Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina izvirzīt pretendentus Jaunjelgavas novada apbalvojumiem

Jaunjelgavas novada dome līdz šīgada 1. novembrim  aicina izvirzīt pretendentus apbalvošanai ar Goda zīmi “Jaunjelgavas novada Goda pilsonis”, domes Goda rakstu un domes Atzinības rakstu.

Jaunjelgavas novada domes apbalvojumi to nozīmīguma secībā ir:
1) Goda zīme „Jaunjelgavas novada Goda pilsonis” (to piešķir par sevišķiem nopelniem Jaunjelgavas novada labā, par nopelniem uzskatāms gan izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība; nopelni var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā un citā darbā);
2) Goda raksts ;
3) Atzinības raksts.

“Jaunjelgavas novada domes apbalvojumi nerada apbalvotajiem kādas priekšrocības. Nevienam nav tiesības lūgt apbalvojumu sev,” teikts pašvaldības apstiprinātajā nolikumā.

Kandidātus apbalvojuma „Jaunjelgavas novada Goda pilsonis” piešķiršanai var izvirzīt domes deputāts, domes komitejas un komisijas, Jaunjelgavas novadā reģistrētās juridiskās personas, valsts un pašvaldību institūcijas, iedzīvotāji (ne mazāk kā 10 pilngadīgas personas, kuru dzīvesvieta deklarēta Jaunjelgavas pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuri parakstījuši iesniegumu, norādot paraksta atšifrējumu, deklarētās dzīvesvietas adresi un kontakttālruni).

Iesniegtos pieteikumus izskatīs un lēmumu pieņems Jaunjelgavas novada dome.
Apbalvošanai neizvirza pēc personas nāves. Ja apbalvotais miris pēc apbalvojuma piešķiršanas līdz tā saņemšanas dienai, apbalvojumu pasniegs attiecīgās personas piederīgajiem.

Jaunjelgavas novada dome var anulēt piešķirto apbalvojumu pēc Apbalvojumu piešķiršanas komisija priekšlikuma,  ja apbalvotais ar tiesas spriedumu atzīts par vainīgu noziedzīgā nodarījumā,  ir izdarījis necienīgas darbības, kuras nebija zināmas apbalvojuma piešķiršanas laikā un kļuva zināmas pēc apbalvojuma piešķiršanas,  pirms apbalvojuma pasniegšanas iesniedzis domei rakstveida iesniegumu par atteikšanos no apbalvojuma. atteicies no apbalvojuma un nodevis to domei.

Apbalvojumu pasniegs Latvijas Republikas Valsts proklamēšanas gadadienas svinību laikā.

Personas, kurām piešķirts apbalvojums „Jaunjelgavas novada Goda pilsonis”, ierakstāmas Jaunjelgavas novada Goda grāmatā.

Jaunjelgavas novada domes Goda raksts ir apbalvojums par sevišķiem nopelniem un īpašu ieguldījumu tautsaimniecībā, uzņēmējdarbībā, kultūrā, izglītībā, zinātnē, veselības aizsardzībā un sociālajā aprūpē, sabiedriskajā darbā, sportā. Par sevišķiem nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība.

Jaunjelgavas novada domes Atzinības raksts ir apbalvojums, ko piešķir par nozīmīgu ieguldījumu Jaunjelgavas novada attīstībā, apliecinot cieņu ilggadīgam, pašaizliedzīgam darbam Jaunjelgavas novadā, Jaunjelgavas novada un ārvalstu sadarbības veicināšanā, kā arī Jaunjelgavas novada popularizēšanā un pozitīva tēla veidošanā, kā pateicību par nozīmīgu atbalstu novada iestāžu darbībā, pasākumu organizēšanā, palīdzību un nesavtīgu rīcību novada pilsoņu labā.

Apbalvošanu ar Goda rakstu un Atzinības rakstu var ierosināt Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs, domes deputāti, izpilddirektors, pašvaldības iestāžu vai aģentūru vadītāji, juridiskas personas un personu apvienības vai grupas.

Novadu ziņas