Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāv un krīt par savējo

Skatījos televīzijas raidījumu “Kas notiek Latvijā?”, kurā runāja par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora Dzintara Jakāna atstādināšanu no amata. Redzot un dzirdot raidījumā uzaicinātos politiķus, pārliecinājos, ka šie cilvēki valsti un tautu no ekonomiskās krīzes izraisītā posta neizvedīs. Slimnieku nevar izārstēt, ja ārsts nenosaka un precīzi neformulē diagnozi. Tautsaimniecību nevar atveseļot, ja politiķi nenosauc ekonomikas pagrimuma cēloņus. Viens no tiem, manuprāt, ir arī Valsts ieņēmumu dienesta darba “panākumi”.

Valstī ēnu ekonomika pārsniedz 40% no kopējās ražošanā iesaistīto līdzekļu aprites, ko ne reizi vien atgādinājuši mediji. Iespējams, šie procenti stipri atpaliek no īstenībā valsts kasei garām aizplūstošajiem naudas līdzekļiem. VID un tai pakļautās Ekonomisko noziegumu policijas tiešais pienākums ir novērst ēnu ekonomikas attīstīšanos un panākt, lai likumos paredzētā nauda no tautsaimniecības ieplūstu valsts budžetā. Ja Jakāna kungs šo VID pamatfunkciju nav nodrošinājis, tad viņam savs darbs dienestā jāatstāj, nododot atbildīgos pienākumus citam — prasmīgākam, spējīgākam, varbūt arī godprātīgākam.
Likumsakarīgi, ka finanšu ministrs, kura pārraudzībā ir VID, izmantoja jebkuru iemeslu, lai nomainītu šī dienesta vadību. Raidījums “Kas notiek Latvijā?” spilgti parādīja, kas politiķiem rūp vairāk — valsts liktenis vai “sava cilvēka” amats ietekmīgā vietā. Meklējot vai, tieši otrādi, emocionālos monologos slēpjot loģiku un objektivitāti, politiķi strīdējās par detaļām Repšes un Jakāna konfliktā. Uzskaitīja, kurš kuram un kad ko teicis, ko rakstījis un ko atbildējis, bet jautājuma būtība palika neskarta.
Jakāna kunga “advokāti” — Saeimas deputāti no Tautas partijas (TP) Vents Armands Krauklis un Vineta Muižniece — TV studijā ar visiem demagoģijas un politiskās retorikas līdzekļiem apstrīdēja finanšu ministra tiesības atbrīvot no amata ģenerāldirektoru. Uzstājība, ar kādu TP “advokāti” stāvēja un krita par savu aizbilstamo, nepārprotami liecina, ka TP ir kardināli ieinteresēta ēnu ekonomikas saglabāšanā. Tātad nelegālā naudas apritē valstī iesaistījušies daudzi TP tuvi cilvēki vai arī partijas biedri. Un partija nebūt nav ieinteresēta valsts tautsaimniecības atveseļošanā: pārāk jau neizdevīgi politiskās konkurences arēnā pieļaut, ka Saeimas vēlēšanu gadā “Jaunā laika” vadītā valdība izvelk valsti no posta, kurā to nogremdēja ilgus gadus pie varas bijusī TP.
Un vēl. Interesanti, kāda nostāja šajā situācijā ir Valsts prezidentam Valdim Zatlera kungam? Vai kritiskā brīdī valsts pirmā persona atcerēsies, ka pirmajā vietā liekamas valsts intereses un tikai pēc tam zooloģiskā dārza slepenās apspriedes dalībnieku vēlmes un ieceres?

Lietotāju raksti