Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

14. maijā Koknesē Sama modināšanas svētki

Lai gan Kokneses novadā 2016.gada tūrisma sezona oficiāli tiks atklāta 14.maijā ar Sama modināšanas svētku pasākumu, šogad jau aktīvi tūristus uzņem Likteņdārzs. Apmeklētāju ērtībām ir izveidots jauns auto stāvlaukums, izveidotas jaunas tūrisma programmas, gan skolniekiem, gan ģimenēm.


Šogad uzsvars tiks likts uz jaunizveidotajiem ūdenstūrisma maršrutiem ar jaunām laivu piestātnēm Kokneses pilsdrupās, Likteņdārzā un pavisam jaunā vietā, pie bijušā bērnudārza „Gundegas” Daugavas upes krastā. Tūrisma sezonas atklāšanas dienā ikvienam interesentam būs iespēja atklāt jauno vikingu laivas „Nameisis” ūdenstūrisma maršrutu „Kokneses pilsdrupas” – „Likteņdārzs”. Brauciena laikā laivas kapteinis būs arī gids, kurš ar savu stāstījumu iepazīstinās ar pilsdrupu apkārtnē cilvēku skatam zudušo apkārtni un Likteņdārza vienreizējo ainavu un stāstu. Kokneses pilsdrupās nedēļas nogalēs būs iespēja apgūt pavisam jaunas prasmes – rakstīšanu ar spalvu.


Aktīvākai Kokneses apskatei, Zaļā tirgus laukumā, būs iespēja iznomāt dizaina velosipēdus. Velosipēdu daudzums būs pietiekams gan ģimenes izbraucienam, gan lielākam draugu pulciņam.


Tūrisma sezonā Koknesē ikviens var atrast, kā pavadīt brīvo laiku. Amatu centrs ” Mazā kāpa” aicina iepazīt un apgūt iemaņas ādas apstrādē, „Radošā māja” piedāvā aktivitātes gan lieliem, gan maziem darbojoties gadskārtu svētku un amatnieku darbnīcās, spēlēs, rotaļās un dančos, cienāšanos ar vietējo kulināro mantojumu. Kokneses parkā aicina iziet atraktīvu un izzinošu ekskursiju „Taka vienā elpas vilcienā” ar dažādiem uzdevumiem.


Brīvdienu piestātne „Pērsejas” aicina uz aktīvu atpūtu brīvā dabā. Organizē pieturvietu kāzu svinībām un aicina pavadīt dienu ar aktīvu atjautības garšu, ceļojot laivā, orientējoties un meklējot atbildes uz dažādiem ar Koknesi saistītiem jautājumiem, nūjojot, iznomājot laivu un piknika un telts vietu ar īpaši spēcinošo Ugunszupu.


Vecbebros, biškopības muzejā, apmeklētājiem piedāvā ekskursijas ar medus degustāciju un iejusties biškpopja amatā ietērpjoties īpaši paredzētā tērpā. Iršos šovasar īpaši gatavojas atzīmēt un izzināt bijušās vācu kolonijas laikus.


Šīs sezonas piedāvājums ir rosinošs uz ilgāka laika vadīšanu Koknesē, kur naktsmītņu pakalpojumus piedāvā 7 naktsmītnes.

Novadu ziņas