Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pērnās zāles dedzināšana rada draudus klientu elektroapgādei

 Pērnās zāles dedzināšana var nodarīt postījumus AS “Sadales tīkls” elektroapgādes infrastruktūrai, jo īpaši elektrolīniju koka balstiem, bez kuriem Latvijas energosistēma nav iedomājama. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā informācija liecina, ka šobrīd visā Latvijā tiek reģistrēts ievērojams skaits kūlas ugunsgrēku, mudinot AS „Sadales tīkls” atgādināt un skaidrot, cik lielu ļaunumu var nodarīt vieglprātīga un bezatbildīga rīcība ar uguni, īpaši elektroapgādes infrastruktūras tuvumā.

Elektrolīniju koka balstiem aizdegoties, rodas apdraudējums elektrolīnijai visā tās garumā, tādēļ šādos gadījumos uzstādītā automātiskā līniju aizsardzības sistēma atslēdz elektroenerģijas piegādi lietotājiem, kuru elektroapgādi šī līnija ikdienā nodrošina. Piespiedu atslēgums, lai novērstu ugunsgrēka postījumu sekas un nodrošinātu elektroenerģijas piegādes atjaunošanu, var ietekmēt dažus desmitus klientu mazāk apdzīvotās lauku teritorijās līdz pat vairākiem simtiem lietotāju blīvāk apdzīvotās vietās.

Viena bojāta elektrolīnijas balsta nomaiņai, kad jau ir pilnībā sagatavota darba vieta, nepieciešama aptuveni 1 stunda, taču jārēķinās, ka kopējais bojājuma lokalizēšanas laiks būs ievērojami garāks, jo būs jānodrošina specializēta tehnika, jāpiegādā balsts no tuvākās noliktavas, jāpiesaista AS „Sadales tīkls” elektromontieru brigāde, pārtraucot plānotos darbus sadales sistēmas rekonstrukcijā vai jaunu pieslēgumu ierīkošanā, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroenerģijas piegādi klientiem, kuriem tā pārtraukta kūlas ugunsgrēka dēļ. Ugunsnelaimes spēj nodarīt plašus vides postījumus un izraisīt ilgstošus bojājumus elektroietaisēs, tādējādi bez elektroapgādes atstājot ievērojamu daļu klientu un paralizējot uzņēmumu un valsts iestāžu darbu.

AS „Sadales tīkls” atgādina, ka iedzīvotājiem ir jāievēro drošības pasākumi, uzturoties elektrolīniju tuvumā, kur apdeguši līniju balsti, pat ja tie ir tikai daļēji bojāti, var būt bīstami, jo būtiski samazinās balstu noturīgums, tie var lūzt un gāzties, apdraudot iedzīvotāju drošību.  Līnijas balsts var sadegt, kā rezultātā vads nonākot uz zemes, var radīt bīstamu situāciju gan glābējiem, kuri steidz pēc iespējas ātrāk novērst bezatbildīgi izraisītos ugunsgrēkus, gan apkārtējai sabiedrībai.

AS „Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus ievērot maksimālu piesardzību un, ja pamanīts kūlas ugunsgrēks, īpaši elektroapgādes iekārtu tuvumā, par to pēc iespējas ātrāk ziņot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam -112, kā arī zvanīt uz AS „Sadales tīkls” Klientu servisa bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404. Operatīvi sazināties ar uzņēmumu var arī uzņēmuma Twitter kontā @sadalestikls.

Lietotāju raksti