Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vieni priecājas, citi sēro 13

Politiski represētais Jānis Miļūns no Pļaviņām piezvanīja redakcijai, lai paustu savu viedokli par izlaiduma svinībām skolās 14. jūnijā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā.

— Izlasīju “Staburagā”, ka sešās Aizkraukles rajona skolās — Neretas vidusskolā, Daudzeses, Odzienas, Sproģu, Vīgantes un Zalves pamatskolā — 9. klases izlaiduma svinības notiks latviešu tautas sēru dienā — 14. jūnijā, — saka Miļūna kungs. — Vai tiešām skolotāji nezina, kas tā par dienu? Varēja taču izlaidumu paredzēt piektdienas vakarā vai svētdien. Vairākumā skolu izglītības darbinieki to sapratuši un atbilstoši rīkojušies. 14. jūnijā  Valsts karogs taču jāizkar sēru noformējumā. Kā tas izskatīsies — vējā plīvo valsts simbols ar melnu lenti un turpat notiek izlaiduma balle?

***

Pirms dažiem gadiem “Staburagā” jau bija diskusija par šo jautājumu. Tad situācija bija līdzīga — vairākās skolās izlaiduma svinības bija paredzētas 14. jūnijā. Toreiz vairākums lasītāju nosodīja skolu vadību, kas bija pieļāvusi šādu Sibīrijā bojāgājušo cilvēku piemiņas necienīšanu. Tomēr izskanēja arī cits viedoklis, proti, dzīve turpinās, nevar dzīvot mūžīgās sērās, vienam cilvēkam 14. jūnijs patiesi ir melnā diena, bet citam, tieši otrādi, — svētki, jo, piemēram, piedzimis bērns. Visracionālākie izlaiduma svinēšanas 14. jūnijā aizstāvji savu pārliecību pamatoja ar to, ka izlaidumam noteikti jābūt sestdienā, kad vecākiem ir brīvdiena, var atbraukt ciemos radi un draugi. Laukos, kur pamatskola ir vienīgā izglītības iestāde, skolas beigšanas fakts ir nozīmīgs notikums, un to parasti cenšas nosvinēt ne tikai skolā, bet arī ģimenes lokā.

Mūsu dzīvē viss rit pa apli. Tajos gados, kad 14. jūnijs bija nedēļas sākumā vai vidū, nevienā skolā šajā datumā izlaidumu neparedzēja, un viss bija mierīgi. Šogad, kad

14. jūnijs atkal ir sestdienā, diskusijas sākas no jauna. Varbūt radušies vēl kādi jauni viedokļi? Labprāt tos uzklausīsim. Zvaniet, rakstiet vai komentējiet mūsu interneta portālā!

Komentāri 13

Dafne

Vai tādēļ, ka vecvecvecāku mūžā ir bijuši tie traģiskie gadi, jauniešiem nevar būt savi svētki? Un arī viņu vecākiem-
mazais bērniņš gluži vai nemanot izaudzis! Vai savu sāpīgo pārdzīvojumu dēļ nenovēlēsim prieku citiem?
Protams, ka izlaidumam jābūt sestdienā un, protams- bez sēru lentēm!

pirms 11 gadiem, 2008.06.13 17:21

Biruta

Jautājums ir, ko mēs vairāk gribam- atkal un atkal uzplēst sāpīgas brūces? Vai skaistā vasaras dienā būt kopā ar tiem, kuru dzīve tikai sākas un priecāties ar viņiem un par viņiem?
Es saviem mazbērniem esmu stāstījusi savas atmiņas par trakajiem kolhozu dibināšanas laikiem un viņi ir klausījušies, pavisam klusiņi, ieplestām acīm. Bet tas nav jādara viņu svētku dienā!

pirms 11 gadiem, 2008.06.13 18:05

HA!

Deputāts,mūziķis un tautā mīlēts un cienītais latvietis R.Pauls un Laima Vaikule arī šodien nesēro, bet taisa lielu koncertu!

pirms 11 gadiem, 2008.06.14 10:53

pelite

tak nekādas lielās balles jau nenotiek. padomājiet- beigt skolu 13. un piektdienā! man šodien bija izlaidums un skola lielu balli nerīko. daudzās skolās bija vakar- varēju tikai pie vienas draudzenes tikt. vislabāk jau būtu bijis svētdien...

pirms 11 gadiem, 2008.06.14 21:49

lasītāja

Dzīve ir dzīve,jo taču citam vienā dienā kāzas un citam tajā pašā dienā bēres. Neviens jau nesaka, ka nevajag atcērēties vēsturi, bet mums taču visiem jādzīvo uz priekšu!

pirms 11 gadiem, 2008.06.15 16:21

Janis

http://s1.gladiatus.lv/game/c.php?uid=27803

Ir ok izlasiet!!! Salidzinājumu

pirms 11 gadiem, 2008.06.15 18:19

Marta

Vai mūsu bērniem visu atlikušo dzīvi būs jāsēro! Ja Miļūna kun
s,tik ļoti grib nodoties sērošanai,viņš to drīkst darīt!

pirms 11 gadiem, 2008.06.15 19:03

Lita

Es domāju, ka svētki ir jārīko un jāpriecājas,ka šobrīd nav tā kā toreiz,kad izsūtīja tik daudz latviešus.Vai tad paši represētie tikai un vienīgi sēro???Vai varbūt arī priecājas par mazbērnu un mazmazbērnu sasniegumiem...Vairāk skatīsimies nākotnē ar pozitīvu un gaišu skatu!

pirms 11 gadiem, 2008.06.16 09:41

chiksa

Te nu ir atkal tas gadījums, ka visi nekad nebūs apmierināti.Es arī uzskatu, ka 14. jūnijs represētajiem tiešām ir sēru diena, bet vai tāpēc jākrīt galējībās? Kam tajā dienā iekrīt svētki, priecājieties, varbūt klusībā pieminiet, bet tāpēc jau nav jāsēž kaktiņā klusi ielīdušiem. Dzīve tiešām turpinās.Jaunajiem ir sava dzīve jādzīvo un ja viņi tajā dienā nesēro , vēl jau nenozīmē, ka viņi nezina 14. jūnija nozīmi tautas vēsturē. Tā, ka nevajag to visu tik ļoti dramatizēt, bet tādi jau mēs latvieši esam, pinamies un tinamies pašu galvās radītajās problēmās.

pirms 11 gadiem, 2008.06.16 11:17

lasītāja

Jūs, Guna domājiet nepareizi, un arī iepreikšējā tekstā ir teikts....ka tas jau nenozīmē, ka jaunieši nezina vēsturi, viņi to zina,,,,,,, Visi ir cilveki un visu to saprot, bet svētku nekad nav par daudz,ja gribiet ,tad sērojiet......., bet nav nekur noteikts, ka nedrīkst rīkot pamatizglītības dokumenta izsniegšanas pasākumu, jo tā nav ne dzeršana,ne tusiņš !!!!!

pirms 11 gadiem, 2008.06.16 20:27

spriidiic

Skolotaaji jau gadus 10-15 ir apjukushi , jo tik biez,i mainiit veestures nostaadnes kaa tagad ir naacies vieniigi 1934-1944 gadu laikaa. Tagadeejaa elite dara ko saimnieks liek. Taatad seeras atcel,am

pirms 11 gadiem, 2008.06.17 18:45

Marta

Gunai
Jūs esat nedaudz dramatiska! Vai jums prieku un apmierinājumu sagādā ciešanas?

pirms 11 gadiem, 2008.06.18 21:42

:D

Atceroties un pieminot skumjo, bēdīgo, mēs pasaulē nevairojam labo, bet gan piesaistām sev slikto, jo nespējam to aizmirst.
Priecāsimies par katru nodzīvoto dienu! Nepieminēsim slikto, lai cik tas arī sāpīgs bijis.

pirms 11 gadiem, 2008.06.18 22:33

Lietotāju raksti