Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zivs tiešām bojājas no galvas 15

Ticiet man, pēc dabas es neesmu skauģis, bet negribu būt tā “slaucamā govs”, kuras lomu man (kā arī visiem pārējiem vēlētājiem — nodokļu maksātājiem) ir atvēlējuši mūsu “tautas kalpi” (gan augstākā līmeņa — parlamentā, gan rajona padomē).

Izlasot M. Celmiņas rakstu “Rajona padome nodokļu maksātāju naudu savām algām nežēlo” (“Staburags”, 10.01.2008.), es sapratu, ka ar  inflāciju jācīnās vienīgi vienkāršajai tautai jeb tā sauktajiem “reņģēdājiem”. Tāpat arī policistiem, ugunsdzēsējiem, mediķiem, skolotājiem un citiem nemitīgi jācīnās par savām tiesībām saņemt daudzmaz cilvēka cienīgu darba algu. Jo “tautas kalpi” savām algām un dažnedažādām piemaksām, kompensācijām naudu atrod acumirklī.

Es neko neiebilstu pret mūsu deputātu algu samerīgu palielināšanu, jo to prasa pati dzīve. Bet man ir pilnīgi nesaprotams, kā mūsu deputāti pašreizējā situācijā, kāda valda valsts ekonomikā, piešķir sev vēl papildu piemaksas vienas līdz triju algu apmērā gada beigās. Vai tiešām naudu nav kur izlietot visa rajona interesēs? Varētu to novirzīt kaut vai lauku ceļu uzlabošanai, kuri daudzās vietās jāremontē. Tāpat varētu vēl diskutēt par tā sauktajām “atvaļinājuma algām”, kuras piešķirtas dažādu iestāžu vadītājiem. Tad jau loģiski būtu Darba likumā iekļaut pantu, pēc kura darba devējam jāizmaksā darba ņēmējam, dodoties atvaļinājumā, vēl viena — papildu alga. Lai viņš (viņa) pēc grūtā darba varētu relaksēties pie Vidusjūras vai Kanāriju salās.

Ļoti gribu par šiem jautājumiem dzirdēt (lasīt) no mūsu “tautas kalpiem” izskaidrojumu (motivāciju), kāpēc viņi tā parūpējušies par savas labklājības strauju paaugstināšanu uz tautas rēķina? Te nāk prātā B. Sipenieces teiktais: “Kā jūs varat skatīties tautai acīs?”. Un, beidzot savu rakstu, varu pateikt vienu — pareiza ir senā tautas paruna: zivs sāk bojāties no galvas.

Komentāri 15

lille

Piekrītu Dainim, tikai kā lai vien kāršu parunāšanu noved līdz kaut kādām izmaiņām tai kalpu un kungu algu sistēmā?

pirms 11 gadiem, 2008.01.17 14:10

trieku ķeršu

malachi rajona padome. pielika sev algas pirms taupiibas rezhiima iestaashanaas! un meers malacis ar gan jau pielika un premijas sadaliija!
Taa ir jaariikojas normaalam darba deveejam!
Besii shitie Dainji, kuru reaali nav.
TAK NABADZINJI DARIET KAUT KO LIETAS LABAA, LAI JUMS NAUDA BUUTU. Zin tik kaa seedeet maajaas, suukstiities kaada gruuta dziive un kaadu rakstu vieteejai aviizei uzbliezt!

pirms 11 gadiem, 2008.01.17 16:12

Daini, tu ar saviem stulbajiem komentāriem jau esi rajonā apnicis. Laiks atpūtai....

pirms 11 gadiem, 2008.01.17 17:32

Pilsētnieks

Es domāju, ka tikai muļķis nepalielinātu algas.
Ļoti žēl, ka kādam ir tāda vadība, kas mūsu laikos nepieliek algas!!!
Cenas palieliek lielākas un laiks pielikt algas.

pirms 11 gadiem, 2008.01.17 17:58

Miks

Labs tas vadītājs,kas pieliek algu ne tikai sev, bet arī saviem strādniekiem,kā šajā gadījumā,jo domes pakļautībā strādājošiem arī pielika.Tā,ka būtu labi, ja arī privāto uzņēmumu vadītāji mācītos no domes vadības.Un nepirktu tik jaunāku modeļu auto un arvien jaunākas mīļākās,bet vairāk rūpētos par savu strādājošo dzīves un darba apstākļu uzlabošanu.

pirms 11 gadiem, 2008.01.18 17:11

es

naivie- vai nesaprotiet ka šis process ir jāaptur! Ja pieliks algas- uzreiz pieaugs cenas, un atkal būs tas pats! Vai nu algas pietiek celt, vai valstij jāiejaucas ar dažādu produktu cenu iesaldēšanu!

pirms 11 gadiem, 2008.01.19 12:34

smejos

---> es
Vienkaarsi ir jaasmejaas par Tavu naivumu! No kurienes esi nokritis/tusi???
Seko liidzi - vispirms uzkaapj cenas un algas netur liidzi!
Kaads naivums! ! !

pirms 11 gadiem, 2008.01.19 19:58

es

--->smejos-
nu vari pasmieties- tikai vispirms iemācies lasīt un galvenais saprast kas ir rakstīts! Pēdējais laiks- jo tā arī paliksi ar pliku ***....

pirms 11 gadiem, 2008.01.20 22:41

smejos

--->es
tik tiesaam smejos :) un ar pliku deee paliksi tu

pirms 11 gadiem, 2008.01.21 19:10

Aita

Aizkraukles rajona padome visu naudu notralinās, ka tik netērētu rajona attīstībai, viss rajons grimst purvos !!!

pirms 11 gadiem, 2008.01.23 09:43

Pilsētnieks

Piekrītu, ti lielākie bļāvēji ir tie, kas neko nezin! Nezin un brēc cik viss slikti....

pirms 11 gadiem, 2008.01.24 13:54

no suunu ciema

Aita!
Kauna galiigi nav Jums!? Tik pa muti shitaadaam bleejeejaam!!!
Tavupraat rajona padome neko nedara, tik naudu kabataas baazh? Zirgam pilniiga taisniiba - kaad tagad slimniica ir moderna? Un sociaalais apruupes centrs Skriiveros!??? Pilniigi jauna piebuuve uzbuuveeta un par rajona padomes naudu! Skriiveru pagasts to nevareetu atljauties! Un sportistus atbalsta!
Slimas aitas murgi!

pirms 11 gadiem, 2008.01.24 14:22

Vilnis

Valsts naudu tērē ļoti izšķērdīgi un nelietderīgi.To varētu apliecināt jebkurš veikalnieks,kādi brīnumi tik nav jāredz gada beigās,lai tik iztērētu iedalīto naudiņu un nākošgad dabūtu vēl.Vairāk par pusi iztērēts lai vienkārši iztērētu!Kā godīgi lai maksā nodokļus visu to redzot,kaut arī labprāt samaksātu,ja redzētu,ka ielikts lietā.Valsts nav ar tautu vienā frontes pusē,žēl.

pirms 11 gadiem, 2008.01.28 23:27

Stučka

Protams,liela mākla jau nav.paši nolemj,pašisev piešķir jānopelna jau nav.Tādas v isas pašvaldības,sēž un knibina nagus.

pirms 11 gadiem, 2008.01.30 20:10

Lietotāju raksti