Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smēķētāju, cerams, kļūs mazāk 3

Lai arvien vairāk cilvēku atmestu smēķēšanu, jāturpina ne tikai pretsmēķēšanas kampaņa, bet jāveicina arī atbilstoša tabakas izstrādājumu cenu politika, kas būtiski ietekmētu smēķētāju skaitu, — uzskata pretsmēķēšanas kampaņas "Help: Par dzīvi bez tabakas" sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā Kaspars Līcītis.

Jauniešus ietekmē mērījumos iegūtie tvana gāzes rādītāji plaušās, taču tajā pašā laikā jāveic arī citi izglītojoši pasākumi un jāpalielina tabakas izstrādājumu cenas, lai vismaz jauno paaudzi atturētu no šī ieraduma.

Veselības ministrs Ivars Eglītis informē, ka cenu pieaugums būtiski ietekmē smēķētāju skaitu, tāpēc visām Baltijas valstīm būtu kopīgi jāvienojas par tabakas cenu pietuvināšanu Eiropas līmenim.

Kā liecina kampaņas laikā veiktie tvana gāzes jeb CO mērījumi skolās, dažādās valsts iestādēs, uzņēmumos un pasākumu laikā, vislielākais smēķētāju skaits Latvijā ir vecuma grupā no 20 līdz 29 gadiem, bet no tā daudz neatpaliek arī jaunieši vecumā no 10 līdz 19 gadiem.

Eiropas Savienībā pieļaujamā CO norma ir 8,5 vienības, bet smēķētājiem izelpā tās daudzums ir pat divas reizes lielāks par pieļaujamo, tas nozīmē, ka cilvēks izsmēķē vienu vai vairākas cigarešu paciņas dienā. Turklāt no piecām līdz desmit vienībām šīs gāzes var konstatēt arī pasīvo smēķētāju izelpā.

Būtiska ir arī sabiedrības izglītošana ar dažādiem informatīvajiem materiāliem par smēķēšanas kaitīgumu, kā arī brīdinošie un ierobežojošie pasākumi. No nākamā gada jūlija Latvijā paredzēti jauni smēķēšanas ierobežojumi bērnu laukumos un peldvietās, bet jau tagad uz cigarešu paciņām būs brīdinoši attēli par smēķēšanas kaitīgumu, kuriem no 2010. gada 1. marta jābūt uz visām cigarešu paciņām.

Eglītis atzina, ka šādi attēli varētu atstāt vienaldzīgu smēķētāju ar 30 gadu pieredzi, taču jauniešiem, īpaši meitenēm, kuru vidū smēķētāju skaitam ir tendence pieaugt, tas būs pamudinājums rūpēties par savu veselību, ilgāk saglabāt jaunību un negatīvi neietekmēt savu nākamo bērnu veselību.

Komentāri 3

Disaster

Reāli kaitina mazgadīgie pīpmaņi, kas domā ka tas ir stīlīgi!

pirms 10 gadiem, 2008.10.23 12:13

Lietotāju raksti