav vecam darbiniekam ne tā atmiņa,ne domāšana,ne reakcija!ja pienācis laiks doties pensijā,tad jādodas.Viss,lai strādā jaunie,visam savs laiks....

pirms 9 gadiem, 2010.05.21 19:45

ha, haq

Vai autors ir kaut ko dzirdējis par cilvēktiesibām un izprot vārdu "diskriminācija"?Iesaku nerakstīt par tēmām, kuru pamatojuma skaidrojums ir pretrunā ar pieņemto Cilvēktiesību hartu.
Ja visi maksātu nodokļus, un varbūt arī TU, tad valstī būtu nauda un darbs. Nav jau problēma pensionāros, bet nodokļu nemaksātājos. Pamēģini ārzemēs nenomaksāt nodokli?

pirms 9 gadiem, 2010.05.21 22:21

eh

pilnIgu piekrītu KRīZEI pensionāriem tagad visvieglāk vismāz ir pensija tak laižiet savā vietās jaunus strādāt!viņiem bērnus jāskolo un jābaro!pilnīgi riebjās.

pirms 9 gadiem, 2010.05.22 07:59

tā ir. Pensionāri "strādā" - pilna valsts pārvalde ar neaizvietojamajiem... bet jaunos iekšā nelaiž. Tā arī aizbrauksim... ar visiem bērniem.

pirms 9 gadiem, 2010.05.24 06:50

mirka

...pensionārus uz Afganistānu un citām karadarbības zonām, lai karo, vismaz nevienam nebūs žēl, ka atšaus kādu daļu un pensiju varēs nemaksāt!

pirms 9 gadiem, 2010.05.24 09:14

Lietotāju raksti