Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad ceļu satiksmes negadījumos „lidojuši” jau 38 velosipēdisti

Šogad ceļu satiksmes negadījumos „lidojuši” un cietuši jau 38 velosipēdisti, no kuriem divi gājuši bojā. Salīdzinot ar 2013.gada sākumu, cietušo velosipēdistu skaits ir vairāk nekā divkāršojies un bieži, saduroties ar citiem transportlīdzekļiem, velosipēdi vai to vadītāji „lido”.

Lai visiem ceļu satiksmes dalībniekiem atgādinātu par velosipēdistu atgriešanos uz ceļiem, demonstrētu iespējamās negadījumu sekas un pievērstu uzmanību drošai satiksmei, CSDD sadarbībā ar SIA „Statoil Fuel & Retail Latvia” atsevišķus kokus Rīgas centrā pārvērtusi par „velo kokiem” ar tajos „ielidojušiem” spilgtas krāsas velosipēdiem.


Un jau pavisam drīz – no nākamās nedēļas, par savstarpējo cieņu un sapratni uz ceļa CSDD ar sadarbības partneriem aicinās atcerēties arī pavasara informatīvajā kampaņā. Tajā īpaša uzmanība būs veltīta tieši mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem.


Pērn ceļu satiksmes negadījumos ievainoti 439, bet bojā gājuši 13 velosipēdisti. Gandrīz divām trešdaļām jeb 294 negadījumiem iemesls ir bijis velosipēda sadursme ar kādu citu transporta līdzekli, kas ir par 5% vairāk nekā 2012.gadā. Sadursmes ar velosipēdu ir trešais biežākais avāriju veids, kurā satiksmes dalībnieki zaudē dzīvību – vairāk nekā 7% no visiem ceļu satiksmē bojā gājušajiem pērn bijuši velosipēdisti. Tādējādi uzreiz pēc vieglo auto vadītājiem un pasažieriem, kā arī gājējiem, velosipēdisti ir tie, kuru drošai dalībai satiksmē ir jāpievērš pastiprināta uzmanība.


CSDD un Valsts policijas informācija liecina, ka ceturtā daļa negadījumu, kuros iesaistīti velosipēdisti, notiek tieši diennakts tumšajā laikā. Turklāt lielākais negadījumu skaita pieaugums vērojams no maija līdz septembrim, kad notiek apmēram 70% no visa gada laikā fiksētajiem velo negadījumiem. Tomēr šogad satiksmes intensitāte ir augusi daudz straujāk nekā citus gadus, tāpēc ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam būtiski ievērot cieņpilnu attieksmi vienam pret otru.

Lietotāju raksti