Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Sienāži” pabalstus saņem, bet “skudrām” atsaka 14

Nu jau labu laiku neesmu Jums rakstījusi. Šoreiz gribu pastāstīt, cik cilvēkam grūti, ja viņš saslimst. Mans vīrs ir invalīds. Ilgus gadus viņš ir ārstējies. Pagājušā gada oktobra beigās viņš smagi saslima, ārstējās Jēkabpils slimnīcā. Veselība uz laiku uzlabojās, bet pēc dažām dienām viņam atkal kļuva slikti. Sapratu — jāturpina ārstēties. Sazvanījos ar viņa ārstu “Linezerā”. Ar steigu bija jābrauc uz slimnīcu, šoreiz uz “Linezera” Hematoloģijas nodaļu. Tālākai ārstēšanai atkal bija vajadzīga nauda, bet ar naudu bija slikti. Mums tikko ielika jaunus logus. Man pensija toreiz bija 130 latu, vīram drusku vairāk. Nekad pagastā palīdzību netiku lūgusi, šoreiz domāju to darīt. Rīgas slimnīcā vīrs ārstējās gandrīz mēnesi. Paldies visiem, kuri viņu ārstēja. No pagasta nekādas ziņas. Gaidīju ilgi. Beidzot saņēmos un zvanīju. Man atbildēja, ka izsūtīta vēstule ar atteikumu.

Iznāk tā: mēs ar vīru visu mūžu esam dzīvojuši Koknesē, strādājuši, maksājuši nodokļus, bet nu nekas nepienākas. Tajā pašā laikā ir cilvēki, kas var nestrādāt, jo strādā vīrs, bērniem labas algas, par laimi, bet pagasts pabalstus piešķir. Dzērāju un sliņķu arī mums netrūkst, viņi arī saņem. Es nerunāju par tiem cilvēkiem, kuriem ir mazi bērni un nav darba, viņiem ir jāpalīdz. Izlasīju rakstu 16. februāra “Latvijas Avīzē”, kur Daudzes kungs saka, ka cilvēkam, kas valstij nav maksājis neko, nekāds pabalsts nepienākas. Taču Koknesē daudzi nodokļus nekad nav maksājuši, bet pabalsts tiek. Man liekas, Kokneses sociālajam dienestam to vajadzētu izlasīt. Vai nav kā tajā fabulā par sienāzi un skudru?

Komentāri 14

He-he

Pilnībā piekrītu. Arī zinu vairākas ģimenes Aizkrauklē, kur savu mūžu neviens nav strādājis un maksājis nodokļus (izņemot gadījuma darbus, kādam mājsaimniecībā vai laukos palīdzot), pieaugušie ir dzērāji, toties viņiem ir mazi bērni sadzemdēti un lūk viņiem dod pabalstus un apmaksā īri, apkuri, elektrību. Savukārt manā kāpņutelpā dzīvo ļoti strādīga ģimene - jā, var bnūt ne tik labi iekārtojušies - viņa sētniece, viņš par palīgstrādnieku, kur tieši, nezinu. Un viņiem ir divi bērni - meita drīz pabeigs skolu, jaunākais puika šogad 1 klasītē. Protams, dzīvo trūcīgi. Bet ķepurojās, cenšās. Un tie paši sociālie atteikuši viņiem palīdžība savākt mazo uz skolu un neiedeva palīdzību apkurei. Kaut gan šie cilveki godīgi visu mūžu maksā nodokļus, cenšas, nekad neko nav lūguši. Tik krīzes laikā, kad vīram alga samazināta. Atteica, jo redziet minimums tur kāds viņiem sanāk. Tas nekas, ka knapi knapi. Labāk palīdzēs dzērājģimenēm, kuru savu mūžu nekādus nodokļūs nav maksājuši.

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 10:50

PIEVILTA

Par kaut kaadu paliidziibu(kaut vienreizeeju)sociaalajos nav ko griesties un kaveet laiku godiigiem nodoklu maksaataajiem.Taapat neko nepaliidzees,veel lieku reizi nokauninaas,ka vispaar esi uzdrosinaajies taadu soli spert.Par to Kokonesee esmu paarliecinaajusies,kad auga beerni.No taas reizes nekad vairs neesmu griezusies pagastaa,kaut reizeem ir bijis taa,ka ej kaut kaarties.Es saprotu,ka absurdie likumi nelauj to vai sito.Bet dazreiz varbuut vajag nostraadaat cilveeciibai-nav taa ka neko nevar izdomaat,lai paliidzeetu.Ja jau var atrast naudu,lai pagasta darbiniekiem pirktu kafijas(un ne tikai),tad kur tad te ir cilveeciskais faktors?Tiesaam saap sirds,ja redzi ka cilveekam,kurs lieto alkoholu,tiek pieskirts sociaalais dziivoklis,ir pat apruupeetaaja.Toties savu pensiju vins var vienaa mieraa nosuukt alinos.Tagad mums ir taada politika.

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 13:51

....

Kokneses pagasts ir kā resnu runču midzenis-laiks būtu viņus iztrenkāt!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 14:53

.....

toties tie resnie runči rūpējas par savu veselību,bet paši viņus savēlējat.Ko tad gausties?gaidiet nākamās vēlēšanas un domājiet,domājiet.

pirms 9 gadiem, 2010.03.04 16:02

Linda

Par ko tad domes darbinieki apdrošinās savu veselību,paldies dievam,ka šogad to valstiski aizliedza,vajag domāt,kad ejat balsot,kādus gribējāt,tādus arī ievēlējāt,tagad valstī topā ir slaisti undzērāji,uzturot tos simtlatniekus pagasta teritorijai būtu jāspīd no tīrības,bet kā ir īstenībā?

pirms 9 gadiem, 2010.03.05 13:13

ome

Kokneses sociālie darbinieki ir tikai algu saņemšanai, tik vien māk pateikt- domājiet un meklējiet....

pirms 9 gadiem, 2010.03.05 22:25

..

Sociālais darbinieks ir tikai kalps nevis naudas maks...Cik viņam ļauj iztērēt tik arī viņš tērē, pēc labākās sirdsapziņas. Visiem noteikti nepietiek, lai kā tas sociālais darbinieks censtos.Padomājiet par to, kas šobrīd notiek valstī! Cik daudzās mājās nepietiek naudas pašam elementārākajam. nezin ko darītu, ja visi stāvētu pie sociālajiem...laikam jau valdība arī tad neko nedarītu.
Vajag tā kā Grieķijā, bet mēs tikai anonīmi pa forumiem.

pirms 9 gadiem, 2010.03.06 15:52

zizi

Ļoti žēl, ka pa Šlakānes iemīto taciņu soļo arī viņas pēcgājējas. Arī es reiz lūdzu pabalstu. Nedabūju, toties kaimiņi, krutkas tirgotāji, gan...

pirms 9 gadiem, 2010.03.07 14:00

kikai

"atbildīgās personas" ču...ā un ka..ā "mirstīgajiem virsū ,un strādā sev un savam klanam!

pirms 9 gadiem, 2010.03.10 19:24

uhh

Kokneses sociālajos māte iekārtojusi meitu darbā, gan jau arī mazmeitu vēl iekārtos...bet kāds labums no tā sabiedrībai?

pirms 9 gadiem, 2010.03.10 23:12

Inka

Nu velns ar ārā! Cik var rakstīt un runāt par to, ka, ja gribi saņemt atbalstus un pensiju palielināšanu, tad visu dzīvi vajag plenderēt, diedelēt, paņemt visu, kas nav piesiets. Ja ir kāds rublis (lats), to nekavējoties vajag izlaist caur pūsli. Dzērumā vajag radīt bērnu barus, kuriem vēlāk spēj tik celt lauku universitātes, pēc tam psihenes un cietumus. KAD PALASI RAKSTUS UN AR TO SAISTĪTOS KOMENTĀRUS, BRĪNIES UN SAPROTI, KA MILZĪGS LĒRUMS NO ARĀJU TAUTAS TĀ ARĪ NE VELNA NAV SAPRATUŠI, NESAPROT UN NESAPRATĪS, KAS IR KAS UN PAR KO IET RUNA.

pirms 9 gadiem, 2010.03.15 16:55

niknā

Kā tad Kokneses soc. dienestā "strādā ļoti labi zinoši likumus darbinieki ",tikai tā zināšana ir viņu pašu labā.Tas nekas ,ka tagadējie pensionāri maksāja nodokļus pagastam,tagad no viņiem vairs nav ko paņemt,var izlikties,kā soc. darbinieki neko nezina un neredz.Vecu cilvēku var iespundēt" suņu būdā",piebraucamo ceļu vienkārši nav,nerunājot par elementāro,pat ūdeni jāņem no kaimiņu tuvākās akas apm. 400m.Ja pensionāram nav īpašumu,ko novēlēt pagastam,tad var iznīkt dziļā vientulībā!!!

pirms 9 gadiem, 2010.03.17 11:50

vīlusies

kas tas par pagastu,ja palidzibas nekādas,attieksme ar kā pret suni kādu,kaut gan neesam nekādi dzēraji,vīrs maksā godīgi nodokļus valsts darbā un tie nebūt nav mazi,dzivojam vienkāršā lauku mājā,pie saimnieka,vienā mazā istabā četri cilvēki,vasarā karsts,ziemā auksts,nespējam kurināt,traukus mazgājam bļodā,jo ūdens augšā nav,toletes ar nav,ir divi mazi bērni,viens iet dārziņā,samaksāt nav ar ko,un pagasts nepalīdz neko,jo redz nav budžeta,a pašas sapucejušās vienmēr,piedāvāja lai redz es savu bērnu sūtu uz internāt dārziņu,bebros uz nedēļu,palīdzības nekādas,kam man tad tas trucīgo status,kas man par alhoholiķi jābūt,narkomāni vai zekam,lai saņemtu palīdzību,a pašas govis tur trīs gabalas strādā tik mazā pagastā!

pirms 8 gadiem, 2010.11.08 13:13

Lietotāju raksti