Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts Lauku tīkla iespējas

Saskaņā ar Eiropas Padomes regulu katrai Eiropas Savienības dalībvalstij ir jāveido savs Valsts Lauku tīkls. Latvijā to veic SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”. Valsts Lauku tīkls tiek veidots kā vieta publiskām diskusijām, kuru rezultātā var apkopot ieteikumus lauku attīstības politikas īstenošanai.

Sekretariātu veido centrālā un deviņas reģionālās struktūrvienības, iesaistot 26 rajonu un 502 pašvaldību lauku attīstības speciālistus informācijas plūsmas nodrošināšanai. Centrālā struktūrvienība ir Jelgavas rajona Ozolniekos.

Valsts Lauku tīkls ir izveidots, lai mazinātu  savstarpējās informācijas apmaiņas trūkumu, radītu papildu iespēju izglītoties, apmeklēt kaimiņu pagastus, valstis, gūstot viņu pieredzi vai rastu iespēju pašiem piedalīties izstādēs, semināros, izgatavot informatīvus materiālus, lai pastāstītu par saviem sasniegumiem un veiktu pētījumus.

Valsts Lauku tīkla funkcijas ir saliedēt šīs organizācijas un pārvaldes iestādes lauku attīstībai svarīgu jautājumu risināšanā un informācijas plūsmas koordinēšanā nacionālā un Eiropas Savienības līmenī. Valsts Lauku tīkls  nodrošina arī iedzīvotāju, lauku attīstības ekspertu, lauku attīstībā iesaistīto institūciju un organizāciju gūtās pieredzes apmaiņu Lauku attīstības programmas 2007. līdz 2013. gadam pasākumu īstenošanā, tā apkopojot šo pasākumu ietekmi un rezultātus: lauksaimniecības un mežsaimniecības sektora konkurētspējas veicināšanā, vides un lauku ainavas uzlabošanā, lauku dzīves kvalitātes uzlabošanā un ekonomikas dažādošanā, aktīvas sabiedrības līdzdalības sociāli ekonomisku jautājumu risināšanā un nodarbinātības veicināšanā.

Izstrādājot rīcības plānu nākamajam gadam, ir izveidotas anketas, ar kuru palīdzību tiek apzinātas organizāciju, uzņēmēju vēlmes un vajadzības kā saņēmējiem — kādās nozarēs vēlas saņemt ziņu lapas, apmeklēt mācības, konferences, izstādes, kādās jomās nepieciešami pētījumi, lai veicinātu tās attīstību utml. Aptaujas anketas var saņemt pie pašvaldību lauku attīstības speciālistiem, kā arī tās ir nosūtītas nevalstiskajām organizācijām.

Šo anketu rezultātus ņems vērā nosakot pasākumus, kuriem būs iespējams finansējums 2009. gadā.

Lietotāju raksti