Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strādājiet, ja varat, vēl labāk! 21

Nu jau padzeltējušā "Staburaga” numurā 2006. gada 26. janvārī bija publicēts raksts par Bebru pagasttiesas priekšsēdētājas vēlēšanām. No apakšvirsrakstiem — "Politiskās spēles pagasta līmenī”, "Pārtrauc pusvārdā”, "Pārmet neizdarību”, "Nodrošinās ar ierakstu” — var secināt, kāda ir pašvaldības priekšsēdētājas Rutas Borislavas attieksme pret padoto. "…kundze nenoliedz, ka viņai ar Modru Šuriņu jau ilgāku laiku ir sliktas attiecības, tāpēc kopā strādāt ir ļoti grūti.”

Vairāki pašvaldības darbinieki šo nospiedošo attiecību dēļ ir atraduši citas darbavietas. Man kā pagasttiesas priekšsēdētājai darbs Bebru pagasta pašvaldībā turpinājās līdz pagasta padomes ārkārtas sēdei 2006. gada 14. novembrī. Tad, izskatot jautājumu "Par pagasttiesas priekšsēdētājas Modras Šuriņas darba laika ievērošanu”, deputāti nolēma atcelt mani no amata, kā iemeslu nosaucot "prettiesisku un nolaidīgu darbu”. Lēmumam nepiekritu, tāpēc sāku tiesas procesu pret pašvaldību. Tās priekšsēdētāja, "cīnīdamās par savu taisnību”, nekautrējās izvēlēties liecinieci, kura ar pagasttiesas lēmumu savulaik par nekārtīgu savu pienākumu pildīšanu tika atcelta no aizbildnes amata, ar astoņus gadus vecām fotogrāfijām apliecināja Modras Šuriņas "prettiesiskās” darbības 2006. gada nogalē u. c. No lietai pievienotajiem pretrunīgajiem dokumentiem tā arī nesapratu, kāds bija faktiskais manis atlaišanas no darba pamatojums.

2008. gada 10. septembrī Augstākajā tiesā noklausījos spriedumu: prasītājas Modras Šuriņas prasība noraidīta, spriedums nav pārsūdzams.
Ja lieta turpinātos, es ietu vēl tālāk. Pagasttiesā strādājām koleģiāli. Gandrīz desmit gadu kopīgi priecājāmies par lietu labvēlīgu iznākumu, kopā izvērtējām un risinājām ļoti smagas problēmas. Esmu pateicīga bijušajiem pagasttiesas locekļiem, kolēģiem citās rajona pašvaldībās, pagastu un pilsētu bāriņtiesās. Nenožēloju šajā atbildīgajā un grūtajā darbā pavadītos gadus. Iegūtās zināšanas man deva spēku un enerģiju nesamierināties ar netaisnību, cīnīties arī par sevi, jo kurš gan cits manā vietā to darītu? Vislielākais guvums šajā tiesas procesā — iepazīta godprātīga un zinoša likumiskā pārstāve, kura nejautāja: "Vai kvīti vajag?”. Pati uzrakstīja un kvīti man pasniedza.

Šis gadījums stiprināja manu pārliecību, ka gandrīz divus gadus ilgušais tiesvedības process tik tiešām nebija veltīgs.

Pēc daudzajiem dažādos amatos pavadītajiem darba gadiem vēlos aicināt ikvienu — strādājiet tikpat labi kā es, ja varat, dariet savu darbu vēl labāk! Gandarījums būs pašam, priecāsies arī citi.

Komentāri 21

Bebrēniete

Neviens tiesas spriedums nemazina Bebru iedzīvotāju cieņu pret Modru Šuriņu.Lai veicas Modrai darbā!

pirms 11 gadiem, 2008.10.09 09:31

BEBRS

Patreizējās priekšnieces "gudrību" redzējām arī viņas intervijās TV par savas partijas lietām... Laikam par vēlu pie siles nokļuva...

pirms 11 gadiem, 2008.10.09 10:26

Koknesis

Jā - Patreizējās priekšnieces "gudrību" redzējām arī viņas intervijās TV par savas partijas lietām, jā viņa tiešām ir "savā" vietā :)

pirms 11 gadiem, 2008.10.09 10:36

arī Bebrēniete

Nu beidziet vienreiz rieties! Cik var! Kāpēc neviens negrib redzēt to kā strādā šī "Briesmīgā" priekšsēdētāja? Vai tiešām pagasts, skola, bērnudārzs nav sakopts? Vai tie kas grib strādāt to nevar? Vai tiešām Modra ir tā centra naba kura būtu tikai jāželo? Kā cilvēks - jā viņa nav slikta, bet ja jau darbā nebūtu pārkapumu, tad tiesa nelemtu Rutai par labu, tas tak Jums ,izglītotie ,Modras žēlotāji - būtu jāsaprot.

pirms 11 gadiem, 2008.10.09 12:32

Rudens

Tiesa ir sacensība, kurš kuru pārspēs.Lai tiesā uzvarētu, bieži vien pietiek ar puspatiesībām.Tas, ka R.Borislava tiesājoties uzvarēta ne par ko neliecina.Kāpēc tad 1. instances Tiesu vinnēja Modra?

pirms 11 gadiem, 2008.10.09 13:32

Pavasaris

Par Modru var teikt tikai vislabākos vārdus.Viņa esot bāriņtiesas priekšsēdētājas amatā daudziem cilvēkiem palīdzēja un darīja labu.Ne jau galvenais ir papīri, bet attieksme pret cilvēkiem.Domāju, ka katrā darbā un pie katra darbinieka, ja tikai grib, var atrast kļūdas. Līdz ar to no katra nevēlama darbinieka šādi var atbrīvoties,vajag tikai gribēt.Lai Modrai veicas arī turpmāk!

pirms 11 gadiem, 2008.10.09 13:41

koristi

PAGASTAiedzivotaji jau ieprieksejas velesanas paradija savu attieksmi pret briesmigo prieksedetaju nobalsojot cetras reizes vairak ka par godigoMODRU.NAVko taisnoties un visadas nekitribas gazt uz to briesmigo prieksnieci.JA tas 3draudzenes atbrivojas no darba,tad tikai aizejot uz amatiem ar lielakam algam. KO MELOJAT G O D I G A !

pirms 11 gadiem, 2008.10.09 15:37

mājsaimniece

žēl! visi labie aizgājuši, visi sliktie palikuši....
bet pagasts zeļ un plaukst. Gods un slava Rutai!

pirms 11 gadiem, 2008.10.09 15:48

diemžēl, tādā amatā, kāds bija Šuriņas k-dzei, dokumentiem jābūt kārtībā - par to tomēr tiek alga maksāta. Un tas, ka 1.instances tiesa lēma par labu Šuriņai ir tikai konkrētās tiesneses spriedums, kas nebija balstīts uz tiesu praksi šādās lietās (vēlēta amatpersona nav darba tiesisko attiecību subjekts). Šuriņas k-dzes advokātei gan vajadzēja saprast, ka ne jau nu prasība par atjaunošanu darbā ir jāsniedz.

pirms 11 gadiem, 2008.10.09 15:54

bebrs

ko nu šūmējaties, nāksies vien nākt KOKNESES novadā un tad cerams būs miers!!!!

pirms 11 gadiem, 2008.10.09 16:05

Mājsaimniecei

Neredzu gan kā tas pagasts zeļ un plaukst, sen laiks Kokneses novadā iekļauties!

pirms 11 gadiem, 2008.10.09 16:10

Iesim , iesim, novadā, bet līdzi nāks arī Ruta, jo vajag tur arī lai būtu kāds cilvēks kuram pietiktu drosme aizrādīt uz neizdarībām, lai gan taisnība nevienam nepatīk, tāpēc nu tik cenšas spodrināt savu slavu. Ja Modra justos tik pārliecināta par savu patiesi padarīto darbu, nebūtu jāraksta ķengājoši rakstiņi pa BRIESMĪGO Rutu, jo tā tikai novērš uzmanību no savām neizdarībām. Jo Ruta jau tagad nebija tā kas lika par sevi attaisnojušos rakstus, Modrai jau ir no kaut kā bail.

pirms 11 gadiem, 2008.10.09 17:16

zīlīte

Runājot par bērnudārzu... Nav jau tur gan nekādas kārtības! Un arī tas nesen Staburagā ievietotais Sarmītes Plūmes raksts...
Ruta līdz šim izšļūc, bet gan jau savu reizi ķersies klāt arī viņas nebūšanām.
Modra, priecājos, ka arī šobrīd esi vietā, kur ar savām zināšanām un labo sirdi daudz vari dot mūsu sabiedrībai, tās attīstībai! Lai veicas turpmāk!

pirms 11 gadiem, 2008.10.10 07:58

Plūmei no sākuma jāpārbauda faktu atbilsība un tad jāliek tādi raksti, bet Bitītei var būt arī ir laiks nomainīt vadību, jo ar vaidēšanu un ķeršanos pie sirds darbs uz priekšu neies, un ja Ruta nebūtu iejaukusies, tad vēl šodien dārziņš nebūtu gatavs darbam. Bet Modrai protams lai veicas, ja cilvēks 24 stundās var TIK daudz paspēt un izdarīt, tur vajag izturību. Jo ne jau visi var atļauties strādāt tik daudz darba vietās.

pirms 11 gadiem, 2008.10.10 10:30

lisssa

Es tik jauka un nevainiga, tik strādīga un tik nekaunīgu apvainota... jauki, tikai tiesa tā nedomāja, ne jau Borislava bet tiesa!
Šuriņas atbalstītājiem pretenzijas jāizsaka tiesai nevis kādam citam, bet Šuriņai jāprot ar godu zaudēt, nevis ķengāties pa avīzēm pat tad, kad spriedums visiem tapis zināms.

pirms 11 gadiem, 2008.10.10 13:03

sakta

Pagasta priekšsēdētājam vipār godu nedara tas, ka jātiesājas ar bijušajiem darbiniekiem, konfliktus var risināt mierīgā ceļā, nevis jātērē nodokļu maksātāju nauda par tiesāšanos un, lai pierādītu savu taisnību, par liecinieku jāuzaicina apšaubāmas reputācijas persona.

pirms 11 gadiem, 2008.10.10 13:50

Viss ko dara Borislava godu nedara, bet to ko dara Modra nu tak tik godīgi, tik pareizi, naba apvainotais jēriņš, kurš nevar pārdzīvot to ka kāds viņu nepažēlo, jo kāpēc gan pēc gada jāliek avīze jau sen aizmirstus gadījumus, tak jau pati apbižotā Modriņa, un nez no kuriens šim apšaubāmajām personām vispārīgi ir kāda informācija par bērniem? Tak jau tā pati svētā nevainība piešķīra, lai pēc tam varētu priecāties.- re kā - nemācējāt , bet es tak kā labāk, es jau jēra dvēselīte.Pilnīgi riebjas, ka kā pati saka ,izglītots cilvēks, nemāk ar godu zaudēt.

pirms 11 gadiem, 2008.10.10 16:07

Policists

Es par Šuriņas kundzi..........taisnīga ,tieša un visu dara pēc tīrākās sircapziņas ,lai veicas turpmākā darbā

pirms 11 gadiem, 2008.10.11 20:44

Diegs

Protams,ka neviens nav neaizstaajams!Man prieks,ka Modra ciinaas,-tas vien jau noraada,ka diez vai cilveeks ir vainojams kaadaa paarkaapumaa!Parasti iistie vainiigiee pabaaz purnus zem vecajiem galdiem,klusee,bez savas nostaajas tik loka gludaas galvinas-un viss ir labi,-neviens vairs nemaisaas sev izdeviigu leemumu pienemsanaa,-arii kafija ar jumtinu prieksnieces kabinetaa garso labaak!Nu ko var vairaak veeleeties?!Bet varas mainiisies,arii gludaas galvinas nosirmo!Nekrenkeejieties-gan tiksim reiz pie izgliitotas,inteligentas pagasta vadiibas!Borislavas kundze,-nu neblameejiet sevi,taapat visiem zinaams,ka,jo augstaaks tonis,-jo zemaaks intelekts...

pirms 11 gadiem, 2008.10.14 10:21

Lietotāju raksti