Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina pieteikties sabiedriskos palīgus, kuri teicami pārzina latviešu valodu

Jau iepriekš ziņots, ka 2015. gada septembrī Ministru kabinets atbalstīja informatīvo ziņojumu, kas paredz izveidot Valsts valodas centra sabiedrisko palīgu institūtu, lai sekmētu latviešu valodas saglabāšanu, aizsardzību un attīstību, kā arī sniegtu atbalstu centram Valsts valodas likuma mērķu īstenošanā. Šāds sabiedrisko palīgu institūts ļauj īstenot sabiedrības līdzdalību valsts pārvaldē.

Valsts valodas centra pirmie deviņi sabiedriskie palīgi jau kopš pērnā gada decembra ir uzsākuši savas darba gaitas un sekmīgi darbojas savos pārraudzības reģionos: Rīgā, Valkā, Liepājā, Jēkabpilī, Iecavas novadā un Skaistkalnes pagastā.

Sabiedrisko palīgu funkcijās ietilpst publiskās informācijas tekstu izvērtēšana atbilstoši latviešu literārās valodas normām un ieteikumu sniegšana konstatēto neatbilstību novēršanai, kā arī konsultāciju sniegšana latviešu valodas lietošanas jautājumos. Sabiedriskajiem palīgiem ir dots uzdevums savas pārraudzības reģionā apzināt situāciju valsts valodas lietošanas jomā un ziņot centra amatpersonām par konstatētajām nepilnībām.

Sabiedrisko palīgu kontaktinformācija pieejama Valsts valodas centra mājaslapas sadaļā Kontakti.

Šobrīd Valsts valodas centrs aicina pieteikties enerģiskus un atbildīgus sabiedriskos palīgus! Pieteikumi tiks izskatīti jau maijā, ja tie būs iesūtīti līdz 30. aprīlim.

Vairāk informācijas par konkursu: http://www.vvc.gov.lv/advantagecms/LV/konkursi/konkursi.html

Novadu ziņas