Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Zelta” pētersīļi 15

Jaunu veikalu atvēršana vienmēr iepiecina pircējus, jo ir cerība, ka tajos varēs iepirkties lētāk. Diemžēl ne vienmēr tā ir --- par dažām precēm tur “noplēš” desmitkārt vairāk nekā citur. Arī lielveikalā “Maximā”, kurš tautā zināms kā zemāku cenu veikals.

Nesen “Staburaga” redakcijā vērsās aizkraukliete Valentīna Zundure, kura, mājās pārlūkojot iepirkuma čeku, kļuva vai mēma — par fasēto pētersīļu buntīti, kuru viņa nopirka veikalā “Maxima” Aizkrauklē, Skolas ielā 6, un kura svēra 30 gramu viņa samaksājusi ... 85 santīmus.

Norādīts tikai ražotājs un svars

Uz celofāna saiņojuma, ar oranži zaļu zīmējumu  ir uzraksts: ““Ezerkauliņi”, Latvijā audzēts produkts”. Ir arī  uzlīme ar preces kodu, svaru un ļoti sīku uzrakstu: “Pētersīļu lapas. Izcelsme: ES. Jaunbajāri Salaspils novads, LV2117, t. 794424 (nezin kāpēc tikai 6 cipari — aut.). SIA “Latvijā audzētu dārzeņu loģistika, 1. šķira”. Cena nebija ne uzlīmēta uz paciņas, kā tas parasti ir fasētiem produktiem, ne arī izlikta vitrīnā. Pircējai radās aizdomas, ka pārdevēja kases aparātā ievadījusi nepareizu svītru kodu, tāpēc arī cena tik liela. Taču, izrādās, iepriekšējā dienā tādā pašā fasējumā bez cenas uzlīmes kolēģe bija pirkusi lociņus (40 g), par kuriem arī pie kases pieprasīta ļoti augsta cena. Viņa jautājusi, kāpēc tik dārgi, un pārdevēja atbildējusi, ka visu sadārdzina saiņojums.

Citur daudz lētāk

Lasītāja, sašutuši par fantastisko cenu, “zelta” pētersīļus uzdāvināja “Staburagam” un  aizgāja nopirkt citus Aizkraukles veikalā “Supernetto”. Te gan zaļumi nebija tik krāšņā saiņojumā, toties viņa tos varēja izvēlēties pēc patikas un pati ielikt maisiņā. Par 45 gramiem pētersīļu viņa samaksāja 12 santīmu. Čekā bija arī norāde, ka kilogramā tie maksā Ls 2,69.

Cenu uzzina tikai pie kases

“Staburags” eksperimenta nolūkā “Ezerkauliņu” pētersīļus tieši tādā pašā iepakojumā  iegādājās “Maxima” veikalā Koknesē. Situācija līdzīga: tikai vitrīnas sānmalās bija divas cenu zīmes —   vienā rakstīts, ka 30 gramu fasēto pētersīļu maksā 59 santīmus, bet otra vēstīja, ka kilograms Itālijas pētersīļu maksā Ls 2,69.  Taču pie kases, ievadot svītru kodu, pārdevēja iedeva čeku par 85 santīmiem. Kad norādīju, ka pie vitrīnas cenu zīmē bija rakstīti 59 santīmi, viņa paskaidroja, ka acīmredzot tā ir zemākās šķiras cena. Pārdevējai bija taisnība, jo  ļoti sīkiem burtiņiem cenu zīmē bija norādīts, ka tā ir 2. šķiras fasēto pētersīļu cena, taču plauktā pircēju izvēlei bija tikai 1. šķiras “Ezerkauliņu” zaļumi.

Pārdevēju nolaidība?

Tā kā pārdevējas izsniegtajā čeka norādīts tikai pētersīļu svars (30 g) un maksa par tiem, pircējam pašam jāizrēķina fasēto zaļumu kilograma cena. Un iznākums ir satriecošs — kilograms pētersīļu maksā vairāk nekā 28 latus par kilogramu!

Lai uzzinātu atbildīgo personu viedokli saistībā ar pircēju maldināšanu, zvanīju veikala vadībai. Maiņas vadītāja Ruta Krauze uzskata, ka apzināta pircēju krāpšana nav notikusi un pie visa vainīgas esot pārdevējas, kuras tajā dienā esot bijušas atbildīgas par preču izlikšanu. Viņām esot jāraugās, lai katrai precei būtu izlikta atbilstošā cena. Māc gan šaubas, vai, norādot patieso cenu — Ls 28 par kilogramu —   izdotos pārdot kaut vienu paciņu zaļumu. Tas visticamāk ir tirgotāju mēģinājums pircēju “paķert uz izbrīnu”, jo cenu pircējs uzzina tikai pie kases. Ļoti žēl, ka šādā veidā tiek apkrāpta mūsu tautas nabadzīgākā daļa —   pensionāri, jo ne visi ir tik acīgi kā mūsu lasītāja.

Komentāri 15

aizkrauliete

veikalos maxima ne tādus vien brīnumus var pieredzēt!Tā man gadījās "ļoti laipna pārdevēja"Skolas ielas veikalā!Gribēju nopirkt akcijas preci veļas pulveri"ARiel"'+veļas mīkstinātāju par vienu senu 4.29,bet pie kases man par katru preci pārdevēja sāka skaitīt kā atsevišķas cenas(4.29+1.39)uz manu jautājumu par akcijas cenu norūca ka tas ir cits pulveris .Atteicos šīs preces pirkt un tad šī darbiniece man uzbļāva"nesiet atpakaļ plauktā!"Tur pat pie kases stāvēja cita pārdevēja un es tā arī teicu,ka tas nav mans pienākums,jo nestrādāju veikalā.Tad kasieres vārdu plūdi nāca vaļā:visi saņem naudu neko nedarot,sevišķi jūs tur "baltajā namā" ,nopirkušas izglītību(es tur nestrādāju),bet viņa lūk strādā 12 stundas.Cenšos vairs pie šīs darbinieces nestāties rindā!Bet labākais bija tas,ka es tomēr pārliecinājos,ka taisnība bija man par akcijas cenu!Negribu aizvainot pieklājīgus darbiniekus,bet reizēm brīnos ,kur tik rupjus darbiniekus pielaiž pie apkalpošnas?Visiem pircējiem iesaku ļōtī rūpīgi sekot cenām kases aparātos un uzreiz atteikties no tādām dārgām precēm.Varbūt tad pārmācīsim un liksim sakārtot preces un to cenas!un laipnību pārdevējām.

pirms 11 gadiem, 2008.02.19 01:04

es

un arī Kokneses maximā.Tā ir veikala seja-šīs nezinošās un nelaipnās pārdevējas!

pirms 11 gadiem, 2008.02.19 11:47

kas tas

Uzskatu ka veikalos Maxima tā nejaušā cenu kļūda ir apzināta jau no veikala lielo direktoru kabinetiem, jo vai savādāk tas turpinātos gadiem un sistemātiski??? Veikali man patīk, reizēm tiešām izdodas iegādāties jaukas lietas par saprātīgām cenām, bet par to laikam citā riizē piemaksājam dubultā.

pirms 11 gadiem, 2008.02.19 13:32

Jā nu maxima paliek maxima!
Pierasta lieta jau ,kad vienmēr jāstrīdas ar pārdevējām!

Cenšos iegriezties tur reti!
Bet Aizkrauklē ir ļoti maz vietu kur nešmauktos!
Pat nav tāda veikala kur laprat aiziet!
Mego ar par vienu maizes klaipu,pieskaitis divus,
man tā ir trīs reizes jau gadijies!

pirms 11 gadiem, 2008.02.21 08:20

Es

Būsi stulbs, piekāsīs jebkurā veikalā :)
Un vispār, ja cenas atšķiras - Centis Ūbele dāvina šokolādi, ja to pamana.
Bet kā jau teicu, pašam ar jāseko līdzi. Un nevainojat te veikalus. A tas, ka pārdevējas sūdzas par to, ka tik ilgi jāstrādā un cik grūti, man uz to poh... ja es eju uz veikalu, tad preti gaidu servisu un vienalga kas man tur pretī un cik noguris.

pirms 11 gadiem, 2008.02.21 09:13

TOR (ar pirktu izgītību)

Ko var gribēt, tie kas puslīdz bija spējīgi strādāt aizbraukuši uz Īriju, tā ka vienas pabiras palikušas, tās arī bļauj uz pircējiem, pat izglītību nopirkt nejēdz.

pirms 11 gadiem, 2008.02.21 17:00

saldumīle

Iekritu ar atlaides akcijas konfektēm- cenas starpība bija 1,20 ls ,labi, ka paņēmu tik 200 gr, jo kasē kā izrādījās nekādas atlaides nebija. Tagad vairs neuzticos atlaidēm..... un konfektes arī nepērku.

pirms 11 gadiem, 2008.02.23 07:00

Apkrāptā

Nu tieši tā-Maxima paliek Maxima.Nekas nemeinās,un nemainīsies,jo šadi joki ar akcjas precēm un atlaidēm notiek visai bieži.Un pašās beigās,kad to paziņo kasierei vai pārdevējai,tad viņas staigā ar neapmierinātām sejām,tā kā nez ko būtu viņai paprasījuši.
Ja tik grūti strādāt starp cilvēkiem,lai tad strādā vietā,kur vairāk maksā,un mazāk cilvēku.Tas ir mans novēlējums viņām.

pirms 11 gadiem, 2008.02.23 13:28

BONDS

UZMANIETIES NO PRODUKTIEM AR NOTECEJUSIEM REALIZACIJAS LAIKIEM,NEPASKATIJOS UN 19.FEBRUARA VAKARA NOPIRKU ERAS PASTETI ,KURAI REALIZACIJA JAU BEIGUSIES.TA IR MAKSIMA,KUR TO VAR ATLAUTIES,ARI NELAIPNAS PARDEVEJAS-NE VIENMER GRIBAS SUDZETIES UN SVETDIEN JAU PVD BRIVDIENA.

pirms 11 gadiem, 2008.02.23 15:32

siika

Jaa tagad loti labi var redzet ka sabiedriba nevar iztikt bez stradnieciniem! Visi tagad augstskolas macas, bet stradat jau neviens negrib! Kas gribeja uz arzemem aizlaidas. Vecumdienas blaustisies ka Valsts garanteta pensija pienakas. Ta ari Maxima nav kas tos datus laicigi ievada un attiecigi plaukta cenu pielago. Bet ja Maxima butu aldzina nu ta ap 1000 ls menesi drosi vien ari no baltas majas saskrietu tur pastradat. Mums te Latvija palikusajiem gan nevajadzetu negativas emocijas kultivet, bet ar cienu un pozitivu skatu tureties. Ta vieglak dzivoties!

pirms 11 gadiem, 2008.02.23 18:48

o jā

ņemiet pie kases čekus un izpētiet tos vēl veikalā,lai krāpšanas gadījumā, var celt pretenzijas!vakar kārtējo reizi saņēmu no pārdevējas neapmierinātu:nu što ešo nepoņjatno?Bet uz formām (aizmugurē)rakstītsJautājiet-es jums palīdzēšu...!Es principā paciešu darbinieču neapmierinātību un atsakos no tās preces,kuras cena neatbilst akcijas cenai!Cīnīsimies ar nekārtību un nelaipnību!

pirms 11 gadiem, 2008.02.24 01:08

?!?

"Lasītāja, sašutuši par fantastisko cenu, “zelta” pētersīļus UZDĀVINĀJA “Staburagam” un aizgāja nopirkt citus Aizkraukles veikalā “Supernetto”" - un tā katru reizi, kad nopirks kaut ko dārgāku skries "Staburagam" dāvināt???

pirms 11 gadiem, 2008.02.25 20:01

Aita

Uzmanieties no Betas, šodien tur ir pārdošanā 2 veidu jogurti ar notecējušiem realizācijas termiņiem 1 un2 dienas

pirms 11 gadiem, 2008.02.26 11:36

pasi vien esiet vainigi ka neskatieties ko perkat un tad taisiet lielas acis kas tas par cenam...!
oki dazai pardevejai vajadzetu padomat par savu uzvedibu bet tas ''laipnas'' pardevejas ir visos veikalos....najau tikai maximas...

pirms 9 gadiem, 2009.11.29 18:18

Drosma

mmmmm....man 2 dobes ar ,,zelta'' pētersīļiem..varu uzdāvināt par velti :)

pirms 9 gadiem, 2010.09.09 14:52

Lietotāju raksti