Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Top Latvijas 90 gadu jubilejai veltīta spēlfilma "Vienīgā fotogrāfija" 2

Kinorežisore Brigita Eglīte sākusi darbu pie jaunas spēlfilmas "Vienīgā fotogrāfija" uzņemšanas, kas būs veltīta Latvijas 90 gadu jubilejai.

Jaunajā filmā tiks izdzīvotas valsts dzimšanas un vienīgās svinīgo brīdi iemūžinošās Viļa Rīdzenieka fotogrāfijas radīšanas ainas. Filmu veido, pamatojot ar vēstures dokumentiem un asistējot vēsturniekiem. Filmas veidotāji ar jauno spēlfilmu vēlas parādīt to, kā veidojās un attīstījās notikumi Latvijā pirms 90 gadiem.

Latvijas Nacionālajā teātrī filmas vajadzībām restaurēja 1918. gada 17. novembra un 18. novembra notikumus, kad tika dibināta Latvijas valsts. Filmēšanas laikā Nacionālā teātra skatuve bija iekārtota tieši tā, kā redzams Rīdzenieka unikālajā fotoliecībā.

"Mēs gribam aizpildīt vēstures balto plankumu, jo ne visi zina, kas un kā īsti notika 17. un 18. novembrī," teica filmas režisore, kura iecerējusi pusstundu garajā filmā ieskicēt arī slepeno sanākšanu un partiju pārstāvju nesaskaņas dienu pirms valsts dzimšanas. Svinīgais un skaistais mirklis, kad uz skatuves bija 38 politisko partiju pārstāvji un tika pasludināta Latvijas Republika, sekoja tikai pēc tam.

Viens no centrālajiem tēliem filmā ir fotogrāfs Rīdzenieks, kuru atveidos aktieris Andris Keišs, līdztekus proklamēšanas sapulces vadītājam un vēlākajam Latvijas Valsts prezidentam Gustavam Zemgalam, ko atveidos Juris Kalniņš, un Kārlim Ulmanim, kura tēlu iedzīvinās Juris Žagars.

Īsmetrāžas spēlfilmu "Vienīgā fotogrāfija" plānots pabeigt līdz valsts svētkiem.

Okupācijas laikā Rīdzenieka leģendāro lielformāta fotogrāfiju slēpusi viņa ģimene. Patlaban valsts dzimšanas vizuālās liecības oriģinālu glabā Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs.

Filmas tapšanas gaitai iespējams sekot līdzi un plašāku informāciju var meklēt Latvijas jubilejas dienasgrāmatā "www.lv90.lv", kur vēlāk būs apskatāmas arī fotogrāfijas no filmēšanas laukuma, kad restaurēja Latvijas dibināšanu pirms 90 gadiem.

Komentāri 2

Normunds

Nu izklausās ļoti labi! Cik dzirdēju, tad nabaga režisors ne tikai taisa filmu, bet staigā un vāc arī naudu! kauns šitai kino kino vadībai!!! kam tad tā valsts nauda domāta, ja šādiem projektiem!

pirms 11 gadiem, 2008.06.30 17:44

Normunds

Nu izklausās ļoti labi! Cik dzirdēju, tad nabaga režisors ne tikai taisa filmu, bet staigā un vāc arī naudu! kauns šitai kino kino vadībai!!! kam tad tā valsts nauda domāta, ja šādiem projektiem par labu lietu nevar iedot finases kā nākas! Nav ko teikt!

pirms 11 gadiem, 2008.06.30 17:46

Lietotāju raksti