Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina glābt Daudzeses baznīcu

Daudzeses luterāņu draudze aicina ziedot naudu baznīcas remontam. Pēc ekspertu atzinuma, ēkas jums ir pirmsavārijas kārtībā, un tas būtu jāmaina.

Daudzeses luterāņu baznīca uzcelta 1825. gadā par grāfienes Teklas Šuvalovas līdzekļiem. Pirmajā un Otrajā pasaules karā baznīca īpaši necieta, bet Otrā pasaules kara laikā baznīcā bija iekārtots vācu armijas štābs un mitinājās kara laika bēgļi. Ēkā pamatīgs remonts veikts vien 1935. gadā. Savukārt 1988. gadā baznīcā iestikloti izsistie logi un novērsti citi nelieli bojājumi, ierīkota elektrība, uzcelts malkas šķūnis.
Daudzeses evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieks Aivars Škutāns stāsta, ka pagājušajā rudenī Daudzeses baznīcu novērtēja sertificēts ēku tehniskā stāvokļa vērtētājs. Viņa atzinums: būve tehniski nolietota 70 procentu apmērā. Ēkas nesošajās mūra konstrukcijās ir izteiktas caurejošas plaisas, kuras turpina paplašināties, tāpat jumta konstrukcijā bojāta pārseguma sija, un ar laiku jumts var iebrukt.
Ņemot vērā šos atzinumus, plānots glābt ēku un tajā veikt pamatīgāku remontu. Draudzes priekšnieks atklāj, ka pirmais un svarīgākais darbs ir jumta atjaunošana, taču nebūtu slikti, ja nauda būtu arī baznīcas remontam, telpās nepieciešams nomainīt grīdu.
“Mūsu cerība ir cilvēku ziedojumi, citu līdzekļu draudzei nav,” saka Aivars Škutāns. “Būsim pateicīgi par katru, kaut pavisam nelielu, ziedojumu Daudzeses dievnama remontdarbiem.”
Ziedojumu konts, kurā var ieskaitīt līdzekļus Daudzeses luterāņu baznīcas remontam: LV68PARX 0016877170001, AS “Citadeles banka”.

Novadu ziņas